Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі «Н. Нысанбайұлы атындағы жалпы орта мектебі» к м. м Қысқа мерзімді (сабақ)



Дата21.06.2022
өлшемі17,57 Kb.
#146915
түріСабақ
Байланысты:
ҚЗ тарих 2 токсан 29.12.21ж
Сауат ашу 29.01.2020ж, ҚЗ тарих 2 токсан 15.12.21ж, 295, по Ильиной, Ғылым

Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі «Н.Нысанбайұлы атындағы жалпы орта мектебі» к.м.м
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Тақырыбы:Қорытынды жинақтау сабақтары

Пәні:

Қазақстан тарихы

Бөлім:

2.Этникалық және әлеуметтік саяси-процестер

Педагогтің аты-жөні:

Қыдырбай Е.

Күні:

29.12.21ж.

Сынып: 11

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Қазақстан Республикасының көші-қон саясаты

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

11.2.2.1 көші-қон саясатының ерекшеліктерін анықтау үшін "көші-қон", "эмиграция", "иммиграция", "репатриант", "диаспора", "ирридента" ұғымдарын пайдалану;

Сабақтың мақсаты

Қазақстан Республикасының көші-қон саясатына баға беру

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру
Өзін-өзі тексеру

Өткен білімді еске түсіру





Б Оқушыларға өткен сабақты сұрап болғаннан кейін, жаңа тақырыпқа шығамыз. Жаңа тақырыпты таныстырып, оқу және сабақтың мақсаттарымен таныстырамыз.
Тақырыпқа қатысты терминдерге түсінік беріледі.
Сабақтың мазмұнына қатысты мағлұматтар береміз.
Қ Бұл оқу үдерісінде оқушылар бойынаАзаматтық жауапкершілік атты мемлекет құндылығы дарытылады.

Оқушылар өз ойларын ортаға салады.
Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу



мадақтау

https://www.youtube.com/watch?v=7iKHTEcWTUE
Қазақстандағы халықтың көші-қоны
Телеканал Хабар 24



Жаңа білім



МТақырыпқа қатысты Қазақстандағы халықтың көші-қонына қатысты бейнебаян көрсетіледі. Оқушылар бейнебаянды көріп болғаннан кейін ауызша кері байланыс сұралады. Оқушылардың берген жауаптарына мұғалімнің тарапынан кері байланыс беріліп отырылады.

.
Бұл оқу үдерісінде оқушылар бойынаАзаматтық жауапкершілік және Құрмет атты мемлекет құндылықтары дарытылады




М «Санамақ» әдісі арқылы 2 немесе 3 топқа бөлсеңіз болады. Әр топқа жұмыс жасауы үшін арнайы қағаздар беріледі
Әр белгіленген уақыттан соң қорғайды
Қазақстандық заңнаманың және мемлекеттік бағдарламалардың негізінде көші-қон саясатына PEST-талдау жасайды.
Кемінде 3 аргументтен келтіреді.
«P» (Саясат) - саясат
«E» (экономика) - экономика
«S» (қоғам) - қоғам, әлеуметтік қатынастар
«T» (технологиясы) - технологиялық аспектілері
Бұл оқу үдерісінде оқушылар бойынаҚұрмет, Азаматтық жауапкершілік, Еңбек және шығармашылық атты мемлекет құндылықтары дарытылады

Мәтінмен жұмыс

Мәтіннен негізгі идеяны анықтайды


Дескриптор:
Қазақстанның көші-қонның қаншалықты жүріп жатқанын біліп, оған түсінік бере алады
Дескриптор:
Қазақстандағы көші-қонның саяси жағдайдағы рөлін қарастыра алады
Көші-қонның Қазақстанның экономикасына тигізетін ықпалын көрсете алады
Қазақстандағы көші-қонның әлеуметтік жағдайына тигізетін әсерін көрсете алады
Қазақстандағы көші-қонның технологиялық жағынан тигізетін әсерін көрсете алады

ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»

Оқушылар жауабын мұқият тыңдалып, ауызша кері байланыс беріліп отырылады


«Жұлдызшалар»

Қазақстан тарихы порталы: https://e-history.kz/kz/publications/view/2455


Көші-қон саясаты: сан мен сапа

Абай.кз ақпараттық порталы


Көші-қон мен демография: маңызы мен мәселесі
https://abai.kz/post/73064



Бекіту



Сабақты қорытындылау
Үйге тапсырма
Төмендегі тақырыпқа 150-200 сөйлемнен кем емес эссе жазу
Тақырып: «Қазақстанның әлеуетін арттырудағы көші-қонның әсері қандай?»

Сабақтың тақырыбын қорытындылау

«Ең үздік жауап»

Ақпараттық карточка



Кері байланыс

Жалғастырыңыз:
Маған ... қызықты болды
Маған ... бұл болашақта қажет болады
Бұл ... қиындық туғызды
Осы ... мені ойландырды

Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады



Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды

А4, конспект






Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет