Тақырып №18
|
Саяхатқа шығу. 176 б
|
5 сынып
|
02.10.2015.
|
|
Мақсаты
|
Диалог бойынша өзара сөйлесу. Сөйлемдерге тиісті жалғауларын және жалғаулық шылауларын қойып жазу. Жағдаяттарға диалог құрастыруға үйрену. «Менің саяхатым» тақырыбына шағын мәтін құрастыру.
|
|
Күтілетін нәтиже
|
Еркін ойлайды, жан-жақты ізденеді, белсенділігі асады. Қателерді түсініп, түзейді. Диалог бойынша өзара сөйлеседі. Сөйлемдерге тиісті жалғауларын және жалғаулық шылауларын қойып жазады. Жағдаяттарға диалог құрастыруға үйренеді. «Менің саяхатым» тақырыбына шағын мәтін құрастырады.
|
|
Қолданылатын
модульдер,
|
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер;+Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету; Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау;
Оқыту мен оқуды ақпараттық- коммуникативтік технологияларды пайдалану; Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу+ Оқытуды басқару және көшбасшылық
|
|
Сабақтың түрі
|
Аралас сабақ
|
|
Пәнаралық байланыс
|
орыс тілі
|
|
Әдіс-тәсілдер
|
Диалогтік оқыту, миға шабуыл, сұрақ-жауап, талдау, ауызша-жазбаша, диалог, топтық жұмыс, кластер құру.
ЖИГСО әдісі,топтастыру әдісі, «Алдын ала болжау»,зерттеушілік әңгіме.Түрткі сұрақтары,қайта бағыттау сұрақтары.
|
|
Сабақтың көрнекілігі
|
Оқулық, моноблок, бейнесуреттер (презентация), плакат, бағалау парағы, деңгейлік тапсырмалар
|
|
Кезеңдері
|
Мұғалім әрекеті
|
Оқушы әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
|
Ұйымдастыру
(5мин)
|
1.Психологиялық тренинг
2.- Балалар, бүгінгі сендердің көңіл-күйлерің қандай?
- Дыбыстық жаттығу:
-Көк туымыз биік болсын!
-Баршаға жақсылық тілеймін!
-Оқуда озат болайық!
-Бір бірімізге сыйлы болайық!
3.Оқушыларды 2 топқа бөлу.
|
Сабақ алдында психологиялық тренингке қатысады:
Таңертең көбелек оянды, тартылды,
Қанаттарын бұлғады, терең тыныс алды,
Аз ғана айналып, барлығына күліп,
Қайта гүліне оралды
2 топқа бөлінеді.
|
|
Суреттер
|
|
Үй тапсырмасын тексеру 4 мин
|
174 б сурет бойынша әңгіме құрастыру.
|
Сурет бойынша әңгіме құрастырды.
|
|
|
|
Қызығушылықты
ояту
(3мин)
|
Қай жерге саяхатқа бардыңдар?
Астана қаласы туралы суреттер көрсету.
|
Сұраққа жауап береді.
|
|
Презентация.
|
|
Мағынаны тану (20мин)
|
1.Жаңа сөздермен таныстыру.
2.1-тапсырма. Диалог бойынша өзара сөйлесу.
3. 2-тапсырма. Сөйлемдерге тиісті жалғауларын және жалғаулық шылауларын қойып жазу.
4.3-тапсырма. Сөздіктерді пайдаланып, жағдаяттарға диалог құрастыру.
5.Мәтінмен жұмыс.
1-топ.Оқу. Аудару. Мазмұнын 2-топқа айту.
2-топ. Оқу. Аудару. Мазмұнын 1-топқа айту
6.Мәтіннен септік жалғауы бар сөздерді теріп жазу, жалғауларын белгілеу, септігін анықтау.
|
Жаңа сөзбен жұмыс, сөздік дәптерге жазады, олармен сөйлем құрайды
2.1-тапсырма. Диалог бойынша өзара сөйлеседі.
3. 2-тапсырма. Сөйлемдерге тиісті жалғауларын және жалғаулық шылауларын қойып жазады.
4.3-тапсырма. Сөздіктерді пайдаланып, жағдаяттарға диалог құрастырады.
5.Мәтін.
1-топ. Астана.
Астана – Қазақстанның төртінші астанасы. 1997 жылдан бастап Ақмола Астана қаласы деп аталады. Астанада 2002 жылы биіктігі 97 метрден тұратын монумент салынды. Ол «Бәйтерек» деп аталды. «Бәйтерек» Есіл өзенінің сол жағында орналасқан. Ол үш бөліктен тұрады. Бірінші бөлігі – жер асты бөлігі, екіншісі – ұзын темірден жасалған, үшіншісі – үлкен дөңгелек шар. Ал дөңгелек шардың ішінде елбасымыздың қолының ізі бар тас орналасқан. «Бәйтерек» - Астана символы.
2-топ. Сонымен қатар думан ойын сауық кешені бар.
«Думан» ойын – сауық кешені 2000 жылы салына бастады. Бұл кешенде океанариум, «Джунгли» балалар аттракционы, боулинг залы, шағын дүкендер бар. Думан» океанариуымы – Қазақстандағы тұңғыш және алғашқы океанариум. Онда 2000 ға жуық жәндіктер және балық түрлері де кездеседі.
|
Мадақтау
Формативті баға
|
Оқулық,
Мәтін жазылған парақша
|
|
Сергіту сәті /5мин/
|
Сергіту сәтін ұйымдастырады
«Қара жорға» биі.
|
Сергіту сәтін орындайды. Билейді.
|
|
Моноблок.
|
|
Қорытындылау /7мин/
|
Егер де мен .........
|
Сөйлемді жалғастырады.
|
|
Жазу дәптері, оқулық
|
|
Рефлексия
|
Оқушыларға түрлі түсті стикерлер беріледі
|
Оқушылар өздерінің ойларын стикерлерге жазып, жапсырып кетеді.
|
|
Түрлі түсті стикерлер
|
|
Бағалау
|
Сабақ барысында жұмыс істегендеріне қарай баға беру.
|
Күнделіктеріне баға қойғызу
|
Суммативті баға беру.
|
Күнделік
|
|