Сабақтың тақырыбы Жердегі тіршілік Осы сабақта жетуге тиіс оқу мақсаттары



Дата07.02.2022
өлшемі33,25 Kb.
#84090
түріСабақ
Байланысты:
айгул


Ұзақ мерзімді жоспар тарауы

6.1В Ғалам. Жер. Адам.
6.1.4 Жердегі тіршілік

Мектеп:



Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:



Сынып: 6

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Жердегі тіршілік

Осы сабақта жетуге тиіс оқу мақсаттары

6.2.4.1 Жердегі тіршіліктің пайда болуы туралы ғылыми болжамдарды салыстыру

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Жердегі тіршіліктің пайда болуы туралы ғылыми болжамдарды салыстырады

Оқушылардың басым көпшілігі:

Жердегі тіршіліктің пайда болу туралы ғылыми болжамдарды кезең-кезеңімен ажыратады

Кейбір оқушылар:

Жердің қасиетінің тіршілік үшін маңызына баға береді

Бағалау критериилері

Оқушылар:
- Жердегі тіршіліктің пайда болуы туралы ғылыми болжамдарды салыстыра алады
- Жердегі тіршіліктің пайда болу туралы ғылыми болжамдарды кезең-кезеңімен салыстыра алады
- Жердің қасиетінің тіршілік үшін маңызына баға бере алады

Тілдік мақсаттар:



Оқушылар жасай алады… Пәндік лексика мен терминологияны елдердің ГО сипаттау, картада талдау, картосхемалар құрастыру, дәлелді ойларын жазу кезінде тиімді қолдана алады.

Пәндік лексика мен терминология

Тірі ағзалар,тіршілік бірлестігі

Диалог/ жазба жұмыстары үшін пайдалы сөз тіркестер жиыны (жиындары):




Құндылықтарға баулу:

өмір сапасын тұрақты жақсарту, қоғамдық өмірдің зайырлы сипаты экономикадағы өрлеудің, білім беру, денсаулық сақтау,қоршаған ортаны қорғау

Пәнаралық байланыс:

Биология,физика

Алдыңғы білім

5.2.2.1 Жер ғаламшарының пайда болуын түсіндіру






Сабақ барысы

Жоспарланған сабақ кезеңдері

Сабақтағы жоспар жаттығу түрлері



Ресурстар

Сабақтың басы
Уақыты: 5 минут

Ұйымдастыру.
«Шаттық шеңбер»
Жұмысты ұйымдастыру формасы: топтық, жұптық жұмыс.
Белсенді оқыту тәсілдері: «....Тыңдап отырған үштік»
Тапсырма:
Физикалық карталарды қолданып, жердегі тіршіліктің пайда болуы туралы ғылыми болжамдарға сипaттaмa беріңіз.

  1. Жерiнiң тіршілігін анықтайды.

  2. Тірі ағзалар

  3. Литосфкраның әсері

  4. Атмосфераның әсері

  5. Биосфераның әсері



Дескриптор:



Білемін

Білдім

Білгім келеді










Кестенің «Білемін» бағанын тақырып бойынша өткен сыныптардан алған білімдеріне сәйкес не білетінін жазып толтырады.

.

Бағалау парағы







Уақыты: 10 мин



Жұмыс түрі: Жеке және жұптық, топтық жұмыс
Әдіс-тәсіл: «Ойлан, Бірік, Бөліс»
Бағалау критерийі:

  • Жердегі тіршіліктің пайда болу туралы ғылыми болжамдарды кезең-кезеңімен салыстырады.

Тапсырма:

Жердегі тіршіліктің пайда болу туралы ғылыми болжамдарды кезең-кезеңімен салыстыру.




Дескриптор:


ҚБ: «Өзін-өзі бағалау»
Кестенің «Білдім» бағанына не білгені жайлы жазып толтырады

Бағалау парағы



Талдау


Уақыты: 10
минут

Жұмысты ұйымдастыру формасы: топтық, жұптық жұмыс.
Бағалау критериилері Жердің қасиетінің тіршілік үшін маңызына баға бере алады
Белсенді оқыту тәсілдері: «Ойлан. Бірік. Бөліс»
Тапсырма:
Мәтінді және «Жердегі тіршілік» бейнекөріністі пайдаланып, Жердің қасиетіне баға беріңіз.

ҚБ: «Өзін-өзі бағалау»

Білемін

Білдім

Білгім келеді










Кестенің «Білдім» бағанына не білгені жайлы жазып толтырады

Жердегі тіршілік туралы бейнефильм.

Бағалау парағы





Жинақтау, Бағалау
Мақсаты: Жердің қасиетінің тіршілік үшін маңызына баға бере алады Уақыты: 10 мин
минут


Жұмысты ұйымдастыру формасы: Жеке жұмыс


Бағалау критериилері: Жердің қасиетінің тіршілік үшін маңызына баға береді
Тапсырма:
Жердің қасиетінің тіршілік маңыздылығын сипаттаңыз.
Саралау:
Мұғалімнің көмегімен
А) Жердегі тіршіліктің пайда болуын анықтайды
В) Жердегі тіршіліктің пайда болуының ықпалын зерттейді
С) Жердегі тіршілік жағыдайын жақсартуға болжам жасайды
Деңгейлік тапсырмаларды орындау үшін оқушылар тапсырмаларды орындау тәсілін өздері таңдайды. (шығарма, мақала, кесте толтыру,құру,жоба )
Дескриптор:


ҚБ: «Өзін-өзі бағалау»

Білемін

Білдім

Білгім келеді










Кестенің «Білгім келеді» бағанына не білгісі келетіні жайлы жазып толтырады.
Ол үй тапсырмасы ретінде беріледі.



Дүниежүзі атлас
картасы
Бағалау парағы

Рефлексия 5 мин.

Кері байланыс

Төмендегі сөйлемдерді жалғастыру арқылы сабақтың қорытындысын өзіміз жасап көрейік:


Мен.....................деген өзімнің көзқарасымды өзгерттім


Мен.......................................................туралы көп білдім
Мен......................................................................сезіндім
Мені ...........................................................таң қалдырды
Маған........................................................... қызық болды
Маған............................................................қиын болды







Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет