Бөлім
|
Кинематика
|
|
|
Мұғалімнің аты-жөні
|
Дакен Н.
|
|
|
Күні
|
18.09.2023ж.
|
|
|
Сыныбы: 10
|
Қатысқандар саны
|
Қатыспағандар саны
|
|
|
Сабақ тақырыбы
|
Қисық сызықты қозғалыс.Шеңбер бойымен қозғалыс.
|
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
10.1.1.3 – Қисық сызықты қозғалысты сипаттайтын шамаларды анықтау;
|
|
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
Қисық сызықты қозғалысқа сипаттама беріп, қозғалысты сипаттайтын шамаларды анқтайды;
Оқушылардың басым бөлігі:
Қисық сызықты қозғалысты сипатайтын шамалар арасындағы байланысты тұрғызады, шамалар арасындағы тәуелділікті анықтайды
Кейбір оқушылар:
Қисық сызықты қозғалысты сипаттайтын шамалар арасындағы тәуелділікті анықтап, туара және негізгі бірліктерді көрсете алады.
|
|
|
Бағалау критерийлері
|
Шеңбер бойымен қозғалысты сипаттай алады
Қисық сызықты қозғалатын денелерге мысал келтіріп, сипаттама береді
Қисық сызықты қозғалысты сипаттайтын шамалар арасындағы тәуелділікті сипаттайды
Қисық сызықпен қозғалысты сипаттайтын теңдеулерді есептер шығаруда қолданады.
|
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушылардың іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
|
Ұйымдастыру кезең.
|
1.0 Ұйымдастыру кезеңі.
Стартер
Сабақтың мақсатын анықтау
Оқушылар бейнематериалды көреді
Төменді сұрақтарға жауап жазып отырады:
Аттракционның қозғалыс траекторисяы қандай?
Аттракционның қозғалысына ұқсайтын қандай денелерді білесің?
Оның қозғалысын қандай шамалар сипаттауы мүмкін
Қандай шамалар оның қозғалысы барысында тұрақты болып қалуы мүмкін?
Оқушылар жауаптарымен бөліседі.
Болжау жасалады
Сабақтың тақырыбы және оқу мақсаты анықталады
.
|
Проблемаларды шешу жолдарын көрсетіңіз және сұрақтар туындаған жағдайда оларды мұғаліммен талқылаңыз.
|
Интерактивті тренинг
|
Таныстырылым
https://www.youtube.com/watch?v=cMoxpJBcivs
|
|
Жаңа материалдарды үйрену
|
Жаңа материалды игеру.
1. Қисық сызықты қозғалыс траекториясы, жылдамдық және үдеу сипаттамалары.
Оқулықпен жұмыс
2.Қисық сызықты қозғалысты сипаттайтын шамаларды анықтау.
АКТ жұмыс.Ақпаратты табу және меңгеру.
Радиан анықтамасы, радианды градусқа және кері қарай айналдыру;
бұрыштық жылдамдықты есептеу;
бұрыштық жылдамдық пен сызықтық жылдамдық арасындағы байланыс;
бұрыштық жылдамдық векторын кескіндеу;
бұрыштық үдеуді есептеу;
бұрыштық үдеу мен сызықтық үдеу арасындағы қатынас.
Бағалау: Қалыптастырушы бағалау: кері байланыс беру, түзету жұмыстарын жүргізу.
3. Қисық сызықты қозғалысты сипаттайтын шамаларды анықтау;Жұппен жұмыс.Өзара бағалау
4.Топтық жұмыс.
Сынып үш топқа мозайка әдісі бойынша бөлінеді.
Тапсырма 1 мозайкадан шыққан суретті сипаттайды
Тапсырма 2 Құрылымдық тапсырманы орындайды
Тапсырма 3 Өзге топқа түсіндіреді
Тапсырма 4 Бағалау критериі бойынша қалған топтардың жұмысын бағалайды
|
1-3 ережені талдаңыз
Шешу әдістерімен танысыңыз
Мұғаліммен бірлесе отырып, ДЛ ұғымын талдайды
|
Мұғалімнің ауызша бағалауы
Өзара бағалау
Стикер стратегиясы
|
https://bilimland.kz/
|
|
Рефлексия
|
есептер бойынша кері байланыс жүргізу
Үй тапсырмасын беру.
|
Оқушылар өтілетін тақырып бойынша алған білімдерін қорытындылайды.
|
|
|
|