Сабақ жоспары Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Отарбаева Айман Турсыновна



Дата06.07.2018
өлшемі25,5 Kb.
#47781
түріСабақ

Қысқа мерзімді сабақ жоспары




Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Отарбаева Айман Турсыновна




Сынып: 7

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Өлшеулер мен есептеулердің дәлдігі.Үлкен және кіші сандарды ықшамдап жазу .




Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.1.2.3 – үлкен және кіші сандарды жазған кезде еселік және үлестік қосымшаларды білу және қолдану: микро (μ), милли (m), санти (c), деци (d), кило (k) және мега (M);

7.1.3.1 – дененің ұзындығын, көлемін, температурасын және уақытты өлшеу, өлшеу нәтижелерін аспаптардың қателіктерін есепке ала отырып жазу;






Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар біледі: . Өлшеулер мен есептеулердің дәлдігі. Үлкен және кіші сандарды ықшамдап жазады.




Оқушылардың көпшілігі біледі:Топтық жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Өлшемдердің метрлік жүйесімен таныстыру. Үлкен және кіші сандарды ықшамдап жазуды үйренеді.




Кейбір оқушылар біледі:

Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.






Тілдік мақсаттар


Пәндік лексика және терминология

Аспаптық қателік, абсолютті, салыстырмалы, жанама өлшеу, тура өлшеу, стандартты түрде жазу.






Құндылықтарға баулу

1.Жалпыға бірдей еңбек қоғамы

Топтық жұмыс-ұжымшылдық, ортақ істің нәтижесіне жауапкершілік, жеке жұмыс-өмір бойы білім алуы






Пәнаралық байланыс

Жаратылыстану, математика




Алдыңғы оқу

Скаляр және векторлық физикалық шамалар




САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ




Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар


Сабақтың басы


1. Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру

«Шаттық шеңбері».

-сыныпта психологиялық ахуал туғызу;

-оқушылардың көңіл-күйлерін көтеру.



II. Үй тапсырмасын тексеру:

Кім жылдам? ҚБ: «Үш шапалақ» арқылы оқушыларды жеке- жеке бағалау



Слайдтар

Стикерлер




Сабақ ортасы

27 минут
2 минут



Жекелеме жұмыс
12 минут

Білу және түсіну Берілген мәтіндерді балалар оқып алады. ІІ. Тақырыпты оқу арқылы ашу.

Оқулықпен жұмыс.



тапсырмалар

сызғыш



Қолдану

Оқулықта берілген тапсырмаларды орындау.

Түсіндіру.

Топтық, жеке жұмыс жүргізу.

Дәптермен жұмыс

Тапсырма 1

Бағалау критерийі

Дескриптор

1 Үлкен және кіші сандарды жазған кезде еселік және үлестік қосымшалардың мәнін қолданады.

Еселік және үлестік қосымшалары бар мәндерді түрлендіре алады


Тапсырма 2

Бағалау критерийі

Дескриптор

Дәптер ұзындығын олшейді.

Нәтижесін см-мен, мм-мен, м-мен жазады




Ұзындықты өлшеуді біледі

См, мм, м мен жаза алады.






Сабақ соңы

Бағалау

Үйге тапсырма



Ой қорытуБекіту есептері: (6 минут)

Кері байланыс: «Бес саусақ» әдісі бойынша Әр саусақтың – өзінің орны (позициясы) бар, солар бойынша өз ойларын жазу.

Бас бармақ – мен үшін маңызды және қызық болғаны

Сұқ саусақ – маған қиын болғаны

Ортаншы саусақ – маған жеткілікті болмады

Төртінші саусақ – менің көңіл күйім

Бесінші саусақ – менің ұсынысым Қағазға салынған бес саусақтың әр саусағының тұсына жазу.



Рефлексия «Баспалдақ әдісі»

стикерлер



баспалдақ суретіМпас


Тақырыпты оқу

ә
БаспалдаұМ

ШҚО Тарбағатай ауданы

Тана мырза орта мектебі КММ

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет