Сабақ Бөлім: Өнер Мұғалімнің аты-жөні



Дата11.11.2022
өлшемі443,5 Kb.
#157835
түріСабақ
Байланысты:
дүниетану 20-апта 3-сынып
6 КТЖ 22-23 күнмен, Эссе, pisa-formatynday-himiya-biologiya-pndernen-tapsyrmalar-zhinay, KAZAKSTAN TARIKh, 13-14 сабақ

Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Дүниетану 4-сабақ



Бөлім:

Өнер

Мұғалімнің аты-жөні




Күні:




Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Түркілер және олардың өмір сүру салты

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.3.2.1 түрлі материалдарды зерделеу арқылы түркілердің өмір сүру салтын анықтау
3.3.1.2 тарих пен мәдениет ескерткіштерін сақтау маңыздылығын түсіндіру

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: түркілердің өмір сүру салтын анықтап, тарих пен мәдениет ескерткіштерін сақтау маңыздылығын түсіндіре алады.
Көптеген оқушылар: бабалар дәстүрі мен салты туралы әңгімелей алады.
Кейбір оқушылар: тақырыпқа сай сұрақтар құрастыра алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті



Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,
өзін –
өзі тексеру

5 мин


Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді.
Өткен тақырыпқа шолу.
Жаңа тақырыпты ашу «Миға шабуыл» әдісімен өтеді:
- Түркілер сөзін естігенде ойларыңа нелер келеді?
-Түркілер деп кімдерді айтады?
-Түркілер туралы не айта аласың?
- Олай болса, бүгінгі сабағымызда түркілер туралы оқимыз.
Сабақ мақсаты жария етіледі.
Топқа бөлу «Санау» әдісі арқылы жүреді.

Жаттығу жасайды.

Сұрақтарға жауап береді.


Тақырып ашады.


Топқа бірігеді.



«Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.




Жаңа білім
15 мин

2 мин



Бекіту
18 мин



(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады.дәптермен жұмыс болады.
А) Сөздік жұмысы.
Егіншілік-земледелие-agriculture
Қолөнер-ремесло-craft
Ә) Суретпен жұмыс.
Қазақ халқының шежіресін бәйтерекке теңейді. Бұл ағаштың діңі-қазақтардың бабалары туралы не білетініңді баянда.
Картадан Түрік қағанатының жерін көрсет.
Ауыр қаруланған түркі жауынгерінің жеңісінің себептерін ата.
Б) Мәтінмен жұмыс.


Сергіту сәтінде «Қаражорға» билейді.


(Т, Ж) 2-тапсырма –«Ой қозғау» әдісі:
А) Салыстыр.
Суреттегі түркілердің өнертабысын анықта.
-Бұл жаңалықтар адам өмірін қалай жеңілдетті? Суреттерді салыстыр.
Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады.
Кейбір оқушыға:
-Тақырыпқа сай сұрақтар құрастыр, сыныптастарыңнан жауап ал.

  • Сөздікті жазып алады.

Билеп сергиді.
Сұрақтарға жауап береді.

Дескриптор:

  • Сөздікті жаттап алады-1балл.

  • қазақтардың бабалары туралы баяндайды -3балл.

Дескриптор:
- түркілердің өнертабысын анықтайды-1балл.