Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы : Динамика негіздері
|
Мектеп:
|
Күні:
|
Мұғалім:
|
Сынып 9
|
Катысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Дене импульсі және күш импульсі
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
|
9.2.3.1 – дене импульсі мен күш импульсін ажырату
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар істей алады: Дене импульсі мен күш импульстерін, терминдерін біледі, анықтамасын айтады, формуласын жазады.
Көптеген оқушылар істей алады: Дене импульсі мен күш импульстерінің айырмашылықтарын ажыратады.
Кейбір оқушылар істей алады: дене импульсі мен күш импульсін тұрмыстық мысалдармен дәлелдей алады.
|
Бағалау
критерийі
|
дене импульсі мен күш импульсітерінің терминдерін біледі, анықтамасын айтады, формуласын жазады.
формуланы қолданып есеп шығара алады.
дене импульсі мен күш импульстерінің айырмашылықтарын талдайды.
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушы дене импульсі мен күш импульсін ажыратады, ауызша анықтама береді, формуласын сипаттап дәйекті баяндайды
дене - тело-body
күш –сила –forst
импульс – импульс - impulse
|
Құндылықтарға баулу
|
Шығармашылыққа, өмір бойы білім алуға баулу.
|
Пәнаралық байланыс
|
Математика
|
Алдыңғы білім
|
Күш.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
(10 мин)
|
Ұйымдастыру кезеңі.
Бүгінгі сабағымыздығың тақырыбында не жайлы баяндалады деп ойлайсыздар?
Қалыптастырушы бағалау:
«ББҮ» кестесі
|
|
Сабақтың ортасы
(20 мин)
|
1-тапсырма: Оқулықпен жұмыс. «Маұынаны таны» әдісі.
Қалыптастырушы бағалау:Өзін өзі бағалау.
«Мәселені шешу парағы»әдісі (жеке жұмыс)
Тақырып
|
Ашу үшін не бар?
|
Түсінуге не қажет?
|
Нәтиже
|
|
|
|
|
2 тапсырма: оқулықтағы жаттығу 3,7 (1-2) орындау
(жұптық жұмыс)
Бағалау крийтерийі
|
Дескриптор
|
формулаларды пайдаланып есептер шығарады.
|
Есептердің шартын жаза алады;
Өлшем бірліктерді ХБЖ-не келтіреді;
Керекті формулаларды пайдаланады;сызба қолданады.
Шамаларды орындарына қойып, математикалық амалдарды орындап, нәтиже алады
|
|
|
Сабақтың соңы
(10 мин)
|
Керібайланыс: «Бағдаршам».
Үйге тапсырма: тест құрастыру.
|
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?
|
Бағалау – Сіз оқушылардыңматериалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
|
|
|
|