Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы
Күні: 08.11.2022 жыл. “Балбөбек” 1 сәбилер тобы
Білім беру саласы: Таным
Тараулары: Жаратылыстану
Тақырыбы: “Балабақша – өз үйім”
Мақсаты: Балабақша жайлы түсініктерін кеңейту.Сөз дыбыстау мәдениетін тәрбиелеу.
1.Білімділік: Балаларды көпшілік ортаға бейімдеу.Ортаға бейімдеу үшін өздері секілді бүлдіршіндермен таныстыру, аттарын айта білу.
2.Дамытушылық: Балалардың зеректігін, ойлау, есте сақтау қабілетін дамыту.
3.Тәрбиелік: Достастыққа, бірлесіп ойнауға тәрбиелеу.
Әдіс – тәсілдер: Ойын – сабақ, көрсету, түсіндіру, салыстыру, сергіту сәті.
Алдын ала жұмыс:
Қажетті құрал жабдықтар: Балабақша фото суреттері.
Оку қызметінің кезеңдері.
|
Тәрбиешінің іс-әрекеттері
|
Балалардың
әрекеті
|
Мотивациялық қозғаушылық
I.Ұйымдастыру кезеңі
II. Өткенді қайталау
|
Шаттық шеңберге тұрғызу.«Алақанның жылуы»
Мақсаты:балаларды ауызбіршілікке,достыққа тәрбиелеу.
- Сәлеметсіңдер ме, балалар!
- Балалар біз қайда келдік?
- Балабақшада не бар?
|
Бір – бірінің қолдарынан ұстап, шеңбер құрып тұрады. Қимыл – қозғалысты қайталайды.
Балалар сәлемдеседі.
*Балабақшаға
*Суретке қарап, таныс сөздерді естеріне түсіреді (есік, терезе, кілем, төсек, үстел, орындық, тақта, сурет)
|
Ұйымдастыру – іздестіру
III.Жаңа сабақ
1.Кіріспе
|
-Балалар сөздерді қайталаймыз:
-Мынау – есік
І-і-і-і-і-ік-есік
-Мынау- төсек
Ө-ө-ө-ө-өс-тө-төсек
- Сергіту сәті
- Сұрақ-жауап
Мынау не?
Мынау- балабақша.
Мынау кім?
Мынау тәрбиеші.
Тәрбиеші қандай?
Тәрбиеші жақсы.
Ал балабақша қандай?
Балабақша үлкен, жарық,таза.
|
Балалар сөздерді, дыбыстарды тыңдайды, жеке, хормен қайталайды.
Балалар сұрақтарына жауаптарды береді
|
2.Негізгі бөлім
|
Біз қайда келдік?
Бұл жерде не бар?
Бүгін қандай сөздерді қайтладық?
|
Естеріне түсірген, үйренген сөздерін айтып қайталап, естеріне сақтауға тырысады.
|
Ұйымдастыру – іздестіру
IV.Сөздік жұмыс:
|
“Балабақша - садик”
|
Хормен қайталап айтып, жаттайды.
|
V.Сергіту сәті:
|
Қоян, қоян тұршы
Бетіңді жушы
Айнаға қараша
Шашыңды тарашы.
|
Балалар қимылмен көрсетеді.
|
VI. Дидактикалық ойын:
|
“Дыбысына қарай ажырат”
Мақсаты: Есте сақтау, ойлау қабілетін дамыту.
|
Дыбысына қарай дұрыс ажырата айта білу.
|
VII.Бекіту
|
Сұрақ – жауап арқылы ойларын тиянақтау.
|
Сұраққа толық жауап беру.
|
Рефлексивті- түзету
VIII.Қорытынды:
|
Қорытындылау.
-Бүгін біз не туралы әңгімеледік?
-Балабақшада не істейміз?
-Досыңның аты кім?
-Балабақша қандай?
|
Сұрақтарға жауап береді.
|
IX.Мақтап – мадақтау:
|
Бүгін сұраққа жақсы жауап берген балаларды даралап, мақтау, мадақтау: Әли, Нұрислам, Аяла. Сендерге көп – көп рахмет!
|
Балалар қуанышқа бөленеді.
|
X.Үйге тапсырма
|
Тақпақ жаттау. “Қоян”
|
Жаттау
|
Күтілетін нәтиже:
Білу керек:
Нені білу керек: Балалар топ бөлмелерін және достарының атын айта білуі керек.
Болу керек: Топтың атын ажырата айта алады.
Істей білу керек: Бөлмелерін жатқа ажырата айта алады .
Тәрбиеші: Нуршинова.А
Әдіскер:
Тексерілді:
Ескерту:
Достарыңызбен бөлісу: |