Мақсаты: Оқушыларға қайырымдылық көкжиектері туралы түсінік беру арқылы дұрыс әрекет құндылығының мәнін ашу.
|
Ресурстар
|
Міндеттері:
1. Оқушылардың «қайырымдылық», « көкжиек» ұғымдары туралы түсініктерін кеңейту;
2. Қайырымдылық, қамқорлылық қасиеттерін дамыту;
3. Мейірімді болуға тәрбиелеу.
|
Интераквті тақта, видеоролик. Музыка тыңдау.
|
Сабақтың барысы
Ұйымдастыру кезеңі. 5 «Т» ережесін еске түсіру
1.Тәртіп
2.Талап
3.Тыныштық
4.Тазалық
5.Татулық
Жағымды күйге ену.Нұрға бөлену
|
|
Үй тапсырмасын тексеру
Оқулық, №9 сабақ, 40беттегі Қалмақан Әбділқадыров «Қазығұрттың баурайында» әңгімесін оқу
1. Мінсіз Мүсін балаларға қандай өсиет айтты ?
2. Неге көпір салуды бір қайырымдылық деп атады?
3. Көпірден өткен кісілердің, көпірді салған адамға деген ниеті мен көңілі қандай болды?
4. «Адамның пейілі» дегенді қалай түсінесіңдер?
5.Қандай қасиеттер дұрыс әрекет құндылығының көрінісі болып табылады?
6. Үнемі қайырымдылық жасап жүретін адамды кездестіріп көрдің бе? Мысал келтір.
|
|
Дәйексөз
Ел дегенде еміреніп, жұрт дегенде жұмыла қызмет ет
Б.Момышұлы
-Дәйексөздің мағынасын қалай түсінесіздер?
|
|
Бір қайырымдылық –көпір салу әңгіме
|
Оқулық
|
Шығармашылық іс-әрекет, топтық жұмыс
А. Ғаламат мәтінін әңгімелеу.
В. «Ізгі ісінен опық жеген жан болмас» тақырыбында постер қорғау.
С.(Қайырымдылық , батыл, кішіпейіл әділ сөзерін пайдалана отырып өлең шумақтарын құрастыру )
|
А4 түрлі-түсті қарандаш ,
|
Топпен ән айту «Мейірімді болайықшы, ағайын!»
Сөзін жазған: Серік Қалиев
Әнін жазған: Құрмаш Маханов
|
|
Үйге тапсырма
Оқулық, №10 сабақ, 45 беттегі Өтебай Тұрманжанов «Бір қайырымдылық –ағаш өсіру» әңгімесін оқу
45 беттегі №5 тапсырманы дәптерге орындау
|
|
Сабақтың қорытынды сәті.
Балалар бүгінгі сабақтан алған жақсы қасиеттерді жүрегімізге сақтап алайық.
|
|