Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Ақпаратты ұсыну
|
Мектеп:
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні: Тураева Н
|
Сынып: 6
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Ақпаратты тасымалдау
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
6.2.1.3 ақпаратты беруші және қабылдаушы арналарына мысал келтіру.
|
Сабақтың мақсаты
|
- Ақпарат беруші және қабылдаушы туралы өмірмен байланыстырып, мысалдар келтіреді.
- Ақпарат беруші және қабылдаушы арналарын ажырата алады.
- Ақпаратты беруші және қабылдаушы арналарды практика жүзінде ұйымдастырады.
|
Бағалау критерийі
|
Ақпарат беруші және қабылдаушы арналар туралы біледі.
Ақпарат тасымалдауда кездесетін түрлі жағдайлармен жұмыс жасай біледі.
Практика жүзінде ақпаратты тасымалдау үдерісімен жұмыс жасап, қолдана алады.
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқытудың тілдік мақсаты:
Ақпарат беруші және қабылдаушы арналары туралы біледі (радио, телефон, телеграф т.с.с)
Пәнге қатысты лексика және терминалогия:
Ақпарат, арналар, ақпарат беруші, қабылдаушы.
Диалог құруға/ жазылымға қажетті сөздер топтамасы:
1. Ақпарат беруші-.......
2. Ақпарат тасымалдаушыға мысал келтір....
|
Құндылықтарға баулу
|
Құрмет, ынтымақтастық, ашықтық, қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік.
Оқушылардың арасында топта ынтымақта жұмыс жасау, бір-бірінің пікірін тыңдай білу, сыйластыққа, жауапкершілікпен жұмыс жасауға баулу.
|
Пәнаралық байланыс
|
Қазақ тілі, орыс тілі, ағылшын тілі (Ақпарат – Информация –Information)
Тарих пәнінен адамдардың ерте кездегі ақпаратты қалай тасымалдағаны туралы мәлімет беру.
|
Алдыңғы білім
|
Ақпарат және оны қолдану. Ақпараттың түрлерін, өлшем бірліктерін ажырату.
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5 мин.
|
Ұйымдастыру кезеңі
Амандасу, түгендеу.
Психологиялық ахуал.
«Егер мен ...болсам, ...»
Әр оқушы өзінің кім болғысы келетінін, не істейтінін айтып шығады. Мысалы: Егер мен дәрігер болсам, барлық адамдарды емдейтін едім.
Топқа бөлу. «Қағаз қиындылары мен»
Оқушыларға түрлі-түсті қағаз қиындылары таратылады.
1-Телеграф
2-Радиобайланыс
3-Телефон
Үй тапсырмасы.
Үй тапсырмасын тексеру кезінде оқушылар төмендегі сұрақтарға «Вагондар» әдісі арқылы жауап береді.
Сымсыз технология түрлері
|
Wi-Fi
|
|
WiМax
|
|
Bluetooth
|
|
№
|
Сымсыз технология түрлері
|
Әрекет қашықтығы
|
Мысалы
|
1
|
|
|
|
2
|
|
|
|
3
|
|
|
|
№
|
Алғашқы сымсыз желі
|
Wi-Fi қай жылы қай елде пайда болды.
|
1
|
|
|
2
|
|
|
|
Стикер қағаз Қағаз сұрақ парақшалары
|
Сабақтың ортасы
|
|