Сабақ:
|
Мектеп: Петропавл қ. ХББ НЗМ
|
Күні:
|
Мұғалім: Б.С. Турсунов
|
Сынып: 9 Т2
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президент күні – Тәуелсіз Қазақстанның айбынды мейрамы.
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:
|
9.1.1.1 тыңдалатын мәтіндегі фразалар мен дәйексөздерді талқылай отырып, тақырып пен көтерілетін мәселені болжау.
|
Сабақ мақсаты
|
Не себепті 1-желтоқсан Тұңғыш Президент күні болып қабылданғанын болжап айтады. Өз пікірлерін тыңдалым мәтініндегі фразалар мен дәйексөздер арқылы дәлелдеп, еркін сөйлейді.
Барлық оқушылар: мәтін мазмұнына қатысты түсінген ақпараттарын айтады.
Көптеген оқушылар: тыңдалым мәтіні бойынша қарапайым болжам жасайды; фразалар мен дәйексөздерді анықтайды.
Кейбір оқушылар: Қабілеті жоғары оқушылар ұтымды ойлар айтады, тыңдалым мәтінін жан-жақты талдай алады және көтерілетін мәселені фразалар мен дәйексөздерді пайдалану арқылы болжайды.
|
Бағалау критерийлері:
|
-сұрақтардың жауабын болжай алады
-өз пікірін білдіреді
-пікіріне дәлел келтіре алады
-еркін сөйлейді
|
Құндылықтар
|
Мәңгілік Ел құндылықтары: ұлттық бірегейлікті сақтау.
Оқушылар жұптық жұмыс арқылы бір-бірін толықтырады, сыни ойлауын дамытады.
|
АҚТ қолдануы
|
Сабақ барысында слайдтар көрсету арқылы сабақ меңгеріледі. Тыңдалым мәтіні арқылы ақпаратты аудиалды қабылдауға дағдыланады.
|
Пәнаралық байланыс
|
Тарих, өзін-өзі тану.
|
Тілдік мақсаттар
|
Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер:
Менің ойымша, өз сөзіме дәлел ретінде, негізінен, әсіресе,
. . . деп ойлаймын, т.б.
|
Осыған дейін меңгерілген білім
|
Диалог құрастыра алады;
|
Жоспар
|
Жоспарланатын уақыт
|
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер
|
Дереккөздер
|
Сабақтың басы
2 мин
|
Оқушылар сабақ тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстырылады.
|
|
Сабақтың ортасы
10 минут
8 минут
15 минут
|
Ой қозғау. Суреттермен жұмыс.
Тыңдалым алдындағы тапсырма.
1. Тұңғыш Президент күні туралы не білесіңдер?
2. Ол мерекенің маңыздылығы қандай?
Ойларыңмен топта бөлісіңдер.
Оқушылар Тұңғыш Президент күні туралы сұраққа жауап бере отырып ой бөліседі.
Сөздік жұмысы. Оқушылар жұпта сөздердің мағынасын анықтайды.
Идеология, символ, ой түйді, сарапшылар, стратегиялық жоспар, нығайтқан тұлға, ұйыстыру, серпіліс.
Тыңдалым тапсырмасы.
Мәтінді мұқият тыңдап, фразалар мен дәйексөздерге назар аударыңдар.
Жұптық жұмыс. Оқушылар Тұңғыш Президент күні – идеологиялық мереке атты қысқа бейнежазба үзіндісін көреді (бейне жазбаның басынан 039 секундқа дейін), содан кейін сарапшылардың осы Тұңғыш Президент күні идеологиялық мереке деп есептеу себептерін болжайды. Олар өз болжамдарын бейнежазбада кездескен фразалар мен дәйексөздерді пайдалану арқылы дәптерге жазады, кейінірек жазған болжамдарын жұпта салыстырады.
-Не себепті Тұңғыш Президент күні идеологиялық мереке болып табылады?
Бағалау критерийі
|
Дескрипторлары
|
Сұрақтардың жауабын болжайды
|
-сұрақтарға жауап береді
|
-фразалар мен дәйексөздерді қолданады;
|
-өз пікірін дәлелдей алады
|
ҚБ. Дескрипторлар негізінде өзара бағалау жүргізеді.
|
https://www.youtube.com/watch?v=vBPMuj-sWj8
Тұңғыш Президент күні – идеологиялық мереке
|
Сабақтың соңы
5 мин
|
Рефлексия.
3-2-1 стратегиясы..
Сабақта алған 3 маңызды ақпарат
Қиындық келтірген 2 мәселе
Сабақта ұнаған 1 аспект
|
|
Қосымша ақпарат
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?
|
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?
|
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)
|
Дифференциацияны берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсету, бөлінетін уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға болады.
Дифференциация сабақтың кез келген бөлімінде қолданылады.
|
Бұл бөлімді оқушылардың сабақ барысында алған білімдерін бағалау үшін қолданылатын әдіс-тәсілдеріңізді жазу үшін пайдаланыңыз.
|
Сабақ жоспарын құру үшін сізге өзге пән мұғалімдерінің көмегі керек пе?
Берілген тапсырмалардың қайсыбірі оқушылардың қауіпсіздігіне немесе денсаулығына қауіп төндіре ме?
Оқушылар сабақ барысында өздерінің АКТ дағдыларын дамыта ала ма?
Осы сабақ барысында НЗМ құндылықтарын дамытуға қандай мүмкіндік бар?
|
Ойлану
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?
Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды?
Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме?
Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба?
Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?
|
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.
|
Жалпы баға
Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?
1.
2.
Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым.
|