Сабақтың мақсаты: Ойлау, шығармашылық қабілеттерін дамыту



Дата08.09.2017
өлшемі11,73 Kb.
#30130
түріСабақ
  • Тақырыбы:
  • 4-"А" сыныбы
  • Сабақтың мақсаты:
  • Ойлау, шығармашылық қабілеттерін дамыту.
  • Оқушыларды жаманнан жиреніп, жақсыдан үйрене білуге, дені сау, білімді, салауатты, қазақ азаматы етіп тәрбиелеу.
  • Білімділік
  • Жас ұрпаққа адам денсаулығының қымбаттылығын, өмір сүру үшін қажеттілігін, бағалы байлық екендігін түсіндіру.
  • Дамытушы-
  • лық
  • Тәрбиелік
  • Сабақтың түрі: өнеге сағаты
  • Сабақтың әдісі:сұрақ-жауап, топтастыру, т.б.
  • Сабақтың көрнекілігі: Мультимедиа
  • “ Денсаулық – адамның ең қасиетті де құнды, қайталанбас, жоғалса қайта орнына қиындықпен келетін, орны толмас асыл қазынасы. “
  • Елбасымыз Н.Назарбаевтың “Қазақстан – 2030” бағдарламасында Қазақстан азаматтарымыздың ертеңі бүгіннен басталатынын көрсетсе керек.
  • Салауатты өмір салтының мақсаты - өмір сүрудің мағынасы терең екендігін білдіруде.
  • Ішімдік, нашақорлық – адамның жауы. Бұл жолдан аулақ жүру керек. Басты байлық денсаулық екендігіне сіздердің көздеріңізді жеткізгіміз келеді.Олай болса, біздің бүгінгі тәрбие сағатымыз “Бақытым да байлығым да – денсаулық “тақырыбында өтеді.
  • Жүру барысы:
  • I. Ұйымдастыру кезеңі
  • II Психологиялық дайындық
  • III Ой қозғау.
  • 1-топ “Спорт”
  • 2-топ “Дәрумендер”
  • 3-топ “Болашақ”
  • 1-бөлім Таныстыру.
  • 2-бөлім Денсаулық туралы тақпақтар.
  • 3-бөлім Денсаулық туралы мақал-мәтелдер.
  • 4-бөлім. Ертегіден көрініс
  • 5-бөлім.Денсаулықтың достары . Ертегіден көрініс.
  • 6-бөлім. Сөздерден сөз шығару.
  • 7-бөлім. Жағдаяттарды талдау.
  • 8-бөлім.Шығармашылық жұмыс.
  • 9-бөлім.Ата-аналарға сауалнама.
  • 10-бөлім. “Топтастыру”
  • 11-бөлім. Бейне таспадан Терме”Қара пима” тамашалау.
  • 12-бөлім.Қорытындылау.
  • Денсаулық туралы
  • мақал-мәтелдер
  • Денсаулық туралы тақпақтар.
  • Көріністі тамашалайық!
  • "Ең үлкен байлық"
  • "Бақытсыз бай"
  • "Денсаулықтың достары"
  • 1-топ “Денсаулық”
  • 2-топ “Салауат”
  • 3-топ “Ақжаулық”
  • Сөздерден сөз шығару.
  • Темекінің ағзаға әсері
  • Темекінің
  • адам
  • ағзасына тигізетін
  • әсері
  • Өкпесі ауырады
  • Қан тамырларын тырыстырады
  • Жазылмайтын жара пайда болады
  • Тыныс алу мүшелеріне зиян
  • Арақтың адам ағзасына тигізетін әсері
  • Алкогольдің ағзаға
  • тигізетін әсері
  • Дененің жылуы төмендейді
  • Жүйкеге әсер етеді
  • Тыныс алуы баяулайды
  • Ағзаның іс-қимылы өзгереді
  • Әлемдегі
  • ең пайдалы
  • азықтар
  • 1.Арман мен Жандос кеше сабақтан кейін денсаулық жайлы ой бөлісті.Арман анасынан естіген әңгімесі бойынша, денсаулықты сатып алуға болады,-деді.
  • Ал, Жандос бұл ойға келіспеді. Ол денсаулықты ақшаға сатып алуға болады,-деді.
  • Сендер не деп айтқан болар едіңдер?
  • Жағдаятты талдау
  • 2.Самат таңертең сабаққа асығыс тамақтанып шықты. Анасы баласының бұл ісіне кейіп, “Денсаулығыңды бұзасың ғой,-деді.
  • Отырып, дұрыс тамақ ішсең қайтер едің?”-деп кейіді.
  • Самат анасына “Тамақтанбаудың денсаулыққа әсері қанша?-деп жүре берді.
  • Саматтың айтқаны дұрыс па?
  • Сендер қалай тамақтанасыңдар?
  • 2-топ Денсаулыққа зиянды заттар?
  • 1- топ Денсаулық үшін не қажет?
  • 3-топ Денсаулық дегеніміз не?
  • "Топтастыру"
  • Шығармашылық жұмыс
  • 1.Сіздің балаңыз бір баламен танысып, дос бола бастады.Кейін ол баланың денсаулығының ақауы бар екенін білдіңіз.Сіздің әрекетіңіз?
  • 2.Балаңызбен дүкенге келдіңіз.Балаңыз ролтон, чипсы, фанта алып беруіңізді өтінді. Алып бермесеңіз балаңыз дүкеннің ішінде айғайлап шу көтереді. Не істейсіз?
  • 3.Компьютердің денсаулыққа пайдасы мен зияны бар ма?
  • 4.Балаңызға үйде компьютерді пайдалануға рұқсат бересіз бе?
  • 5.Балаңыздың салмағы қанша? Қандай дәруменді көбірек алып бересіз? 6.Сіз бүгін жұмыстан басыңыз қатты ауырып, сұранып келдіңіз.Балаңызды дәріханаға жұмсадыңыз. Балаңыз дәріханаға барамын деп, ұмытып кетті. Біраздан соң ойнап, үйге келді.Не істейсіз?
  • 7.Тоқсанның аяғы болатын, балаңыздың сабақ үлгерімі өте жақсы. Кенеттен балаңыз қатты ауырып қалды. Сіз сабақтан қалуды өтіндіңіз. Бірақ, балаңыз сабақтан қалмаймын, бақылау, диктант болады,-дейді. Сіздің әрекеттіңіз?
  • Қазақтың “Қара пима” термесі”
  • Бейне таспаға назар аударыңыз.
  • Ей, адамзат!
  • Өмір керек оған да,
  • Маған да, саған да,
  • Есіңде сақта, осыны
  • Ұста жадыңда.
  • Жас өмірің ерте солсын демесең,
  • Кісілерден бөлек жүргін алшақта.
  • Пешенеге жазылған ғұмырыңның.
  • Тамырына ұрпағым, балта шаппа!
  • Бір тамшы ой

Каталог: uploads -> doc -> 01f7
doc -> Ғарыш әлеміне саяхат
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
01f7 -> Сабақтың тақырыбы: Сағи Жиенбаев


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет