Сабақтың тақырыбы: Жануарлар және тіршілік. Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



бет1/2
Дата16.11.2023
өлшемі2,35 Mb.
#191465
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
5 А сыныбы қазақ тілі
Жас маман тәлімгер жұм.жоспар (3), ДЖТ ҰБТ ДА КӨП КЕЗДЕСЕТІН СҰРАҚТАР

Бөлім: Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі

МЕКТЕП: Қ.Сәтбаев ат.ОМ

КҮНІ: 13.11.2023.

Мұғалім: Б.Р.Батырова

СЫНЫП: 5

Қатысқандар : 14

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Жануарлар және тіршілік.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.1.2.1 әлеуметтік-тұрмыстық, әлеуметтік-мәдени тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі (хабарландыру) көтерілген мәселені түсіндіру; 5.4.3.1 омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар: мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі мәселелерді анықтау, омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану;

Бағалау критерийі

  • мәтін мазмұнынан негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды;

  • омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолданады.

Алдыңғы білім

Жануарлар әлемі

Жоспар:

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Сабақтың ортасы





Ұйымдастыру кезеңі: Оқушыларды түгендеп, зейінін сабаққа
Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады.
Жағымды психологиялық ахуал. «Табиғат – адамзатқа аманат» атты бейнефильмді (https://www.youtube.com/watch?v=ptfNTXDvjAg) тамашалаңдар(өз пікірлеріңді білдіріңдер).
ОҚЫЛЫМ АЛДЫ. Берілген аң-құстарға қандай сипаттама сәйкес келетінін анықтап, сәйкестендіріп жазыңдар.

Түлкі
Сұң қар
Қоян
Ит
Бұл бұл
Үкі
Түйе




әнші
айлакер
ақылды
қорқақ
сақ
қырағы
төзімді

Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ.
Мәтінді мұқият оқып, негізгі ой мен қосымша ойды анықтаңыз.

Тапсырма. Мәтіннен негізгі және қосымша ақпаратты анықтаңдар.

Негізгі ақпарат

Қосымша ақпарат





Дескриптор:

  • мәтінді түсініп оқиды;

  • мәтіндегі негізгі және қосымша ойды ажыратады.

  • Ойларын дәлелдейді.

ҚБ
ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН.

3-тапсырма.
7-тапсырма. Тапсырманы орындауда оқылым мәтінін қолданыңдар.
Дескриптор:

  • Берілген сөздердің синонимін табады;

  • Қолданыстағы мағынасын сөйлеу жағдайына қарай түсіндіреді;

  • Оқылым мәтінінен синоним бола алатын сөздерді теріп жазып, мағынасын түсіндіреді.

ҚБ

Оқушылар түгенделіп, сабаққа назары аударылады.
«Табиғат – адамзатқа аманат» атты бейнефильмін тамашалайды.
Оқушылар берілген аң-құстарға қандай сипаттама сәйкес келетінін анықтап, сәйкестендіріп жазады.


Оқушылар мәтінді түсініп оқиды;
мәтіндегі негізгі және қосымша ойды ажыратады.
Ойларын дәлелдейді.

Грамматикалық тақырыпты меңгереді.


Грамматикалық тапсырманы орындайды.
Оқылым және тыңдалым материалдарын негізге алып, тапсырмаларды орындайды.


Берілген сөздердің синонимін табады;
Қолданыстағы мағынасын сөйлеу жағдайына қарай түсіндіреді;
Оқылым мәтінінен синоним бола алатын сөздерді теріп жазып, мағынасын түсіндіреді.

«Смайлик»

Өте жақсы Жақсы Орташа

Қалыптастырушы бағалау


- төмен жауап;
-жақсы жауап;
-керемет жауап!

Қалыптастырушы бағалау


- төмен жауап;
-жақсы жауап;
-керемет жауап!

5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы

https://www.youtube.com/watch?v=ptfNTXDvjAg


«Жануарлар әлемі» балалар энциклопедиясы







Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет