Білім беру ұйымының атауы
|
№2 Майқайын ЖОББМ
|
Пәні:
|
Математика
|
Бөлім:
|
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Хабыл Жанаргуль
|
Күні:
|
10.02.2023
|
Сынып: 2
|
|
Тақырыбы
|
3-ке көбейту кестесі
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:
|
2.1.2.4. үш санының көбейту кестесін құру,білу және қолдану;
2.1.2.2. көбейту және бөлу өзара кері амалдар екенін түсіну, көбейту мен бөлу амалдарының арасындағы байланысты анықтау.
|
Сабақтың мақсаты
|
Бірдей сандарды қосу тәсілін пайдаланып, санды 3-ке көбейту кестесін құрады, көбейтудің ауыстырымдылық қасиетін қолданып және көбейту мен бөлу арасындағы байланысты қолдана отырып, 3-ке көбейту кестесі қолданылатынын түсінеді.
Есептеулерде қолданады.
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ-тың жоспар-ланған кезеңдері
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар 1
|
Сабақтың басы
2 минут
|
I.Ұйымдастыру.
Сәлемдесу.
Психологиялық дайындық
«Чударики» сергіту сәті \самолет/
|
1.Мұғалім-мен сәлемдеседі
2. Өлең шумағын айтады
|
Жарайсыңдар!
|
Интербелсенді тақта
|
2 минут
|
«Экипаж» ұшақтың макеті арқылы көбейтуді пысықтау
« Пазл» құрастыру «3» саны шығады, сол арқылы сабақтың тақырыбы мен мақсатын айту
|
Есепті шығарып келеді. Жауаптарын салыстырады
|
Ауызша мадақтау
|
|
Сабақтың ортасы
1минут
Білу.
5 минут
4минут
4минут
5 минут
15 минут
4минут
|
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын.
III. Жаңа тақырып.
Білу және түсіну Оқулықпен жұмыс.
1-тапсырма. Суретті және үлгіні пайдаланып, өрнектердің мәнін тап.
Үлгі:
3 + 3 + 3 = 3 · 3 = 9
4 + 4 + 4 = 4 · 3 = 1»2
5 + 5 + 5 = 5*3=15
9 + 9 + 9 = 9*3=27
2-тапсырма. Санды 3-ке көбейту кестесін жатта және оны қолдануды үйрен.
3-тапсырма. ТОПТЫҚ ЖҰМЫС
Оқушылар «Тарсия» әдісі арқылы топпен есептер шығарады.
Жеке жұмыс. Оқулықпен жұмысДеңгейлік
тапсырмалар
карточкалар
PLIKERS арқылы тест тапсырмасын
орындату, штрих код арқылы тексеру
Тест:
1х3
А)4 В) 3 С)5 D) 6
3х3
А) 6 В) 3 С)7 D) 9
4х3
А)7 В) 5 С)12 D) 6
|
санды 3-ке көбейту кестесін құрады.
санды 3-ке көбейту кестесін қолданады
кестені толтырады.
көбейту, бөлу амалдарын орындайды.
Есепті шығарады
екі таңбалы сандармен қосу, азайту амалдарын орындайды.
Тапсырманы орындайды.
|
Дескриптор:
1. санды 3-ке көбейту кестесін құрады.
Дескриптор:_1._санды_3-ке_көбейту_кестесін_пайдаланып,_кестені_толтырады___Дескриптор'>Дескриптор:
1. санды 3-ке көбейту кестесін қолданады.
Дескриптор:
1. санды 3-ке көбейту кестесін пайдаланып, кестені толтырады.
Дескриптор:
1. санды 3-ке көбейту кестесін пайдаланып, кестені толтырады
Дескриптор:
1. Есептің шартын құрады.
2.Шешуін табады, 3.Жауабын жазады.
Дескриптор:
1. екі таңбалы сандармен қосу, азайту амалдарын орындайды.
Дескриптор:
Тапсырманы орындайды.
|
Оқулық
Ереже
Ереже
Кесте
|
Сабақтың соңы
2 минут
|
IV.Сабақты қорытындылау.
(оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне оралу):
-Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды?
-Жетістік критерийлеріне жеттік пе?
Үй тапсырма : 9-тапсырма.
Оқушылардың білімін бағалау
Рефлексия
|
көбейту кестесін қолданып, өрнектердің мәнін дұрыс табады, кестені қолдану тәсілін бейнелеп көрсетеді.
Үй тапсырма
сын жазады
Кері байланыс жасайды
|
Дескриптор:
1.көбейту кестесін қолданып, өрнектердің мәнін дұрыс табады, кестені қолдану тәсілін бейнелеп көрсетеді.
Мадақтау сөздерін айту
Балдар жиынтығын қою
|
Үлестірме қағаз
|