Сабақтың мақсаты : «Мүсін», «Бедер»,



бет1/3
Дата11.07.2017
өлшемі315,32 Kb.
#21155
түріСабақ
  1   2   3
Купеев Ермек Сексенбекович

Бейнелеу өнері пәні мұғалімі

Қостанай қаласы №20 мектеп

3- сынып
Бейнелеу өнері



Сабақтың тақырыбы: Бедер мүсін, натюрморт жанры, «Екі заттан құралған натюрморт» бедер тәсілі композициясын орындау.

Сабақтың мақсаты : «Мүсін», «Бедер», «Натюрморт» түрлерін ажырата білуге және түсініктерін

қалыптастыру ; Ермектсаздан бедер мүсін жасауға үйрету.

Білімділік : Мақсатқа қойылған жұмыстардың ұқсастығын қалыптастыру;

Ермексаздан әр көлемде пішіндер жасауға, кезеңдер бойынша жұмыс жасауға үйрету,

жіңішке ермексазды өз орнына жағуды үйрету.

Дамытушылық : Балалардың ой-өрісін дамыту; оқушылар белсенділігін арттыру;

Тәрбиелік : Бейнелеу өнері әлемін оқушы бойына сіңіру және қабылдау .


Құрал-жабдықтар: мүсін түрлері, презентация «Рельеф», бейнебаспа «Натюрморт»,

ермексаз, үлгі, жұптарға арналған үлестірме .




Сабақ жоспары.


Сабақтың барысы

Моду-лі

I Барысы

1.Ұйымдастыру кезеңі.


2.Білім өзектілігі.

II Пайымдау.

1.Жаңа тақырыппен жұмыс істеу

2. Қорытындылау кезеңі.

III Рефлексия

Үй тапсырмасын беру кезеңі.



Психологиялық ахуал

Дайынбыз ба ? Дайынбыз!

Бәрін білеміз бе ? Білеміз!

Бастаймыз ба? Бастаймыз!

-Бейнелеу өнері әлемі өте әдемі және сан алуан. Бүгінгі сабағымызда сол әлемге саяхат жасауға қайта аттанамыз, себебі онда жұмыс жасағанда көңіл күйіміз бен өнерге деген сезіміміз де артады.

-Кәне балалар слайттан қандай шығармаларды көріп тұрмыз? (Мүсін)

- Қалай ойлайсыңдар бүгінгі сабағымыз не туралы болмақ?

(Мүсін өнері жайлы.)



-Бейнелеу өнерінің бұл түрімен айналысатын адамды кім дейміз? (мүсінші)

Қазақтың ең бірінші мүсіншісі кім? (Хәкімжан Наурызбаев)

-Жансыз заттардан құралған үйлесімді шығарманы не деп айтамыз?(натюрморт)

бейнетаспа
- Мүсін өнерінде бізді қоршаған заттардың барлығын сомдауға болады.

-Бүгін не жасайтынымызды білу үшін тақырыпты оқимыз. (3слайд)

Бедер мүсін, натюрморт жанры, «Екі заттан құралған натюрморт» бедер тәсілін композициясында орындау.


-тақырыпты оқып сабағымызға мақсат қоямыз.

мүсін өнерінің бір түрі екенін қайталаймыз(Бедер мүсін)

ажырата білеміз(жұмыр мүсіннен бедер мүсінді)

Бедер мүсінді … жасап үйренеміз.(ермексаздан)
1.Салыстыру жұмыстары

-Мына шығарманың ұқсастығы неде? (мүсінде адам бейнеленген)



(слайд №5)


- Мүсіндердің айырмашылығын табамыз? (Жұмыр, бедер)


2.Жаңа сабақ.

Бедер мүсіні жазықтық бетінен шамалы шығып тұратын түрі.

Бедер мүсіннің жұмыр мүсіннен айырмашылығы оны жан жағынан көре алмаймыз.

Бедер мүсін көбіне геометриялық фигураларға ұқсас пішіндерге орналасады (текше, төртбұрыш, сопақша, дөңгелек). (слайд №6)




(теңгені, медалдарды қолмен ұстап көр) (слайд 7,8)


Ғимараттар мен зәулім сарайларды безендіруде сәндік ретінде өте көп пайдаланылады.(слайд 9,10)


- Бүгін сендің әрқайсына мүсін өнерінің бедер түрімен композиция жасау сәті түсіп тұр. «Екі заттан құралған натюрмортты»

-еске түсірейік, суретші натюрмортта нені салады?

(жаны жоқ заттар)


Каталог: uploads -> doc -> 12ed
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
12ed -> Сабақтың тақырыбы:
12ed -> Естузейінінің
12ed -> Сабақтың тақырыбы: Желтоқсан батыр


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет