Сабақ тақырыбы: Геометриялық прогрессия тақырыбына есептер шығару Сабақ мақсаты



Дата06.07.2018
өлшемі52,5 Kb.
#47861
түріСабақ
Алматы облысы, Еңбекшіқазақ ауданы, Қайрат орталау мектебінің физика- математика пәнінің мұғалімі: Жакашбаева Гульнар Мажитовна

Сыныбы: 9- сынып Пәні: алгебра Ашық сабақ:

Сабақ тақырыбы: Геометриялық прогрессия тақырыбына есептер шығару

Сабақ мақсаты:

  1. Геометриялық прогессия тақырыбы туралы білімді кеңейту, есептер мен мысалдар орындау арқылы сабақта оқушы білімін шыңдау.

  2. Сыныпта өздік жұмыстар , топтық жұмыстар , тесттік жұмыстар жүргізе отырып сабақ мәнін ашу дамыту

  3. Оқушыларды ұқыптылыққа өз бетімен жұмыс жүргізе алуға баулу математикалық тілде сөйлеуге, сауаттылыққа тәрбиелеу.

Қолданылған модульдер: , СТО топтық жұмыс, топтық жеке жұмыс, бағалау.

Сабақтың типі.  Тренинг сабақ

Сабақтың жоспары:

1.Ұйымдастыру бөлімі.(2 мин)

2.Ой толғау. Қайталау.(2мин)

3.Ауызша есептер.(3мин)

4.Оқушылар дайындаған материалдарын талдау (7мин)

5. Топтық жұмыс.(10 мин)

6. Топтық жұмыс. Есептер шығару және қорғау.(10 мин)

7. Тест жұмысы, жеке жұмыс.(7мин)

8.Қорытынды. Рефлексия.(2мин)

9. Үйге тапсырма.Бағалау.(2мин)

1.Ұйымдастыру кезеңі . Оқушыларды топқа бөлу. Екі топқа бөлінеді. Топ мүшелері өз міндеттерін бөліп алады, бақылаушы қадағалап отырады. Топтардың жұмыс істеу ережесі бұрын құрылған, күнделікті сабақта пайдаланылады,тақтаға ілініп тұрады, топ мүшелері өздерінің атқаратын міндеттерін бөліп алады. Үйге берілген тапсырма- геометриялық прогрессия. Жұп басшылары жұмысты ұйымдастырып, тапсырмаларды бөліп және жинап отырады.

II. Ой толғау . Қайталау. Бүгін біз сабақта Геометриялық прогрессия осы тақырып бойынша алған білімдерінді қайталап, пысықтап, жұмыс жасаймыз.

II. Ой толғау сәті . Қазір біз алған білімдерінді пысықтау үшін және есептер щығаруға, өзіндік жұмысын орындауға дайындалу үшін өткен тақырыптарды қайталайық, не білетінімізді еске түсірейік.

Пысықтау сұрақтары:1. Прогрессия ұғымы дегеніміз не? 2. Қандай прогрессия түрлерін өттік? 3. Геометриялық прогрессияның мүшелерін қалай анықтаймыз? 4. Геометриялық прогрессияға мысалдар келтір.

Әдістері:


  • Айқындау

  • Прогрессияларды ажыратып оқу

  • Прогрессияның п- ші мүшесінің формуласы

  • Прогрессияны шешу жолдары

III. Түсіну. Ауызша есептер Мысалдар орындау Геометриялық прогрессияның еселіктерін табу.

IV.Оқушылар дайындығын байқау Сендерге үйге тапсырма БІРНЕШЕ Геометриялық прогрессия дайындап келуге тапсырма берілген болатын,сол тапсырманы орындап келген оқушылар тақтаға шығып,өз жұмыстарын қорғайды. Жеке оқушылардың шығармашылық тапсырмасы

V. Қолдану. Топтық жұмыс. Біз толық қайталадық. Енді осы білімдерінді практикада, яғни есептер шығаруда қалай қолданатындарынды тексерейік. Алдымен оқушылармен топпен есепті шығарып,сосын топта талқылап, жауаптарын салыстырып, тиімді жолмен шығарған дұрыс шешілген есепті тақтаға шығар

401 в1 мен вп берілген Геометриялық прогессияның еселіктерін табу.



