Сабақ: Атауыш, көмекші, одағай сөздер (23)
|
Мектеп: М.Маметова ат.
|
Мерзімі: 26.10.15.
|
Мұғалімнің аты-жөні: Айтжанова Ш.М.
|
Сынып: 6 «а»
|
Сабаққа
қатысқандар:
|
Сабаққа
қатыспағандар:
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаттары:
|
Атауыш, көмекші, одағай сөздер сөздердің ерекшеліктері, сөйлемдегі қызметі туралы түсінік беру
|
Сабақ мақсаты:
|
Барлық оқушы: Атауыш, көмекші, одағай сөздердің ерекшеліктері, сөйлемдегі қызметі туралы түсінеді
|
Оқушылардың басым бөлігі: Сыни тұрғыдан модулін негізге ала отырып, оқушылардың ой-өрісі, танымдық қабілеті дамиды
|
Кейбір оқушылар: Атауыш, көмекші, одағай сөздерді таба біледі, өздігінен қолдана біледі
|
Тілдік мақсат:
|
Оқушылар орындай алады: Сөйлем ішінде атауыш, көмекші, одағай сөздерді қолданып, сөйлем құрай алады
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: Атауыш, көмекші, одағай сөздер
|
Сыныптағы диалог \ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Айтылым, жазылым
|
Талқылауға арналған тармақтар: 1. Қандай сөздерге сұрақ қойылмайды? 2. Өз алдына сөйлем мүшесі бола алмайтын сөздер бар ма? 3. Малды қалай шақырамыз, мал оны түсіне ме?
|
Алдыңғы оқу:
|
Сөздердің мағынасы туралы
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт:
|
I . Ұйымдастыру кезеңі 5 мин.
А) Амандасу
Ә) Психологиялық дайындық
Б) Топқа бөлу
II .Қайталау 5 мин.
А) Үй жұмысын тексеру
«Үй жануарлары» Эссе жазу
III. Оқушының іс-әрекеті. 15мин.
А) Слаид «Ауыл көрінісі»
Ә) Оқулықпен жұмыс жүргізу. «Джигсо» әдісі
Б) Постермен жұмыс
В) Дәптермен жұмыс. әр сөз түріне 2-ден мысал келтіру.
IV.Бекіту 10 мин
А) Сергіту сәті
V. Қорытындылау 5 мин
А) Бағалау
1. «Отшашу»
2. Өзін-өзі бағалау
3. «Жұлдыздар әлемі»
4. Топтық бағалау
Б) Кері байланыс
1. Сабақта не түсіндім? деген сұраққа жауап жазу
VI. Үйге тапсырма беру 5 мин
|
Ресурстар
|
Сабақтың басталуы:
10 мин.
|
Ұйымдастыру
Сабаққа дайындық
Сабақты ұйымдастыру
Оқушының көңіл-күйін реттеу
Топқа бөлу
|
Әдемі әуен
|
Сабақтың ортасы: 25 мин.
|
Негізгі бөлім: Оқулықпен жұмыс жүргізу. Сөз топтарын оқып, еске түсіру
Дәптермен жұмыс . Әр сөз тобына мысал келтіру
Қалыптастыру: Жаттығу көмегімен оқып білгенін түсінуге мүмкіндік беру.
Бекіту: Жұрнақтарды дұрыс қолдана білуге жаттықтыру
|
Кітаптар
Жеке үлестірмемен жұмыс
|
Сабақ аяқталуы: 10 мин.
|
Сабақтың аяқталуы:
- Ауызша
- Кері байланыс
«Смайлик таңдауын жасайды»
Бағалау:
1. «Отшашу»
2. Өзін-өзі бағалау
3. «Жұлдыздар әлемі»
4. Топтық бағалау
Үйге тапсырма:
Ереже қайталау
|
Стикерлер
|
Қосымша ақпараттар: әдеби кітаптар оқу
|
Саралау: Оқушыларға қандай қолдау көрсете аласыз? Оқушы мүмкіндігіне шек бар ма?
|
Бағалау: Оқушының алған білімін көруді қалай жоспарлайсыз?
Мадақтау
Формативті бағалау
|
Пәнаралық байланыс:
Әдеби кітаптар
Тарих
|
Кері байланыс:
Сабақ \ оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы көңіл-күй қандай болды?
Берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
Өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы осы сабаққа сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз
|
|
1. Қорытынды бағамдау: Қандай екі нәрсе табысты болды?
2.Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды?
3.Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|
1.
2.
1.
2.
|