Білім беру ұйымының атауы
|
Е.Бекмаханов атындағы жалпы орта білім беру мектебі
|
Педагогтің аты-жөні
|
Сыздыков Ш.С.
|
Пәні:
|
Көркем еңбек
|
Бөлім:
|
Сәндік-қолданбалы өнер
|
Күні:
|
10.11.2022
|
Сынып:
|
6 сынып
|
Сабақтың тақырыбы
|
Қазақстан халықтарының зергерлік өнерімен танысу
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
6.1.2.1-Әлемдік және қазақтың ұлттық мәдениетіндегі дизайн, қолөнер мен өнер туындыларының ерекшеліктерін түсіну мен білімін көрсету
|
Сабақтың мақсаты
|
Қазақ ұлттық мәдениетіндегі өнер, қолөнер мен дизайні туралы түсінік
Қолөнер мен дизайннің ерекшеліктері
Әлем мәдениетінің өнері мен дизайні
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың
кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
басы
5 минут
|
Оқушылармен амандасу, түгелдеу.
Сыныпты үш топқа бөлу үшін «Сөз қоржыны» әдісін пайдаланамын. Қоржынға «ұста,зергер,шебер» туралы сөздер жазылған парақ қиындыларын саламын.
Жаңа сабақ тақырыбын ашу үшін «миға шабуыл» ретінде зергерлік бұйымдар суреттерін көрсетемін.
|
Бір-біріне ізгі тілек айтып, жағымд
ахуал орнату.
Әр оқушы сол сөздерді алу арқылы өз тобын анықтайды және топтасады.
Оқушылар өздеріне таныс бұйымдардың атын атау барысында олардың жазылуына да тоқтайды.
Тапсырмаларды демонстрация
арқылы көрсетеді
|
|
|
ортасы
35 минут
|
Зергерлік бұйымдар туралы бейнебаян көрсетемін.
«Интервью» әдісімен тақырыпқа байланысты оқушылар бір-бірінен сұрақ жауап алады
«Жүзік кімде» ойыны арқылы оқушыларды сергітіп аламын.
«Ақпараттық ақаулық» әдісімен бір-біріне жалған ақпараттар беріп, ақаулықтарын табады
|
Сергіту сәті
|
|
height="253" src="https://www.youtub
e.com/embed/L
7XETvuL0Nc" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; enc
rypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen>
|
соңы
5 минут
|
«Әдеби шеңбер» арқылы сабақты бекіту
«Ауа райы» әдісі арқылы оқушылардан рефлексия алынады.
|
Бүгінгі жаңа сабақ бойынша ойларын айтады.
Не түсінді, не қызық болды, алдағы уақытта қандай тағыда қызықты ақпараттар алғылары келетіні жөнінде жазу.
|
|
Қима қағаздар
|
|
Үй тапсырмасы: зергерлік өнер жөнінде мәлімет жинақтау.
|
Үй тапсырмасын орындап мұғалімге жібереді.
|
|
|