Сабақтың тақырыбы: №93 сабақ. Қазыналы жердің болашағы Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты



Дата09.05.2023
өлшемі1,21 Mb.
#176335
түріСабақ
Байланысты:
Саба ты та ырыбы №93 саба . азыналы жерді болаша ы О у ба да
14Кел, айталайы !, Саба та ырыбы Дені сауды жаны сау (1-саба )

Білім беру ұйымының атауы




Пәні:

Әдебиеттік оқу

Бөлім:

Болашаққа саяхат

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

93 сабақ. Қазыналы жердің болашағы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

4.2.8.2– көркем шығарманы басқа үлгідегі (иллюстрация, музыка (күй), мультфильм, кинофильм) нұсқасымен салыстыру.

Сабақтың мақсаты

Автордың ойын мәтіннің деректерін келтіре отырып дәлелдейді,өз ойын,пікірін білдіреді

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//
уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдас
тыру
Өзін-өзі тексеру

Өткен білімді еске түсіру


Жаңа білім

Бекіту

Кері байланыс



Сабаққа дайындық жасау


Психологиялық ахуалды жақсарту
«Ақ тілек. Әсем күлкі» әдісі
Өткенді пысықтау
Үй тапсырмасы

«Тоңазытқыштың қуанышы» тақырыбына мысал құрап жазу, суретін салу.


Жоспар:
1.Тоңазытқыштың портреті
2.Тоңазытқыштың қуат көзіне өкпесі
3. Тоңазытқыштың қуанышы

Жаңа тақырып


«Қайықтар» әдісі
Ойлан
Қазақ жері кең –байтақ даладан тұрады. Біздің ел кен, пайдалы қазбаға бай. Қазақ халқы ерінбей еңбек етіп өз жерінің қазынасын пайдаланып жатыр.Байлығы тасыған қазақ халқының болашағы бақытқа толы болатыны анық

Тайыр Жароков 1908 жылы Батыс Қазақстан облысы, Жәнібек ауданы Жетібай ауылында туылып, 1965 жылы дүниеден өткен. Ол көптеген өлеңдардің авторы.


Оқылым.

Біз бүгін оның «Мұнай» өлеңімен танысамыз.


Өлеңді түсініп оқыту
Топтық жұмыстар

Дәлелде
2.Ақын «Мұнай-өмірдің көлі» деп бекер айтпаған. Өйткені, мұнай өте бағалы қазба. Оны дүние жүзіне сату арқылы қазақ елі пайдасына асырып отыр. Одан басқа мұнайды көліктердің жанар-жағар майына жұмсайды.


Біліміңді қолдан

3.Мұнай дегенде еліміздің батыс өлкесі еске түседі. Өйткені,мұнай өндірісі Маңғыстау,Атырау өңірлерінде дамыған


4.Ақынның мақтаныш сезімі:
Жайнаған біздің байтақ жер кенге бай,
Тең келер біздің елге ел бар қандай!?
Түсініп оқы

«Маңғыстау» өлеңін түсініп оқыту


5. Мұнайдан не алынады?


Әтір пластмасса ыдыстар


Машинедөңгелектері
Жанар-жағар май

7.«Алынбаған кені көп,


Маңғыстаудың қойнында»-деп бекер айтылмаған. Бұл өңірде әлі де жер асты байлығы өте көп. Оларды игеру болашақтың жұмысы

Үй тапсырмасы


Өз үйіңде мұнайдан жасалған қандай заттар бар?
Тізімін жасап кел.


Шеңберде тұрып, жақсы сөздер айтады

Үй тапсырмасын оқиды


Сөздерді оқып,тақырыппен байланыстырып ойларын айтады


Суреттермен жұмыс жасайды


Автормен танысады
Өлеңді мәнерлеп, түсініп оқиды
Өз ойларын айтады

Білімдерін ортаға салады


Өлеңді оқиды


Сызбамен жұмыс жасайды

Сабақты қорытынды


лайды

Үй тапсырмасын алады


Кері байланыс жасайды

Мадақтау арқылы бағалап отыру

ҚБ:




Дескриптор:


Берілген тақырыпқа мысал құрап жаза алады.-1Б
Тоңазытқыш туралы таныстырылым жасайды-1Б
Дескриптор:
Сөздерді оқып,тақырыппен байланыстырып ойларын айтады-1Б
Автор туралы деректер келтіре алады-1Б

ҚБ:




Дескриптор:
Өлеңді мәнерлеп оқиды-1Б
Ақынның сөздерінің мағынасын түсіндіреді-1Б
Дескриптор.
Мұнай ,мұнайлы өлке туралы айтады-1Б
«Маңғыстау» өлеңін түсініп оқиды-1Б
ҚБ:

Дескриптор.


Өлең жолдарының мағынасын ашады-1Б
Мұнайдың пайдасы туралы біледі-1Б
Дескриптор:
Мұнайдан алынатын заттарды біледі-1Б
Тапсырманы орындайды-1Б

ҚБ:


«СМС» әдісі арқылы сабақта алған әсерін жазады






Суреттер
Тоңазытқыш
тың суреті






Суреттер
Мұнай туралы суреттер


Қазақстанның экономикалық картасы


Маңғыстау туралы суреттер
Оқулық

Суреттер

Слайд

Суреттер
Жұлдызшалар


Телефон қимасы




Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет