Білім беру ұйымының атауы
|
|
Пәні:
|
|
Бөлім:
|
|
Педагогтің аты-жөні:
|
|
Күні:
|
|
Сынып: 2
|
|
Тақырыбы
|
25. Денелер қалай қозғалады? Жылдам және баяу
|
Оқу мақсаты
|
2.5.1.1 түрлі денелердің әртүрлі жылдамдықпен қозғалуына мысал келтіру;
2.5.1.2 жылдамдықты түсіндіруде сапалық сипаттамаларын қолдану (жылдам, баяу).
|
Сабақтың мақсаты
|
Оқушыларға қандай күштер денелерді қозғалысқа келтіреді, күштердің қандай түрлері болатынын түсінеді.
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Педагогтіңәрекеті
|
Оқушыныңәрекеті
|
Бағалау
|
Ресурс-тар
|
Сабақтың басы
2 минут
3 минут
|
I.Ұйымдастыру.
Сәлемдесу.
Психологиялық дайындық
«Сағат тілі» әдісі
|
1.Мұғаліммен сәлемдеседі.
2.Өлең шумағын мәнерлеп айтады
|
Жарайсыңдар!
|
|
5 минут
|
II. Үй тапсырмасын сұрау
Алып ғаламшар түсінік айту
Өткен сабақты пысықтау. Сұрақ-жауап әдісі.
1. Уақыт деген не?
2.Уақытты қалай өлшейді?
3.Қашықтық деп нені айтады?
4. Жарық жылы деген не?
5.Айға ұшақпен жетуге бола ма?
6. Неліктен ғарышта қашықтықты өлшеу үшін басқа өлшем бірліктерін пайдаланады?
|
Түсінік айтады.
Сұрақтарға жауап береді. Өз ойларын айтады.
|
Ауызша мадақтау
Дескриптор
1.Сұраққа жауап береді.1б
2.Өз ойларын айтады.1б
|
|
Сабақтың ортасы
7 минут
Түсіну
4 минут
4 минут
4 минут
2 минут
4 минут
2 минут
|
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын.
III. Жаңа тақырып.
Білу және түсіну
Қайталауға арналған сұрақтар
Күннен жерге дейінгі қашықтықты өлшеу үшін қандай бірлік пайдаланады?
Жұлдыздарға ұшақпен жетуге бола ма?
1-тапсырма.
Айтылым. Суреттерге қараңдар. Ойланып жауап беріңдер.
• Бұл жануарлардың қозғалыс жылдамдығы қандай?
• Олардың қайсысы жылдам, қайсысы баяу қозғалады?
• Егер бұл жануарлар жарысқа қатысатын болса, онда олардың мәреге қайсысы бірінші, екінші, үшінші болып келеді?
• Қорытынды жасаңдар.
1-тапсырма. Оқылым. «Түсініп оқы» әдісі. Мәтінді түсініп оқы.
Сергіту сәті
«Дұрыс қадам»
«Не жылдам?» диаграммасын қара. Қай көлік түрінің жылдамдығы үлкен екенін анықта.
1-тапсырма. Жазылым. Қалай ойлайсыңдар, неліктен парашютпен секірушінің парашютті ашқанға дейін жылдамдығы үлкен болады. Өз болжамдарыңды жазыңдар
2-тапсырма. Қалай ойлайсыңдар, адам тасжолда тез жүгіре ме әлде суда тез жүгіре ме?
|
Сұрақтарға жауап береді.
Мәтінді түсініп оқиды.
Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді.
Мәтінді түсініп оқиды
денелердің қалай қозғалысқа түсетінін анықтай алады
Тасжолда тез жүгіретінін айтады
|
Дескриптор:
1. Сұрақтарға жауап береді.1б
Дескриптор:
Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді.1б
Дескриптор:
1.Мәтінді түсініп оқиды.1б
Дескриптор:
1.денелердің қалай қозғалысқа түсетінін анықтай алады. 1б
2. жаңа ұғым анемометр мен спидометр туралы ақпарат алады.1б
Дескриптор:
Тасжолда тез жүгіретінін айтады. 1б
|
Оқулық
сурет
|
Сабақтың соңы
3 минут
2минут
3 минут
|
IV.Сабақты қорытындылау:
Кері байланыс. «Дротик» әдісі
Үй тапсырма .
Мәтінді түсініп оқы.
Оқушылардың білімін бағалау
Рефлексия
|
Сұрақтарға жауап береді.
Үй тапсырмасын жазады.
Өздері кері байланыс жасайды.
Сабақ ұнаса ұнады деп жүрекпен, есіме сақтадым десе жалаушаны, пікірі болса ұяшық жабыстырады.
|
Дескриптор
1.Сұраққа жауап береді.1б
2.Өз ойларын айтады. 1б
Балдар жиынтығын қою
|
|