Пәні: Алгебра
|
Сыныбы: 7
|
Күні: 20.11.2015ж
|
Пән мұғалімі: М.Қожабергенова
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Көпмүшелерді топтау тәсілімен көбейткіштерге жіктеу
|
Сабақтың мақсаты:
|
Ортақ көбейткішті жақша сыртына шығару, көпмүшені топтау тәсілімен көбейткіштерге жіктеу бейімділігін қалыптастыру. Оқушылардың топтасып жұмыс жасауына мүмкіндік жасау.
Оқушыларды ұқыптылыққа, тез шешім қабылдай білуге; пәнге деген қызығушылығын арттыра отырып, жүйелі ойлауға, нәтижеге қол жеткізе білуге, өзіне сенімділікке, жолдастық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.
|
Ресурстар:
|
Оқулық, интерактивті тақта, сабаққа қажетті ресурстар
|
Көрнекілігі:
|
Смайликтер, бағалау парағы, слайд, үлестірмелер
|
Оқыту әдістері:
|
АКТ, СТО, топтық жұмыс, жеке жұмыс, жұптық жұмыс
|
Күтілетін нәтиже:
|
Ортақ көбейткішті жақша сыртына шығаруды, көпмүшелерді топтау тәсілімен көбейткіштерге жіктей білу. Өрнектерді түрлендіруді түсіну, дәптермен жұмыс істей алу, әңгімелесу, баяндау.
|
Сабақтың кезеңдері:
|
Уақыты
|
Әдіс-тәсілдер
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
І. Кіріспе
а) ұйымдастыру кезеңі
|
1 мин
|
«Тілектер тізбегі»
|
Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру
Сергіту сәті
Барлығы бірге:
Қайырлы таң достым, Қайырлы күн болсын, Бүгінгі күннің әр кезі, Сәттілікке толсын.
|
Оқушылар шаттық шеңберін жасап тұрып, барлығы бірге айтады.
|
Ә) Топқа бөлу
|
1 мин
|
|
Оқушыларды бірмүше, көпмүше, коэффициент сөздері арқылы үш топқа бөлу
|
Алған сөздеріне қарай үш топқа бөлініп отырады.
|
Б) Үй тапсырмасы
|
3 мин
|
Өзара бақылау, тексеру
|
Тақтада үйге берілген тапсырмаларды шешу жолы жазылған.
№228 Көбейтінді түріне келтіріңдер:
№229 Көбейткіштерге жіктеңдер:
|
Әр топтан оқушылар есепті оқып, тақтамен салыстырады.
|
ІІ. Тұсаукесер
|
5 мин
|
Топтық жұмыс
|
1-топ: Сәйкестендіру кестесі
2-топ: Семантикалық карта
3-топ: Тест тапсырмалары
|
Оқушылар кестені толтырады, өз жауаптарын дұрыс жауаппен сәйкестендіреді
|
ІІІ. Негізгі бөлім
Оқулықпен жұмыс
|
23 мин
|
Жеке жұмыс
|
Деңгейлік тапсырмалар
«С» «А» «В»
І : №240(1) №260 (1-4) №267(1,2)
ІІ: №240 (2) №260 (5-7) №267 (3,4)
ІІІ:№240(3,4) №260 (8-10) №267 (5,6)
|
Оқулықтағы №240, №260, №267 есептерді шығарады. Тақтаға жазады.
|
IV. Қорытынды
Білімді жинақтау
|
7 мин
|
Жұптық жұмыс
|
№1 Көбейткіштерге жіктеңдер:
=…………………………..
№2 Көбейткіштерге жіктеңдер:
……………………...
№3 Көбейткіштерге жіктеңдер:
……………………...
№4 Көбейткіштерге жіктеңдер:
………………….
№5 Көбейткіштерге жіктеңдер:
………………….
№6 Көбейткіштерге жіктеңдер:
………………….
|
Үлестірмелердегі тапсырмаларды жеке –жеке орындап, тақтаға жазады.
|
Бағалау
|
2 мин
|
Саусақ әдісі
|
Саусақ әдісі арқылы топты бағалау.
Бағалау парағына қарап жеке оқушыларды бағалау.
|
Оқушылар саусақ әдісі арқылы әр топқа баға береді.
|
Кейінгі тапсырма
|
1 мин
|
|
№266, №268
|
|
Кері байланыс
|
2 мин
|
Бағдаршам
|
Бағдаршам түстері арқылы, оқушылардың түсінгенін білу.
Қызыл түс – түсінген жоқпын;
Сары түс – әлі де практика қажет/сұрақтар бар;
Жасыл түс – барлығы түсінікті.
|
Көңіл күйлерін көрсетеді(бағдаршам түстерімен)
|