Сабаққа қатысқан оқушылар саны: Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты



Дата08.02.2020
өлшемі231,93 Kb.
#57506
түріСабақ
Байланысты:
7 ашы0 Microsoft Word


Тақырыбы:

Қысқаша көбейту формулалары арқылы есеп шығару

Күні,айы: 15.02.18 ж

Мұғалімнің аты-жөні: Мусаева РД




Сабаққа қатысқан оқушылар саны:

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

7.1.2.14 тиімді есептеу үшін қысқаша көбейту формулаларын қолдану;

7.2.1.14 алгебралық өрнектерді қысқаша көбейту формулалары арқылы көбейткіштерге жіктеу;



Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар: Қысқаша көбейту формуласын біледі

Басым оқушылар: Көпмүшені стандарт түрде жазады және көпмүшеге амалдар орындау кезінде формулаларды қолданады

Кейбір оқушылар: Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өз беттерінше есеп шығара алады.


Бағалау критерийлері

- қысқаша көбейту формулаларын біледі;

- тиімді есептеу үшін қысқаша көбейту формулаларын қолданады;

- көпмүшені көбейткіштерге жіктеуде қысқаша көбейту формулаларын қолданады.


Сабақтың көрнекілігі

Оқулық, үлестірмелі тапсырмалар, кері байланыс парағы

Пәнаралық байланыс

геометрия, логика.

Сабақ барысы

Саб-ң кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Рес-тар

Ұйым-ру

Кезең
5мин



Сәлемдесу. Сабақ мақсатымен таныстыру:

Түрлі – түсті қағаздарды тандап «Куб», «Квадрат» деп 2 топқа бөлу.

Жағымды психалогиялық ахуал тудыруды оқушылардың бір – біріне жақсы сөз, тілек айту арқылы жасайды:





Сабақтың басы

(10 минут)




І. Қайталауға Ыстық доп әдісі арқылы ережелерді қайталау.

ІІ. Ауызша тапсырма: «Белгісіз өрнекті анықта».

1) с2+ 4ас +   = = (c+2a) 2                 

2) ( -16bс +64b = (c -8b)                    

3) (4a + )= 16а2+24аb +9b2

4) ( + )= 36m2  +84mb+49b2 

5) (m+5)(m-5)= m2 -

6)

1) с2+ 4ас + 4а2 = (c+2a) 2                 

2) (с2 -16bс +64b2  = (c -8b)2                     

3) (4a + 3b)= 16а2+24аb +9b2

4) (6m + 7b)= 36m2  +84mb+49b2 

5) (m+5)(m-5)= m2 -25

6)

Дескриптор:

Білім алушы

-тиісті формуланы дұрыс қолданады




Сабақтың ортасы (15 мин)





ІІ. «Жалауға кім бірінші жетеді» ойыны. Топтық жұмыс.

552 - 452= 642 - 362= 63*57= 98*102=


862 - 142= 372 - 232= 48*52= 47*33=

Дескриптор:

Білім алушы

-қажетті формуланы қолданады.



- дұрыс жауабын жылдам табады
ІІІ. Есептін жалғасын тап

Дескриптор

Білім алушы

қажетті формуланы қолданады;

-өрнектерді көбейткіштерге жіктейді.











Сабақтың соңы

( 15мин)







IV.   Тендеуді шеше. Жұптық жұмыс

1) 36х2-81=0

2) х2-9=0

Дескриптор:

Білім алушы

-қажетті формуланы қолданады.

- көбейткіштерге жіктейді

-теңдеудің түбірін таба алады









Рефлексия Кері байланыс алу.






Сабақты бекіту

Рефлексия


Мен бәрін түсіндім

Мен орындай аламын







Мен келесілерді түсінбедім

Маған орындауға қиын
























Қосымша ақпарат

Қорытындылау

Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз.Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз.

1.Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе?

2.Жүргізген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?







Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе?



  1. Жұптық жұмыс және сабақтағы қалыптастырушы бағалау.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?

  1. Денгейлік тапсырмалар.





Рефлексия:

«Қысқаша көбейту формуласы арқылы түрлі есептерді шығару» тақырыбына 7 а сынып оқушыларымен ашық сабақ өткіздім. Бұл сабақ оқушылардың математика пәніне деген қызығушылықтарын дамыту , қысқаша көбейту формуласын біліп, көпмүшені стандарт түрде жазып көпмүшеге амалдар орындау кезінде формулаларды қолдануды, қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өз беттерінше есеп шығара алуды үйрету мақсатында өттім. Оқушылар екі топқа бөлінді «Куб» және «Квадрат». Сабақ жоспары басы, ортасы және соңы болып бөлінген, сабақ жаңартылған бағдарлама бойынша жоспарланып өткізілді. Сабақ үстінде оқушылар қызықтты есептерді шығарып, тақырып бойынша сұрақтарға жауап беріп, әр түрлі тарсырмаларды орындады. Сабақ критериялары мен әр тапсырманың дескрипторлары тақтаға ілініп оқушылармен таныстырылып өткізілді. Менің ойымша, сабақ өз алдына қойылған мақсатына жетті. Себебі, бұл тақырып және орындалған тапсырмалар оқушыларға қызықтты болды. Тапсырманы орындаған соң әр тапсырмаға қалыптастырушы бағалау жасалынды. Оқушылар белсенді қатысып отырды, олар бірлесіп, жұптасып, топтасып жұмыс істеді және әр тапсырманаң жауаптары беріліп тексерілді. Оқушылар өз ойларын толық жеткізе алды, өз қызшылықтырын көрсете білді. Сабақ соңында рефлекция орындалды.

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет