З. Ж. Боранбаева 2015 жыл жыл



бет1/3
Дата26.08.2017
өлшемі246,69 Kb.
#29685
  1   2   3

Бекітемін: ______________

№76 мектеп – лицейінің директоры С.С. Тулекова


«_____» ___________ 2015 жыл

Келісемін: _____________

директордың

оқу ісі жөніндегі орынбасары З.И. Адилбекова

«_____» ___________ 2015 жыл




Қаралды: ______________

МИФ ӘБ жетекшісі



З.Ж. Боранбаева
«_____» ___________ 2015 жыл жыл





Тақырыбы: Квадрат теңдеу түбірлерінің формулалары

/қысқа мерзімді сабақ жоспары/


Математика пәні мұғалімі: Сагиндыкова А.У.

Астана қаласы, 2015 жыл

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Мерзімі

27.11.2015 жыл

Мұғалім:

Сагиндыкова Айгуль Умиткалиевна

Пән

алгебра

Сынып

8 «Ә»

Сабақтың атауы:

Квадрат теңдеу түбірлерінің формулалары

Сілтеме

Оқулық. 8 сыныптың алгебра оқулығы. Білімділер сайты.

Мақсаты

Толық квадрат теңдеудің формулалаларының түбірлерімен танысып, практикада қолдану.

Күтілетін нәтиже

Оқушылар формулаларды қолданып есептер шығарады, талдайды, жинақтайды және қорытынды шығарып, бағалай алады.

Негізгі идеялары

  1. Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатын өздері ашады;

  2. Жаңа материалды сыни тұрғысынан ойлау арқылы ашу;

  3. Математикалық диктантты көшірме қағаз арқылы жазғыздыру және диктантты аудио-дауыс арқылы жазғыздыру.

Әдіс тәсілдер:

Сыни тұрғыдан ойлау, АКТ қолдану интерактивті тақта, слайдтар көрсету, өзін-өзі бағалау (формативті, суммативті бағалау).

Көрнекіліктер және оқу әдістемелік жабдық

  • компьютер, мультимедиа проектор, интербелсенді тақта арқылы слайд көрсету;

  • аудио-дауыс;

  • көшірме қағаз.

Қолданылған модульдер:

Білім берудегі жаңа тәсілдер, АКТ, оқыту үшін бағалау және оқу үшін бағалау, сыни тұрғыдан ойлау.

Рефлексия

Сабақтың қорытындысын жасау, сабақты суммативті бағалау.


Сабақтың жоспары:

  1. Ұйымдастыру бөлімі (3 минут)

  2. «Миға шабуыл» Сабақтың тақырыбы мен мақсатын өздері ашады.

  3. Жаңа материалды түсіндіру (15 минут)

  4. Жаңа материалды бекіту. Есептер шығару (10 минут)

  5. Математикалық диктант алу, өз-өзін суммативті бағалау (10 минут)

  6. Үйге тапсырма. (5 минут)

  7. Рефлексия. Cабақтың қорытындысы (2 минут)


Сабақтың өту барысы:


Жоспар бойынша кезеңдер

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті


І. Ұйымдастыру бөлімі /1 минут/

Оқушылармен Сәлемдесу!

Сыгыптың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушыларды түгендеу, жоқ оқушыларды белгілеу.



Оқушылар амандасып, сынып старостасы жоқ оқушылар жайлы мәлімет береді.




ІІ. Сұрақ – жауап арқылы

«Миға шабуыл»


Қызығушылықты ояту кезеңі (миға шабуыл стратегиясы) Ал енді сабақты бастамас бұрын өткен материалды еске алайық.

Сұрақтар слайдта шығып тұрады.

  1. Квадраттық тендеу дегеніміз не?

  2. Квадрат теңдеудің қандай және қанша түрлерін білесіңдер?

  3. , b=0 болған жағдайда квадрат теңдеу қандай күйде беріледі?

  4. қалай табылады?

  5. осы жағдайда не болады?

  6. Келтірілген квадрат теңдеу дегеніміз не?

Кластерге көңіл аударту.

  • Сонымен балалар, біздің сабағымыздың тақырыбы қандай, қалай ойлайсыздар?

  • Енді осы түбірлерді табу үшін біз не істейміз?

  • Ал, мақсатымыз қандай болады?

Оқушылар сұрақтарға жауап береді:

  1. , осы түрде берілген теңдеу квадрат теңдеу деп аталады.

  2. 2 түрі бар. Толымды және толымсыз квадрат теңдеулер.



  3. 2 түбірі болады.

  4. , c=0 жағдайда берілген квадрат теңдеу.

  5. тірілген квадрат теңдеу дегеніміз

-Біздің сабағымыздың тақырыбы берілген квадрат теңдеудің түбірлерн табу болып табылады.



-Толық квадрат теңдеудің формулаларымен танысамыз.





Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет