Білім беру ұйымының атауы



бет1/3
Дата25.12.2022
өлшемі0,52 Mb.
#164344
  1   2   3
Байланысты:
41 -42 матем сабактары




Білім беру ұйымының атауы




Пәні:

Математика

Бөлім:

Менің мектебім

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сынып: 2




Тақырыбы

41. Сандар тізбегі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.4.3.1 100-ге дейінгі сандар/ 1000-ға дейінгі жүздіктер тізбектерінің заңдылығын анықтау;
2.4.3.2 берілген заңдылық бойынша тізбекті құрастыру, тізбектегі заңдылықтың бұзылуын табу

Сабақтың мақсаты

Оқушылар сандар тізбегіндегі заңдылықты анықтайды, заңдылық бойынша тізбек құрады, тізбектегі заңдылықтың бұзылуын табады




Сабақтың барысы

Сабақ-тың кезең-дері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс
тар

Сабақтың басы
2 минут



I.Ұйымдастыру.
Сәлемдесу.
Психологиялық дайындық
- Балалар, қазір бізде математика сабағы.
- Қазір жылдың қай мезгілі?
- Бүгінгі ауа райы қандай?
- Қыс мезгілінде суық болса да, көңіл күйіміз көтеріңкі, сабаққа деген ынтамыз жоғары болсын.
а) Қуанамын мен де, Қуанасың сен де,
Қуанайық достарым!
Арайлап атқан күнге – деп сабағымызды бастаймыз. Күнде бүгін шуағын шашып, күлімдеуде. Күннен біз өзімізге күш - қуат аламыз. Алған күшімізді бүгінгі сабақта пайдаланайық.



1.Мұғаліммен сәлемдеседі.


2.Мұғалім сұрағына жауап береді
3.Өлең шумағын айтады.

Жарайсыңдар!




3 минут



Үй тапсырмасын тексеру:
7-тапсырма.
500+400=900 700-500=200
(56онд+24онд)-400=400
(400+100) -300=200

63 онд – 23 онд > 500-200


27 онд – 7 онд = 100+100
ә) Математикалық диктант 24, 56, 567, 600,80 99

Есептерді шығарып келгенін айтады.
Жауаптарын салыстырады.



Ауызша мадақтау




Сабақтың ортасы
2минут
Білу.

2 минут
5минут

5мин

2минут

2минут

2минут

2минут
5минут

4минут
3минут



Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын.

III. Жаңа тақырып.
Білу және түсіну Оқулықпен жұмыс.
ӨЖ. 1-тапсырма.
а)40 ә)700 б)700
2-тапсырма. Қалып қойған жүздіктерді ата.
100, 200, 300, 400, 500, 600, 700, 800 ,900, 1000
ә)Қандай заңдылық бойынша жазылғанын тап және жазуды жалғастыр

900, 700, 500, 300, 100
б) Заңдылықты анықта:

100, 300, 500, 600, 700, 1000 (2 жүздікке артуда)


1000, 800, 600, 500,100 (2 жүздікке кемуде)
Заңдылық қай жерде бұзылған? Қатесін түзетіп, тізбектерді дәптерге көшіріп жаз.


ТЖ. 3-тапсырма. Зерттеу. Кестедегі сандар қатарын зертте. Оларды салыстыр.

9

17

25

33

41

6

11

16

21

26

8

16

24

32

40

7

15

23

31

39



Қай сандар қатары артық?
Осы тізбек бойынша өзің басқа сұрақтар қой.
ЖЖ. 4-тапсырма. Заңдылықты анықтап, тізбекті жалғастыр.
67, 60, 53, 46, 39, 32,25,18
Сергіту сәті
Орнымыздан тұрамыз
Белге қолды қоямыз.
Бұрыламыз оңға бір,
Бұрыламыз солға бір.
Бір, екі, үш. Бір, екі, үш.
Жоғары қолды созамыз,
Тып-тыныш қана отырамыз.


ЕБҚ тапсырмасы
Заңдылықты анықтап, тізбекті жалғастыр.
1. 2,4,6, ,
2. 1,3,5 ,
ЖЖ.5-тапсырма.
а)38, 43, 48, 53, 58, 63, 68, 73
ә) 52,44, 36, 28, 20, 12
ә)
Мәтіндерді оқиды. орнына тиісті санды қойып, есептерді шығарады.



Қыз-25оқушы
? оқушы
Ұл-29оқушы
Ш: 29+25=54
Ж: бірінші сыныптарда барлығы 54 оқушы бар.


Қыз-25оқушы
54 оқушы
Ұл-?оқушы
Ш: 54-25=29
Ж: бірінші сыныптарда 29 ұл бар.


7-тапсырма. Теңдеулерді шеш.

х+300=900 800-x=200 x-300=600


x=900-300 x=800-200 x=600+300
x=600 x=600 x=900
600+300=900 800-600=200 900-300=600

8-тапсырма. Көрсетілген өлшем бірліктеріне түрлендір.


3 м 5 дм = 35дм 8м=80дм
45см=4дм 5 см 6дм=60см

Қалып қойған жүздіктерді атайды, заңдылықты анықтайды

Кестедегі сандар қатарын зерттейді, оларды салыстырады

Заңдылықты анықтап, тізбекті жалғастырады


Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді.


Сұрақтарға жауап береді


сандар тізбегін құрады.
Мәтіндерді оқиды. орнына тиісті санды қойып, есептерді шығарад

Қосылғышы белгісіз, азайғышы, азайтқышы белгісіз теңдеулердің түбірін анықтайды.


Қосу мен азайтудың арасындағы байланысқа негізделген қарапайым теңдеулерді шешу тәсілін қолданып шығарады.

Көрсетілген өлшем бірліктеріне түрлендіреді







Дескриптор:_1._Қалып_қойған_жүздіктерді_атайды._2._Заңдылықты_анықтайды_Дескриптор'>Дескриптор:
1. Қалып қойған жүздіктерді атайды.
2. Заңдылықты анықтайды
Дескриптор:
1. көлденеңінен, тігінен
орналасқан сандар қатарын зерттейді.
Дескриптор:
1. сандар тізбегінің құрылу заңдылығын анықтайды.
Дескриптор:
1 сандар тізбегін құрады.
Дескриптор:
1.Есептің шартын құрады.
2.Шешуін табады.
3.Жауабын жазады.


Дескриптор:
1.Амалдардың компоненттері мен нәтижелері арасындағы байланыс жайлы ережені таңдайды және оны шешу үшін пайдаланады.
2. Амалдың белгісіз компонентін табады.
3. Теңдеудің шешуін жазады;
Дескриптор:
1.өлшем бірліктеріне түрлендіреді



.өлшем ірлік суреттер

оқулық, дәптер.





Сабақтың соңы


2 минут

2мин



2мин


IV.Сабақты қорытындылау
(оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне оралу):
-Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды?
-Жетістік критерийлеріне жеттік пе?



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет