Сәләметсіз бе Апай!
Тапсырмаңызды алдым рахмет!
Машықтанушы:Аппаз Ақгүл
Үйге тапсырма:
І. «Балапан» телеарнасындағы өзіңіздің сыныбыңызға арналған сабақтарды көріп, ҚМЖ-лар даярлаңыз. (егер телеарнада сабақ болмаған жағдайда, кез-келген пәннен жоспар жасауға болады)
Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: Математика
|
Мектеп: 211 А.Байтұрсынов атындағы орта мектеп
Машықтанушы: Аппаз Ақгүл
|
Күні:
Сыныбы: 1 «в»
|
Қатысқандар саны: 27 Қатыспағаедар саны: 0
|
Сабақтың тақырыбы
|
Жиын дегеніміз не?
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты
|
1.4.1.3 Заттар жиындарын жұп құру арқылы салыстыру, тең жиындарды, бос жиындарды анықтау
|
Сабақ мақсаты
|
Барлықоқушылар: Жиын ұғымын біледі.Жиын элементтерінен белгілері бойынша жұп құруды біледі.
Көптегеноқушылар:Жиынды элементтердің белгілері бойынша салыстырып, жіктей алады.
Кейбіроқушылар:Жиынды элементтердің белгілері бойынша құру және жіктеуді тәжірибеде қолдана отырып ,талдай алады.
|
Бағалау критерийлері
|
Элементтерінің ортақ белгілері бойынша жиындар құрады.
Жиын элементтерін жіктеп, салыстырады.
Жиындарды жіктеп тәжірибеде қолданады, талдайалады.
|
Тілдік мақсаттар
|
Жиын, элемент ұғымдарынүйрету
Пән терминологиясы: жиын, элемент, өлшем, көлем, пішін
|
Құндылықтарды дарыту
|
Оқушыларда бір-біріне құрмет көрсетуге тәрбиелеу
|
Пәнаралық байланыс
|
Жаратылыстану
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Интербелсенді тақтада түрлі слайд көрсету
|
Бастапқы білім
|
Логикалық есептерді әртүрлі тәсілмен шығару
|
Сабақ барысы
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
Білу және түсіну
Сабақтың ортасы
|
Психологиялық ахуал
Мейірімді жүрекпен,
Ақпейілді тілекпен
Амандасып алайық
Бір жадырап қалайық!
Сабақты бастамас бұрын бейнероликті тамашалайық!
«Жиын» бейнеролик
-Балалар бейнероликтен не көрдік?
-Жиын туралыне білеміз?
-Элемент дегеніміз не?
Ендеше бүгін сабақта жиын және оның элементтері не екенін білетін боламыз.
Балалар, қараңдаршы. Мараттың бөлмесі шашылып жатыр. Маратқа бөлмесін ретке келтіруге көмектесейік.
№ 1тапсырма:(Т) «Ішіне, сыртына» әдісі.
Суреттегі заттарды қарап, ортақ белгілері бойынша топтастырыңыз, жиын атауын айтыңыз
1-топ Ойыншықтарды жинаңыздар
2-топ Киімдерді жинаңыздар
3-топОқу құралдарын жинаңыздар
Дескриптор:
Суреттерге қарап, ортақ белгілері бойынша топтастырады.
Жиын атауын, элементтерін атайды
Қалыптастырушы бағалау: «Бір ауыз сөз» әдісі
|
Ойыншықтардың суреттері
|
Қолдану
Саралау әдісі
Сабақтың соңы
Саралау әдісі
Сабақтың соңы
Саралау – Балаларға қалай көмектесесіз?
Қабілетті балаларға қандай тапсырмалар бересіз?
«Қарқын»тәсілі
«Диалог жәнеқолдаукөрсету» тәсілі
|
«Қарқын» тәсілі
№2.тапсырма: (Жұптық жұмыс)
«Миға шабуыл» әдісі.
Екі жиынның элементтерінен жұп құрастырыңыз. Оларды салыстырыңыз.
Дескриптор:
- жиын элементтерінен жұп құрайды;
- >, <, = таңбаларын қолданып, жиындарды салыстырады.
Қалыптастырушы бағалау: «Әткеншек» әдісі
Оқулықпен жұмыс
Суреттен не көріп тұрсыңдар?
Сергітусәті «Gummi bear»
Шығарып көр
№3.тапсырма:(Жеке жұмыс)
Жиындардың элементтеріне мұқият қараңыз. Артық элементін алып тастау
арқылы берілген жиындарды теңестіріңіз. Жиындарды атаңыз.
Дескриптор:
- жемістер жиынындағы артық элементті анықтайды;
- жиындарды атайды.
Қалыптастырушы бағалау: «Бас бармақ» әдісі
Рефлексия
«Диалог және қолдау көрсету» тәсілі
«Доп лақтыру» әдісі арқылы.
-Жиын дегеніміз не?
-Жиынның элементі деген не?
-Өсімдіктер жиынының элементі қандай?
-Жиынды қандай өлшемдеріне қарап топтастыруға болады?
«Баспалдақ» әдісі
Түсіндім
|
|
|
Сұрағым бар
|
|
|
|
Түсінбедім
|
Бағалау – оқушылардың білімдерін қадағалауды қалай жоспарлайсыз?
«Бірауызсөз» әдісі
«Әткеншек» әдісі
«Blobағашы» әдісі
«Баспалдақ» әдісі
|
Қалыптастырушы бағалау жинағы 1-сынып, 104-бет
Оқулық,108-бет
Оқулық,109-бет
Денсаулық пен қауіпсіздік сақтау шаралары
АКТ
Құндылықтар
АКТ мен жұмысбарысындақауіпсіздікережелерінсақтау
|
ІІ. Сол сабақтардың ішінен біреуін таңдап, сыныбын, сабақ тақырыбын, мақсатын жазып, оқушыларға жеке, жұпта, топта, ұжымда орындалатын тапсырмаларды, бағалау дескрипторларын даярлап жіберіңіз (ҚМЖ ішінде тұр ғой деген ой болмасын, толық болмауы мүмкін)
Сыныбы:1
Сабақтың тақырыбы: Жиын дегеніміз не?
Сабақ мақсаты: Жиын ұғымын біледі;
-Жиындардан жұп құрап,элементтерін атайды.
Жұптық жұмыс
«Миға шабуыл» әдісі.
Екі жиынның элементтерінен жұп құрастырыңыз. Оларды салыстырыңыз.
Дескриптор:
- жиын элементтерінен жұп құрайды;
- >, <, = таңбаларын қолданып, жиындарды салыстырады.
Қалыптастырушы бағалау: «Әткеншек» әдісі
Жеке жұмыс
Жиындардың элементтеріне мұқият қараңыз. Артық элементін алып тастау
арқылы берілген жиындарды теңестіріңіз. Жиындарды атаңыз.
Дескриптор:
- жемістер жиынындағы артық элементті анықтайды;
- жиындарды атайды.
Қалыптастырушы бағалау: «Бас бармақ» әдісі
Достарыңызбен бөлісу: |