  1. топ № 402 –нің 1,2,3 есептері Мұнда q мен вп берілген в1 табу есебін орындайды

2-топ . № 402 –нің 1,2,3 есептері Мұнда q мен вп берілген в1 табу есебін орындайды Ауызша есептер орындау

VI. Талдау. Топтық жұмыс Білімді тексеру Сендер өз білімдерінді теория арқылы және шығармашылық түрде көрсете алдыңдар енді практикалық түрде, есептер шығара білуде өз білім деңгейлерінді көрсетіп, дәлелдеңдер.Әр топқа берілген есептерді ақылдасып, шешуін талдап, бір-біріне түсіндіреді.Топтарға тапсырма беріледі, шешуін тақтаға шығып,әрбір оқушы түсіндіріп, қорғайды

1-топ.  Геометриялық прогрессияның мүшелерін анықтау №403 есепті орындату

2-топ.  Геометриялық прогрессияның мүшелерін анықтау

№ 404 1 және 2-есебін орындату



Топтық жұмыс № 405- есеп.

Топтық жұмыс №406 1- топ    №407 2- топ    

№408 1-топ   № 409 2- топ    



VII. Жинақтау. Оқушылардың өзіндік жұмысы.

Біз толық қайталадық және практикада қалай қолдана алатындарынды көрсеттіңдер, енді осы алған білімдеріңді жинақтау үшін жеке тапсырма беріледі, әр оқушыға жеке тапсырмаларды топ басшысы таратып береді, 5 минутта орындап, жауаптарынды жауап парағына толтырамыз, сосын бір біріндікін ауыстырып, тексеріп, бағалаймыз.

Тест  жұмысы берілген. Аяқтаған соң қатар отырған екі оқушы, жұмыстарын ауыстырып, бірін-бірі тексеріп бағалап, бағасын қояды. (формативті бағалау). Жауабын салыстыру

1-нұсқа Геометриялық прогрессия құрастыр

2-нұсқа  Мұнда q мен вп берілген в1 табу есебін орындайда

3- нұсқа Геометриялық прогрессия бола алатын тізбекті көрсет

4-нұсқа в1 10 –ға тең еселік 2- ге тең в 5- мүшесін тап

5- нұсқа b3=27 q=3 b1 –ді табу керек



6- нұсқа Мына тізбектер ішінен өспелі геометриялық прогрессияны анықта Тест жұмысының жауаптары.

Сұрақтың нөмері

1

2

3

4

5

6

Жауапатары

А

с

В

Д

е

д

Фамилия:....................................... Баға:..........................................

VIII. Қорытынды . Рефлексия және сабақтың қорытындысы. Міне сабағымыз аяқталуға жақындады. Сендер бұл сабаққа жақсы дайындалыпсындар, өз білімдерінді көрсеттіңдер және шығармашылықпен жұмыс жасадыңдар. Ал енді мен сендердің бүгінгі сабақ туралы пікірлерінді білгім келеді. Мына сұрақтарға жауап беріңдер.

Сендерге сабақ ұнады ма? (жеке оқушылардың көңіл күйін байқаймын) Сабақ туралы көңілдерін білдіру Қандай қиыншылықтар  болды? (жеке оқушылардың ойларын тыңдау) Бағалау : Топ жетекшілерінің сараптамалы бағасын тыңдау Топ жетекшілер бағаларына орай өзім бағалау жүргіземін, жетекшілерді бағалаймын.

Үйге тапсырма.

Есептер шығару.№ 404 есебін орындау . Геометриялық прогрессия тақырыбын қайталау Орындауға үлгермеген есептерді орындау Үй тапсырмасын мәнерлеу.
Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет