Сабақтың барысы: Үй жұмысын сұрау. Эссе. «Менің досым»



Дата05.06.2017
өлшемі36,91 Kb.
#17612
түріСабақ
Әдебиеттік оқу Тақырыбы: Бармақтай бала. (ертегі) Шарл Перро.

Мақсаты: ертегі авторының ертегілер әлеміндегі рөлін атап өту; ертегіні оқып, мазмұнын түсініп, оның түрін ажырату.

Сабақтың барысы:

Үй жұмысын сұрау. Эссе. «Менің досым». Екі оқушыға оқыту. (3 мин.)

І. Психологиялық дайындық.

Слайдттан ертегі кейіпкерлерінің суреттерін беріп, қай ертегіден екенін табу. Мысалы: «Қызыл телпекті қыз» , «Бауырсақ», «Етік киген мысық». (1 мин)

ІІ. Мағынаны тану.

-Ертегі дегенміз не? (Оқушылардан сұрау) (4 мин )

Ертегідегі кейіпкерлерді сипаттау.

Ертегіде кейіпкерлердің қандай қасиеттері сипатталады? (Батырлар , алғырлар, тапқырлар)

Ендеше осы қасиеттер бойынша 3 топқа бөлінейік. Топ басшысын сайлау.

Бүгінгі өтетін тақырыбымыз Шарл Перроның Бармақтай бала ертегісімен танысамыз. (Слайдттан көрсету) (3 мин)

Шарл Перроның өмірімен танысыру.

ІІІ. Мәтінмен жұмыс.

Мәтін 3 абзацтан құралған. Әр абзацты 3 топқа бөліп беру. Сөздік жұмысын дәптерге жазғызу. (5 мин )

Құн төлеу - балаларды қайтарып алу үшін мал не ақша беру.

Шолан- қараңғы бөлме.

«Үй аралау » стратегиясы бойынша мәтіннің мазмұнын ашу. Мазмұндау. ( 5мин )

Сергіту сәті. (1 мин)

Топпен жұмыс. (Сұрақтар бойынша жұмыс) (5 мин)

І-ші топқа: Сұрақ: Қатыгез Дәуді жеңу үшін Дәу сияқты үлкен күш иесі болу міндетті ме?

ІІ-ші топқа: Сұрақ: Дәуден құтылу үшін Бармақтай бала:

А) ерлік жасады; ә) қулық жасады; б) батылдық пен ақылдылық жасады.



ІІІ-ші топқа: Сұрақ: Бармақтай баланы оның ағаларымен салыстыр.

Шығармашылық тапсырмалар орындау. (4 мин)

І-ші топқа: Мына абзацтағы сөйлемдер саны нешеу?

ІІ-ші топқа: Әр түрлі сөздерден бір сөйлем құрастыру.

ІІІ-ші топқа: «Кім алғыр?» атты ойын.

Тақтада бірнеше сөздер жазылады , 1мин оқып болған соң жабылады да, кім 1мин ішінде қанша сөз жазады.

Қорытынды бөлім.

Бес жолды өлең. (5 мин)



І-ші топқа: «Бармақтай бала»

ІІ-ші топқа: «Дәу»

ІІІ-ші топқа: «Ертегі»

Топтың ішіндегі үлгерімі төмен 3 оқушыға жеке тапсырмалар беру.

1 оқушыға: Түсінгені бойынша сурет салу.

2 оқушыға: Бармақтай баланың бойындағы қасиеттер сенің бойыңда болса ....

3 оқушы: Осы ертегіге ұқсас қандай ертегі білесің?

Бағалау. Әр топағы оқушыны топ басшысы бағалайды. (2 мин )

Рефлекция. Стикерге жазып , қағазға жапсыру. (2 мин )

Үйге тапсырма беру: «Менің сиқырлы етігім болса ...» атты ертегі құрастыру.

«М. Ғабдуллин атындағы жалпы білім беретін орта мектеп » КММ

Ашық сабақ

Әдебиеттік оқу Тақырыбы: Бармақтай бала. (Ертегі) Шарль Перро.



2 «Ә» сынып

Өткізген: Авсилам Лиза
Каталог: 1E7973318117C007
1E7973318117C007 -> Сабақтың тақырыбы: Ыбырай Алтынсарин әңгімелерінің тәрбиелік мәні. Сабақтың мақсаты: білімділік
1E7973318117C007 -> «Әділет қашанда жеңеді, ол кешіксе де келмей қоймайды»
1E7973318117C007 -> Сабақтың тақырыбы: Ғ. Мүсірепов. «Ұлпан» романы. Сабақтың мақсаты: Білімділік
1E7973318117C007 -> Сабақтан тыс іс шара Тақырыбы: «Ғажайып сурет әлемінде»
1E7973318117C007 -> Сабақ тақырыбы: Қосмекенділердің көптүрлілігі
1E7973318117C007 -> Тақырыбы: «Жемқорлықпен күресу басты міндетіміз»
1E7973318117C007 -> Сабақтың атауы Тақырыбы: «Менің атым Қожа» повесіндегі Қожа бейнесі Сілтеме
1E7973318117C007 -> Сабақтың тақырыбы Күні уақыты Сынып Екі өрнектің квадраттарының айрымының формулалары
1E7973318117C007 -> Сабақ тақырыбы: §28 Адамның шығу тегі туралы алғашқы және қазіргі кездегі көзқарастар


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет