Сыныбы: 2
|
Күні 11.10
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Көкжиек.Көкжиек тұстары
|
Мақсаты:
|
Көкжиек пен тұсбағдар туралы түсінік беру
|
Күтілетін нәтижелер:
|
А: Көкжиек тұстарын ажырата алады,өз ойларын айта алады.
В.Шығармашылық тапсырмаларменжұмыстана отыра,тақырыпты түсінеді.
С.Топ арасындағы ынтымақтастыққа үйренеді.
|
Қажетті құрал-жабдықтар:
|
Қ.Аймағамбетова .Н.А.Ким, Г.Д.Мырзақанова Алматыкітап баспасы 2013ж
|
Сабақ барысы:
|
Сабақ кезеңдері
|
Уақыты
|
Мұғалім әрекеті
|
Оқушы әрекеті
|
Кіріспе
|
4 мин
|
«Түстер» арқылы топқа бөлінеді бөліп аламын
«Ыстық орындық» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау.
|
Топқа бөлінеді.
.
Өткен сабақ бойынша білімдерін еске түсіреді.
|
Тұсау
кесер
|
3 мин
|
Аспан мен жер қосылып жатыр ма?
Жердің шеті бар ма?
Берілген сұрақты толықтыра түсу үшін жұмбақ шештірту
Ол жазда, қыста да.
Жер мен көктің арасында –
Өмір бойы жүре берсең де –
Оған жету мүмкін емес. (Көкжиек)
Сабақтын табыс критерилерін анықтау:
А: Көкжиек тұстарын ажырата алады,өз ойларын айта алады.
В.Тұсбағдармен көкжиек тұстарын анықтай алады
С. Тұсбағдар арқылы әртүрлі тапсырмаларды орындайды
|
Берілген сұраққа талдау Жауаптарына қарай сабақтың мақсатын ашу.
Дәптерлеріне күннің жадысы мен тақырыпты жазып алады.
|
Негізгі бөлім:
|
|
Жаңа тақырып бойынша электронды оқулықтан мәлімет беру
Сұрақтар беру
-Көкжиек дегеніміз не?
-Көкжиек сызығы дегеніміз ше?
-Көкжиектің неше тұсы бар?
-Құбылнама қандай құрал?
-Құрылысын айт
Тұсбағдардың құрылысымен таныстыра отырып, сынып бөлмесінің тұстарын анықтау
Бағдарлау дегеніміз-көкжиек тұстарын, бақылаушының өзінің тұрған орнын және жүру бағытын анықтау.
Тұсбағдар-жүретін жолды дәл анықтайтын құрал.
Шығармашылық жұмыс:
Жұпта жұмыс жасалады:
1. Көкжиек дегеніміз не?
Көкжиек сызығы дегеніміз ше?
2. Көкжиек тұстарын анықтау
3. Құбылнама арқылы суретте берілген тұсты анықтау
3-жұпқа үш тапсырманы ауыстырып беріп отырамын.
|
Оқушылар видеоролликтен алған білімдерін сұрақтар арқылы бекітеді.
Дәптерлеріне анықтаманы жазып алады.
Оқушылар тапсырманы орындай отырып, жаңа сабақты меңгереді.
|
Қорытынды:
|
4 мин
2 мин
2мин
|
-Білдім Үйрендім. Үйренгім келеді.
Үй тапсырмасын беру:
Құбылнаманың суретін салып келу
Іздену үшін тапсырма:
Тұсбағдар болмаған жағдайда көкжиек тұстарын қалай анықтауға болады?
Рефлексия «Бағдаршам»
|
Әр топ жаңа сабақтан алғандарын жинақтап , қорытындылайды.
Бағалау
-Мен сабақты жақсы түсіндім –жасыл түс
-Мен сабақты түсінген сияқтымын- сары түс
-Маған сабақ түсініксіз болды- қызыл түс
|