Сабақтың тақырыбы: Процестерді электронды кестелерде модельдеу



Дата23.10.2023
өлшемі0,5 Mb.
#187759
түріСабақ
Байланысты:
ҚМЖ, Процестерді электронды кестелерде модельдеу. 7-сынып


ҚМЖ

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: «Ақпарат және оны өңдеу»

Мектеп: «Иқан» ЖОМ




Мұғалімнің аты-жөні: Марипов Шодиёр Абдумухитович




Күні: 27.12.2018 ж

Сынып: 7 «Ә»




Сабақтың тақырыбы: Процестерді электронды кестелерде модельдеу




Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

7.2.2.2-электронды кесте элементтерін пішімдеу.
7.2.2.3-электронды кестеде диаграммалар құру.
7.2.2.4-электронды кестеде шартты пішімдеуді қолдану.
7.3.3.1-деректердің типін жіктеу.




Сабақ мақсаттары

Барлығы: Диаграмманың негізгі ұғымын және элементтерін түсіну
Көпшілігі: Диаграмманы статистикалық модельдеуде қолдана білу.
Кейбіреуі: Диаграмманың түрлері мен типтерін білу.




Бағалау критерийі

Диаграмманың негізгі ұғымын және элементтерін біледі
Диаграмманы статистикалық модельдеуде қолдана алады.
Диаграмманың түрлері мен типтерін біледі.




Тілдік мақсат

Пәндік лексика мен терминология:
Диаграмма – Диаграмма – Diagram
Электрондық кесте – Электроннная таблица - ElectronicTable




Құндылықтарға баулу

Жауапкершілігі мол, белсенді, азаматтық ұстанымы бар және жоғары жетістіктерге қол жеткізуге ұмтылады.




Пәнаралық байланыс

Орыс тілі, ағылшын тілі




АКТ қолдану дағдылары

Компьютер, проектор




Алдыңғы білім

Электронды кестеде диаграмма құру




Сабақ барысы




Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар




Сабақтың басы
7-8 минут
Үй тапсырмасын сұрау

Сәлемдесу
«Мозайка» әдісі бойынша жұптарға біріктіру.
Психологиялық көңіл күйді көтеру үшін видеоролик ұсыну.
«Сұрақ-жауап» әдісі арқылы өткен тақырыпты сұрау. 



Қағаз қиындылары
Видео




Сабақтың ортасы
25 минут



Модель тақырыбын еске түсіреміз.
Диаграмма түрлерін құруға арналған видеоны интернет ресурс арқылы көреміз.
Ексел бағдарламасында модельдеуді жүзеге асыру кесте және диаграмма түрінде болады. Яғни, бұл статистикалық модельге жатады.
1-тапсырма. Компьютермен жұмыс
(пәнаралық байланыс)

  1. Берілген кестені Excel бағдарламасында құр.

Оқушы үлгірімінің модельін гистограмма арқылы жаса.



Оқушы үлгірімінің модельі

Аты-жөні

информ

Матем

физика

Асланұлы Асхат

4

3

3

Саржанов Диас

5

5

5

Таңатов Ералы

5

4

3



2. Берілген кестені Excel бағдарламасында құр.
Ауа құрамының модельін дөңгелек арқылы жаса.



Ауаның құрамы

азот

78,08

оттек

20,95

Инертті газ

0,94

көміртек

0,03





Дескрипторлар:__Берілген_кестені_толтыру__Диаграмма_салу__Қалыптастырушы_бағалау_2-тапсырма._Практикалық_жұмыс.'>Дескрипторлар:

  1. Берілген кестені толтыру

  2. Диаграмма салу

Қалыптастырушы бағалау
2-тапсырма. Практикалық жұмыс.
Сурет бойынша цилиндрлік диаграмма құрыңдар

Дескрипторлар:

  • Суреттегі мәліметтерді пайдаланып кесте құрады

  • диаграммалармен көрсете алады

Қалыптастырушы бағалау

Оқулық
Компьютер
Кеспе
Компьютер

Смайлик
Смайлик





Сабақтың соңы
6-7 минут

Сабақты қорытындылау
«Сұрақ-жауап» әдісі
Оқушылардан кері байланыс алу.

Үй тапсырмасын оқушылар күнделікке жазады.























Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Денсаулық және
қауіпсіздік техникасын сақтау

Мен сабақта қолданған осы әдістерім арқылы өз мақсатыма жетемін деп ойлаймын. Қабілеті жоғары, қарқынды оқушыларға шығармашылық, зерттеушілік бағытта тапсырмалар дайындаймын. Ал кейбір оқушыға қажеттілігіне қарай диалог арқылы қолдау көрсетемін

1.Жұптық жұмыс арқылы оқушылардың бірлескен әрекетін бақылау, өзін өзі бағалау бойынша жетістіктерін айқындау.



Кауіпсіздік ережесін еске түсіру

Рефлексия
Сабақ \оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?


Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
1:
2:


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет