Тақырыбы: Салқын судың пайдасы Мектеп: кмм «№5 орта мектебі»



Дата26.02.2022
өлшемі80,75 Kb.
#133411
түріСабақ
Байланысты:
Мен салқын су ішемін 2 б
405 акушерия, 405 акушерия, Куанышбаева, 10, Характеристика инклюзив, 2 сынып БЖБ № 5, Форма 2 а, оқушыға мінездеме боқ, Сыныпқа Мінездеме Боқ, СТЕПАНОВ КТП, поэзия

Тақырыбы:
Салқын судың пайдасы

Мектеп: КММ «№5 орта мектебі»



Күні,айы:09.02.2022

Мұғалімнің аты-жөні: Жакина Аққу Дауленовна

2 б сыныбы

Сабаққа қатысқан оқушылар саны:

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

Т.Д 2.5.1.1 мұғалімнің қолдауымен заттың атын/сынын/санын/іс-қимылын білдіретін сөздерді ауызша және жазбаша тілде қолдану

Сабақ мақсаттары


Барлық оқушылар:
Тақырыпқа қатысты берілген қарапайым сөйлеу үлгілерін оқиды, қайталайды, тыңдаған материалдың мазмұнын түсінеді

Оқушылардың басым бөлігі: Сөздер мен сөз тіркестерін кең көлемде қолданып жазады. Алдындағы сөздерді қолданып, қарапайым 4 -5 сөйлеу үлгілерін құрайды

Кейбір оқушылар: тақырыптың мазмұны бойынша қарапайым 2 - 3 сұрақтар құрастырады және оған жауап береді, сөйлемдер құрай алады.

Оқыту әдіс-тәсілдері

«Шаттық шеңбері», «Сиқырлы қап», «Кім көп сөз айтады?»




Сабақтың барысы

Жоспарланған уақыт

Мұғалімнің әрекеті



Оқушының
әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
3минут
2 минут


Сабақтың ортасы
35 минут


Ұйымдастыру кезеңі:
Сәлемдесу. Сыныпты түгендеу.
Мұғалімнің сөзі: – Балалар, айналамызда көңіл-күйі көтеріңкі, жақсы адамдардың болғанын бәріміз ұнатамыз. Ендеше қол ұстасып, бір-бірімізге жақсы көңіл-күй мен саулық тілейік.
Үй тапсырмасын тексеру: Тізім бойынша үй тапсырмасын тексекремін. Алдыңғы тақырып бойынша оқушылардың білімдеріне шолу жасаймын.


Тақырыпты суреттер арқылы «Болжау» әдісі арқылы оқушыларға ұсынамын.
Айтылым. Суретпен жұмыс
Оқушыларға «Тірек сөздер» стратегиясының негізінде судың суреттерімен жұмыс.

  • Суретте нелер көріп тұрмыз?

  • Су.

  • Ненің суларын көріп тұрсыздар?

  • Таза су, көлдің суы, өзеннің суы.

  • Осы сулардың барлығын ішеміз бе?

  • Жоқ.

  • Ендеше қандай су ішеміз?

  • Салқын су ішеміз.

  • Тамаша! Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қалай аталады екен?

  • Мен салқын су ішемін.

Оқушыларды сабақ мақсатымен таныстырамын, жаңа сөздерді сөздікке жазамыз.
Су- вода
Суық-холодная
Мөлдір-прозрачная


Ыстық-горячая
1-тапсырма. Диалогпен жұмыс.
Оқулықтағы тыңдалым мен оқылымға арналған диалогты тыңдап, таныс сөздерді тақтаға жазады.

  • Әлібек, сен су ішесің бе?

  • Иә, мен су ішемін.

  • Әлібек, сен қандай су ішесің?

  • Мен салқын су ішемін.

  • Әлібек, неге суық су ішпейсің?

  • Жоқ, суық су ішуге болмайды. Ауырып қаласың!

  • Иә, дұрыс айтасың, менде жылы су ішемін.

Бағалау критериі/ Дискрептор

  • Диалогті дұрыс құрайды және дұрыс оқиды.

  • Диалогтің дұрыс құрастырылуы және дұрыс оқылуы

Оқушылар шаттық шеңберін құрады.
Үй тапсырмасына жауап береді
Тақырыпты болжайды, сұрақтарға жауап береді.

Сабақ мақсатымен танысады, жаңа сөздерді сөздікке жазады.


Диалогты рөлге бөліп оқиды.

Формативті бағалау




Мадақтау сөздері
Жарайсың! Керемет! Тамаша

Формативті бағалау




Шаттық шеңбері

Жұмыс дәптері



Су және Шырын суреттері

Сөздік


Оқулық



Сабақтың соңы
Бағалау

3минут

2минут


2-тапсырма. Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қойып, жазыңыз.
Ш...р...н, т...тт..., ...шу, ...лм..., д...мд.... С...б...з, ...ызана..., п...йдал..., сал...ын,ж...л....
Бағалау критериі/ Дискрептор

  • Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қойып, жазады.


3-тапсырма.Қазақ тіліне тән дыбыстарды еске түсіре отырып, «Кім көп сөз айтады?» ойынын ойнайды. Берілген қазақ тіліне тән дыбыстарын қайталайды, олардан сөз құрайды. Көп сөз құраған топ сөздерінің санына қарай ұпайларын жинап, жеңімпаз атанады.
Берілетін әріптер: Ә,і,ң,ө,қ,ұ,ғ,ү.
Мысалы: Әже Әже, әке, іні, ілгіш, әтеш, жаңа, өрік т.б.
Бағалау критериі/ Дискрептор

  • Дыбыстарды еске түсіреді, сөз құрастырады.

Жинаған ұпайларын санау


Кері байланыс

Балаларға түрлі смайликтер таратып беремін.
Жасыл түс – мен бүгін бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын: менің көңіл – күйім көтеріңкі.
Сары түс- мен сабаққа белсенді қатыстым, көңіл- күйім орташа.
Қызыл түс– мен тапсырманы орындай алмадым, көңіл – күйім жоқ.


Үй тапсырмасы: Сөйлем құрап жазу(сусын,шырын,салқын,жылы).



Тиісті әріптерді қойып, жазыңыз

Берілген әріптерден сөздер құрастырады


Оқушылар сабактан алған әсерлерін смайликтерді күннің көзіне жапсыру арқылы тақырыпты түсінгенін не түсінбегенін білдіреді


.

Формативті бағалау

Формативті бағалау

Формативті бағалау. Мұғалім оқушылардың өзара бағалауы бойынша қорытынды бағаны өзі қояды.


Оқулық, жұмыс дәптері

Оқулық, жұмыс дәптері



Стикерлер,смайликтер


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет