САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
Курсы:
|
1
|
Тобы:
|
БШ 18-9(1)
БШ 18-9(2)
|
Сабақ №
(қосарланған)
|
3-қосарланған сабақ
|
Мамандығы-біліктілігі:
|
0105000 «Бастауыш білім беру»
010503 3 «Шет тілінен бастауыш білім беру мұғалімі»
|
Модуль атауы:
|
Физика
|
Сабақ тақырыбы:
|
Ампер күші. Электроқозғалтқыштың әрекет принципі.Магнит өрісінің қозғалыстағы зарядқа әсері.Лоренц күші.
|
Уақыты:
|
|
Сабақтың ұзақтығы:
|
2 сағат
(90 мин)
|
Сабақтың өткізілу орны:
|
302-аудитория
|
Сабақтың мақсаты:
|
Студенттерге Ампер күші, Лоренц күші туралы жете түсіндіру
|
Сабақтың міндеті:
|
Ампер күшінің, Лоренц күшінің практикада қолданылуы туралы білуі.
|
Күтілетін нәтижелер:
|
Студенттер Ампер күшін, Лоренц күщін біледі, екеуін бір-бірінен ажырата алады.
|
Сабақ типі:
|
Аралас сабақ
|
Оқыту әдістері, әдістемелік тәсілдер, педагогикалық технологиялар:
|
Ой қозғау, диалог, көрнекілік-демонстрациялық, танымдық ойындар, зерттеу, миға шабуыл, тірек-сызбалар арқылы оқыту технологиясы, көрнекілік-демонстрациялық, тірек конспекті, ой тұжырымдау
|
Қажетті құрал жабдықтар мен аспаптар:
|
интерактивті тақта, оқулық, есептер жинағы.
|
Қосымша әдебиеттер мен ақпарат көздері :
|
Оқулықтар:
1. «Физика 10», Г.Я..Мякишев, Б.Б.Буховцев, Рауан, Алматы, 1997
2. «Физика 10» Б.Кронгарт, В.Кем, Мектеп, Алматы, 2006
Электронды оқулықтар:
1. «Физика 10 сынып», М.М.Мұхаметов, А.Е.Есжанов, Білім беруді ақпараттандырудың педагогикалық технологиялар орталығы (БАПТО), Алматы, 2008
2. «Физика 10», Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі, 2007
|
Оқытушымен байланыс ақпараттары:
|
Аты-жөні: Турдиева Айымжан Бақытжанқызы
|
Тел.:
E-mail:
|
САБАҚТЫҢ ЖОСПАР-КОНСПЕКТІСІ
|
Сабақ барысы
|
Уақыт
(минут)
|
Оқытушы
іс-әрекеті
|
Білім алушының
әрекеті
|
Оқыту ресурстары мен материалдар
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
1. Ұйымдастыру кезеңі
|
5
|
Сәлемдесу,оқушыларды журнал бойынша тексеру, кабинет тазалығын қадағалау
|
Кабинет тазалығына назар аудару
|
Оқу журналы, тақта, бор
|
2. Үй тапсырмасын тексеру
|
10
|
Үй тапсырмасын тексеру. Сурақтар қою арқылы Магнит өрісі. Магниттік индукция.Ортаның магниттік өтімділігі тақырыптарын сұрау
|
1) Үйге берілген есептердін жауабын тексереді
2) жұмыс дәптерлеріндегі тапсырмаларды орындап толтырады
|
Слайдтар
Есептер жинағы
(А.П.Рымкевич)
|
3. Білім алушыларды негізгі кезеңде жүргізілетін жұмыстарға дайындау
|
5
|
Жаңа тақырыпқа мотивациялық сипаттама беріп, тақырыпты сұрақтар қою арқылы ашу.
|
Сұрақтарға мұқият назар аударады, жаңа тақырыпты анықтайды
|
Интерактивті тақта
|
4. Білім алушылардың жаңа материалды түсініп және белсенді игеруге дайындық кезеңі
|
5
|
Көрсетілген слайдтар арқылы Ампер, Лоренц туралы мәлімет алады.
|
Назар аударады, сұрақтарға жауап береді
|
Тірек-сызбалар, анимациялық файлдар
|
5. Жаңа білімді қабылдау кезеңі
|
25
|
Ампер заңы.
Лоренц заңы.
Электроқозғалтқыш
тақырыпшаларына жете тоқталады
|
Түртіп алу стратегиясы арқылы дәптерге жазба түсіреді
|
Интерактивті тақта,фотосуреттер
|
6. Жаңа тақырып бойынша қалыптастырған білімін мамандық саласында қолдана білуі
|
|
|
|
|
7. Білімді жалпылау және жүйелеу
|
5
|
Жаңа тақырып бойынша слайдтар көрсету
|
Өз білген деректерімен бөліседі
|
Бейнеролик
|
8. Жаңа білімді бекіту, білімді меңгергендігін бақылау және тексеру
|
15
|
Тақырыпқа арналған есептер шығару
|
|
Деңгейлік тапсырмалар
|
9. Оқушылардың жауаптарын түзету, толықтыру
|
5
|
«Сұрақтарға жауап бер»
Тақырыпқа қатысты қызықты тапсырмалар береді
|
Тапсырмалардың жауабын табады, себебін түсіндіреді
|
Слайдтар
|
10. Білім алушыларды үй жұмысы туралы ақпараттандыру, оларды орындау бойынша нұсқаулық кезеңі
|
5
|
Электроқозғалтқыш”шығармашылық жұмыс.
Оқулықтағы «10.8-10- тақырыптарын оқып келу.
Есептер жинағы1, №812 есептерін шығару.
|
Келесі сабақта сұрақтарға физикалық ұғым төңірегінде жауап береді
|
Оқулық, қосымша әдебиеттер, есептер жинағы
|
11. Сабақты қорытындылау, рефлексия (кері байланыс)
|
10
|
Әр оқушы бүгінгі сабаққа кері байланыс береді.Бүгінгі өткен тақырыпқа қатысты физикалық ұғымдарды ағылшынша, орысша жазып келу
|
Өтілген жаңа тақырып бойынша физикалық ұғымдарға есептер шығарады
|
Есептер жинағы
|
Теорилық білім
Достарыңызбен бөлісу: |