Сабақ№49 Сабақтың тақырыбы



Дата25.08.2017
өлшемі0,65 Mb.
#26667
түріСабақ

Пән мұғалімі Майманова Ж.М.

Қысқа мерзімді жоспар

Тексерілді:

Биология

Күні 06-07.03.17

Сыныбы 7

Сабақ№49

Сабақтың тақырыбы

Жорғалаушылардың басқа отрядтары: тасбақалар, қолтырауындар. Жорғалаушылардың табиғаттағы және адам өміріндегі маңызы. Жорғалаушыларды қорғау.

Мақсаты

Жорғалаушылардың басқа отрядтары: тасбақалар, қолтырауындардың табиғаттағы және адам өміріндегі маңызы туралы оқушыларға түсінік беру

Күтілетін нәтиже

  1. Жорғалаушылардың басқа отрядтары: тасбақалар, қолтырауындар туралы білім алады. Жорғалаушылардың табиғаттағы және адам өміріндегі маңызын біледі

  2. Өз ойларын тұжырымдап толық жеткізеді.

  3. Топпен жұмыс істей алады

  4. Өздерін бағалай біледі.

  5. Бірін-бірі тыңдауды үйренеді

  6. Басқалардың және өз пікірін сыни тұрғыда бағалайды.

  7. Шығармашалық қабілеттері байқалады

Сілтеме

Р.Әлімқұлова, Р. Сәтімбекова, А. Соловьева Биология. 7-сынып. Алматы «Атамұра» 2014 жыл.

Ресурстар

Постер, түсті қағаз, маркерлер, дидактикалық таратпа материалдар

Әдістер

«Ыстық алақан», «Сен білесің бе?»,, «Ішіне және сыртына », «Кім тапқыр?», «Уақыт шеңбері» әдісі

Сабақ жоспары

  • Ұйымдастыру: топқа бөлу, мақсат қою

  • Үй тапсырмасын сұрау

  • Сабақ барысы: Блум таксаномиясы бойынша

  • Рефлексия

  • Үйге тапсырма




Тапсырма түрлері

Мұғалімнің іс әрекеті

Оқушының әрекеті

7 модульді ықпалдастыру

Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу.

Сәлемдесу, түгендеу. Сан бойынша топқа бөлу. Топ басшыны тағайындау. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру.


Сәлемдеседі, Сан бойынша топқа бөлу. Топ басшыны тағайындау

  1. Топ

  2. Топ

  3. Топ

Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс

1) Білу

6 мин

«Ыстық алақан»

Әр оқушы көршісіне үй тапсырмасына байланысты

сұрақ қояды


Үйге берілген тапсырманы айтады.

Оқушылар бір-біріне сұрақ қойып жауап береді

Өз ойларын, пікірлерін ашық айту


Диалогты оқыту; СТО және оқыту үшін бағалау; Талантты және дарынды балаларды оқыту; Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс

) Түсіну

15 мин

«Сен білесің бе?»

Жорғалаушылардың басқа отрядтары: тасбақалар, қолтырауындар. Жорғалаушылардың табиғаттағы және адам өміріндегі маңызы. Жорғалаушыларды қорғау.

Оқулықпен жұмыс.

Тапсырма: Оқулықта берілген мәтін арқылы әр топ постер қорғайды

І топ: «Тұмсықбастылар» «Кір жаю»

ІІ топ: «Қабыршақтылар», «Тасбақалар» әдісі« Венн диаграммасы»

ІІІ топ «Крокодилдер» «Суретті болжам»



Тақырыптың басты идеясын табу.

Өзіндік жұмыс. Алған мәліметті жүйелейді.

Суреттейді, салыстырады, зерттейді, қолданады, талдайды, талқылайды

Уақытты тиімді пайдаланып қорғайды



Диалогты оқыту; СТО және оқыту үшін бағалау; Талантты және дарынды балаларды оқыту; Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс






Сергіту сәті 1-2 мин

Караоке

Бейнероликке қосылып ән айтдады

Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс

3) Қолдану

3 мин

«Кім тапқыр?»

І топ 3 нелікен?

ІІ топ 3 қандай?

ІІІ 3 неге?



нелікен?, қандай?, неге? сұрақтарды қолдана көрші топқа сұрақ қояды.

Диалогты оқыту; СТО және оқыту үшін бағалау; Талантты және дарынды балаларды оқыту; Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс

4) Талдау

6 мин

«Ішіне және сыртына » әдісі.

Алған білімін нақтылау




Алған білімін нақтылайды, талдайды


Диалогты оқыту; СТО және оқыту үшін бағалау; Талантты және дарынды балаларды оқыту; Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс

5) Жинақтау

10 мин

«Уақыт шеңбері» әдісі

Бір сөйлемнен айтқызып, қорытындылайды




Оқушылар бір сөйлемнен негізгі түйген ойларын айтады

Диалогты оқыту; СТО және оқыту үшін бағалау; Талантты және дарынды балаларды оқыту; Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс

6) Бағалау

6 мин

Кері байланыс

«ТАБЫС САТЫСЫ

Оқушылар сабақ үдерісіне түгел қатыстыру.



Бағалау бетшесі арқылы оқушыларды бағалау кретериалды бағалау



Оқушылар өздерін бағалайды, кері байланыс жасайды

Диалогты оқыту; СТО және оқыту үшін бағалау; Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс. Оқу мен оқытуды бағалау

Үйге тапсырма

Жорғалаушылардың басқа отрядтары: тасбақалар, қолтырауындар. Жорғалаушылардың табиғаттағы және адам өміріндегі маңызы. Жорғалаушыларды қорғау.

Не сәтті өтті?




Не сәтсіз болды?




Нені дамыта алар едім?






Тексерілді:


Бағалау парағы

Толық жауапқа 3 балл

Орта жауапқа 2 балл

Әлсіз жауап 1 балл

«5» - 8-10 жоғары балл

«4» - 4-7 балл

«3» -1-3 балл





Оқушының

аты-жөні

Үй тапсырмасын сұрау


Мәтін

мен жұмыс













Қорытынды

1

























2

























3

























4

























5

























6


























Бағалау парағы

Толық жауапқа 3 балл

Орта жауапқа 2 балл

Әлсіз жауап 1 балл

«5» - 8-10 жоғары балл

«4» - 4-7 балл

«3» -1-3 балл





Оқушының

аты-жөні

Үй тапсырмасын сұрау


Мәтін

мен жұмыс













Қорытынды

1

























2

























3

























4

























5

























6


























Бағалау парағы

Толық жауапқа 3 балл

Орта жауапқа 2 балл

Әлсіз жауап 1 балл

«5» - 8-10 жоғары балл

«4» - 4-7 балл

«3» -1-3 балл





Оқушының

аты-жөні

Үй тапсырмасын сұрау


Мәтін

мен жұмыс













Қорытынды

1

























2

























3

























4

























5

























6


























Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет