Сабақтың мақсаты: Білімділік: Информатика және ақпарат туралы білімдерін арттыру



Дата10.04.2017
өлшемі9,36 Kb.
#13612
түріСабақ
  • Сабақтың тақырыбы:
  • Сабақтың мақсаты:
  • Білімділік: Информатика және ақпарат туралы білімдерін арттыру
  • 2. Дамытушылық: Оқушылардың логикасын одан әрі арттыру, ой-
  • өрісін дамыту.
  • 3. Тәрбиелік: Оқушыларды копьютерлік сауаттылыққа ,
  • ұқыптылыққа, өз бетінше еңбектенуге тәрбиелеу
  • Сабақтың түрі: аралас сабақ
  • Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап
  • Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта, презентатция
  • Сабақтың барысы:
  • 1.Ұйымдастыру кезеңі.
  • 2. Оқушыларды түгелдеп сабақты бастау.
  • Үйге берілген тапсырманы тексеру
  • Ақпараттың
  • қабылдау
  • тәсілдері
  • Ақпарат
  • түрлері
  • Сергіту сәті
  • Көңілді күн
  • Жаңа сабақты түсіндіру
  • Ақпаратты өңдеу тәсілдері
  • Ақпаратты қайта –қайта пайдалану және оны тасымалдау үшін маңызы өте зор.Ақпаратты сақтау үшін адамдар жадыны немесе “сыртқы” тасығыштарды қолданады. Ерте заманда бұл мақсатта тастар мен паприрус пайдаланылды.
  • Қазіргі ақпарат қағаз бен электорндық тасығыштарда – дискілер мен флешкаларда сақталады.
  • Ақпаратты жөнелту
  • Сендер ақпаратты тұрақты жеткізіп отырасыңдар. Мысалы, басқа адаммен сөйлескен кезде. Ақпаратты алыс қашықтыққа жеткізу үшін адамдар әртүрлі құралдар ойлап шығарған. Оларға телеграф, телефонды, теледидарды, интернетті және басқаларды жатқызуға болады.
  • Ақпаратты жеткізу үдерісінде әрқашан ақпарат көзі және оны қабылдаушы болады. Ақпарат көзі ақпаратты жөнелтеді, ал қабылдаушы- оны қабылдайды.Мысалы, сабақты түсіндіруші мұғалім – ақпарат көзі де, оқушылар – оны қабылдаушы.
  • Ақпарат көзі
  • Жеткізу арнасы
  • қабылдаушы
  • Ақпаратты өңдеу
  • Ақпараттың кез-келген өзгеруі оның өңделуі деп аталады. Ондай ақпаратты адам логикалық ойлау арқылы алады.Басқа мысал ретінде ақпаратты бейнелеу түрінін өзгеруін қарастыруға болады. Мысалы,мәтінді бір тілден екінші тілге аудару. Ақпаратты өңдеу оның бастапқы түрден басқа түрге айналуын немесе ақпарат мазмұнының өзгеруін білдіреді. Ақпаратты өңдеу нәтижесін адам ары қарай өз қажетіне жаратады.
  • Енгізілетін ақпарат
  • Алынатын ақпарат
  • Сымсыз телефон
  • ойыны
  • Сабақты бекіту:
  • Комьпютердегі тәжірбиелік жұмыс
  • WordPad мәтіндік редакторын ашыңдар. Ол үшін Пуск – Все программы – Стандартные - WordPad батырмаларын басыңдар
  • “Ақпаратты сақтауға, жеткізуге және өңдеуге болады” мәтінін теріңдер.Үтір қазақша тергенде жоары қатардағы “6” батырмасын арқылы теріледі, ал бас әріптерді теру үшін Caps Lock пернесін басу керек.Сөздердің арасын ажырату үшін бос орын пернесін бір рет басыңдар.
  • Өз ақпараттарыңды сақтап , программаны жабыңдар.
  • Сабақты қорытындылау
  • Венн диограммасы:
  • Бұрынғы ақпарат
  • Қазіргі ақпарат
  • Үйге тапсырма :
  • Ақпарат түрлері. Тарауды қайталау.
  • Оқушыларды бағалау.
  • Сабақ аяқталды.
  • Зейін қойып
  • тыңдағандарыңызға
  • рахмет!
  • Назарларыңызға
  • рахмет !

Каталог: ld
ld -> Шпаргалка на казахском языке по истории Казахстана 100 м қашықтыққа ұшатын, орақ тәрәздә құрал-бумеранг
ld -> Қош келдіңіздер!
ld -> Қазақ әдебиет пәніне тест сұрақтары
ld -> Сабақ: ана тілі Тақырыбы: Ахмет Байтұрсынұлы «Әліпенің атасы»
ld -> Қазақстан тарихы бойынша Ұбт шпаргалкалары а а. Иманов көтерiлiс отрядтарын қаруландыру үшiн – қару-жарақ шығаруды ұйымдастырды
ld -> Ақтқбе облысы Байғанин ауданы №3 Қарауылкелді орта мектебі
ld -> Сабақтың тақырыбы: Ы. Алтынсарин "Өзен" Мұғалімі: 3 "
ld -> Әнші- ақындар шығармашылығы
ld -> Есмағамбет Ысмайлов Баласы Қожағұлдың Біржан салмын, Адамға зияным жоқ жүрген жанмын
ld -> Өмірбаяны Хронология Қорытынды пайдаланған әдебиеттер


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет