Педагогтің аты-жөні
|
Абайқызы Әлия
|
Күні:
|
18.10.2021
|
Сынып:1
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Адамның дене мүшелері
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
1.2.3.1 адам денесінің негізгі бөліктерін және олардың кызметтерін атау;
|
Сабақ мақсаты:
|
Барлық оқушылар орындай алады:Оқушылар адам денесінің негізгі бөліктерін біледі.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: адам денесінің негізгі бөліктерін және олардың қызметтерін ажырата алады .
Кейбір оқушылар орындай алады: адам денесінің негізгі бөліктерін және олардың қызметтерінің маңыздылығын түсінеді.
|
Сабақтың барысы.
|
|
Сабақтың кезең
уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Басы
|
Педагогтің әрекеті
Психологиялық ахуал:
-Қайырлы таң,көздерім!
-Ояндыңдарма? (қабақтарын сипайды)
-Қайырлы таң, құлақтарым!
- Ояндыңдарма? (құлақтарын сипайды)
-Қайырлы таң, қолдарым!
-Ояндыңдарма? (қолдарын шапалақтайды)
-Қайырлы таң, аяқтарым!
-Ояндыңдарма? (аяқпен жерді тебу)
-Қайырлы таң, ұстазым!
- Мен ояндым! (Күлімсіреп күнге қолдарын созады)
Оқушылар орындарына отырады
Жаңа сабаққа байланысты алдарына мақсат қояды,(жаңа сабақты өте жақсы меңгереміз, алған білімімізді өмірде қолдануға тырысамыз т.с.с)ол мақсаттарды мұғалім тақтадағы көз,құлақ,ми суреттерінің жанына жазады. Осы мақсаттарына жету үшін көзбен көргендерін құлақтарына құйып, миларына сақтағанда ғана жететіндерін айтып өту.
|
Оқушылар мұғалімнің айтқандарын, іс әрекетін қайталайды.
|
Мадақтау сөздері арқылы
|
|
Сабақтың ортасы
|
Сөзжұмбақ шешу арқылы тақырыпты ашу.
1.Даладай
Кімнің кең пейілі?
Данадай,
Кімнің мол мейірі? (Ана)
2. Футбол ойнайтын құрал. (Доп)
3. Балды жақсы көретін аң. (Аю)
4. Білім алатын мекеме. (Мектеп)
Жаңа сабақты түсіну үшін видеоға назарымызды аударайық.
1-тапсырма
Адам денесінің негізгі мүшелерін атауларымен сәйкестендіріп сызыңыз.
Қалыптастырушы бағалау.
Дескриптор: Білім алушы
- суреттегі дене мүшелерін атауларымен сәйкестендіріп
сызады;
- өз денесінің негізгі бөліктерін көрсетеді және атайды;
- дене мүшелерінің қызметін сипаттайды.
-Өз денеңіздің негізгі бөліктерін көрсетіңіз және атаңыз. Олардың атқаратын қызметін түсіндіріңіз.
2-тапсырма
Берілген іс әрекетті дененің қай мүшесі орындайтынын естеріңе түсіріп орындаңлар
Learning app
https://learningapps.org/watch?v=pz2g6jzm321
3 тапсырма
Суретке қарап балалардың іс әрекетінде қандай дене мүшелері қызмет ететіндігін табыңдар
Дескриптор: Білім алушы
- суретке сүйеніп, дене мүшесі қандай қызмет атқаратындығын әңгімелейді
Сергіту сәті
Бала, бала, балақай,
Қол соғайық, алақай!
Бiр,екi,үш деп айтайық,
Саусақтарды тартайық.
Жалқау бала болмайық,
Қолды қысып, ойнайық.
4-тапсырма
Бұл спорт құралдарын пайдалану үшін,қай дене мүшесі қозғалады?
|
Жұмбақты шешу арқылы сөзжұмбақтағы сөздерді табады.
Бейнесабақты тамашалайды
Дене мүшелерін сәйкестендіреді
АКТ жұмыс жасайды.
Қол және аяқтың қандай қызмет атқаратынын ажыратады
Суретке назар аударады.
Балалардың қай мүшесі қызмет атқарып тұрғанын анықтайды
Спорт құралдарын ажыратады.
Спортпен айналысу үшін қай мүше керек екенін табады.
|
ҚБ:
Бас бармақ әдісі
Қ.Б
«Адамның бет әлпетімен»
ҚБ
Отшашу арқылы бағалау
Қ.Б. «Ми, құлақ,тіл» әдісі
Ақылды
Жақсы
Ойлан
ҚБ:
Жұлдызшалар арқылы
|
Сөзжұмбақ
АКТ
Сәйкестендіру
Learning App
Суреттер
Видео
Оқулық
|
Соңы
|
Үйге тапсырма
Төмендегі тапсырмаларды орындап көр
•Қолыңды бүкпей партаның үстіндегі кітапты ал
•Бір аяқпен отыр және тұр
•Көзіңді жұмып жаныңдағы адаммен амандас
•Бір қолыңмен қаламсауытты аш
Қорытынды жаса
|
|
|
Жаратылыстану 1 сынып 35 бет
|
Кері байланыс
|
Кері байланыс
«Ақылды саусақтар» әдісімен (Оқушылар өз
саусақтарымен көрсетеді.)
Түсіндім әлі де түсінуім көмек керек
керек
Рефлексия
«Саусақтар сыр шертеді...» әдісі арқылы жаңа сабақта алған білімдерін сын тұрғысынан талдап,меңгерілген біліммен байланыстырады. Сабақтан алған әсерлерін айта отырып, қолдарындағы саусақтарын мидың, көздің және құлақтың жанына іледі.
«жаңа сабақта барлық мәліметті түсіндім...»
« әлі де оқып,ізденуім керек...»
« түсінбедім, көмек керек .....»
|
Оқушылар саусақтар арқылы кері байланыс орнатады
|
|
Суреттер
|