Сабақтың тақырыбы: Сабақтың мақсаты Білімділігі: Дамытушылығы: Тәрбиелігі



Дата24.05.2017
өлшемі13,61 Kb.
#16777
түріСабақ
  • 4 “в” сынып жетекшісі:
  • Жунусбекова Нарайым
  • Сабақтың тақырыбы:
  • Сабақтың мақсаты
  • Білімділігі:
  • Дамытушылығы:
  • Тәрбиелігі:
  • Оқушыларға үш таңбалы санға жазбаша бөлу тәсілдерін үйрету, есептердің шығарылу тәсілдерін меңгерту, есептеу, білім, білік дағдыларын қалыптастыру.
  • Есеп, мысал, тапсырмаларды орындау арқылы математикалық тілде сөйлеуге және есте сақтау қабілеті мен логикалық ойлау қабілеттерін дамыту.
  • Ұйымшылдыққа, тапқырлыққа, білімпаз болуға, отаншылдыққа тәрбиелеу.
  • Сабақтың түрі: Аралас сабақ.
  • Сабақтың типі: Саяхат сабағы
  • Сабақтың әдісі: Түсіндіру, сұрақ-жауап, есептеу, тексеру.
  • Сабақтың көрнекілігі: суреттер, ребус, кесте, слайд, семантикалық карта.
  • Сабақтың барысы:
  • І.Ұйымдастыру кезеңі.
  • А) Оқу құралдарын түгендеу, сабаққа даярлығын тексру,
  • назарларын сабаққа аудару.
  • Ә) Психологиялық дайындық.
  • Әрбір адам? (туысың, досың, жұрағат)
  • Әрбір сабақ? (үйрену, ұғу, ұлағат)
  • Әрбір ісің? (тірлік, тірек, адамдық)
  • Әрбір сөзің? (шындық, бірлік, адалдық)
  • ІІ. Алдағы іс-әрекетке дайындық.
  • «Ребус»
  • , ,,,
  • К
  • КЕ
  • ,,,
  • ,
  • Шешуі:
  • Математика
  • Математика
  • Есеп
  • Арифметикалық
  • амалдар
  • Сандар
  • Теңдеу
  • Геометриялық
  • фигуралар
  • ІІ. Үй тапсырмасын
  • тексеру.
  • “Бәйге” ойыны
  • 1км/дің жартысы нешеге тең?
  • 1сағаттың үштен бір бөлігі нешеге тең?
  • Паралель түзулер дегеніміз не?
  • Қашықтықты қалай табамыз?
  • 1гектарда неше ар бар?
  • Жұмыс, орындалған өнімнің санын қалай табамыз?
  • 8 санының квадраты нешеге тең?
  • Палетканың көмегімен ауданды қалай табамыз?
  • Күн мен түн неге аяқталады?
  • 10
  • 20
  • 30
  • 30
  • 40
  • 50
  • 20
  • 60
  • 40
  • 10
  • 20
  • 30
  • 30
  • 40
  • 50
  • 20
  • 60
  • 40
  • Қ
  • А
  • З
  • А
  • Қ
  • С
  • Т
  • А
  • Н
  • Нәтижесінде:
  • Биологтар
  • Экологтар
  • Сәулетшілер
  • І топ
  • ІІ топ
  • ІІІ топ
  • ІІІ Жаңа сабақ.
  • ІІІ Жаңа сабақ.
  • ІІІ Жаңа сабақ.
  • ІІІ Жаңа сабақ.
  • ІІІ Жаңа сабақ.
  • І топ Биолог ІІ топ Эколог.
  • 4219 х 26 * 26 х 4219 60 х 523 * 670 х 523
  • 4200: 70 * 4200 х 2 5480: 2 * 5480 : 20
  • ІІ топ Сәулетші
          • 3700 х 540 * 540 х 3600
          • 2800 х 38 * 28 х 21800
  • ІІІ Жаңа сабақ.
  • ІІІ Жаңа сабақ
  • 1. Тірек, білім дағдыларын қалыптастыру
  • 2 тапсырма: Үш таңбалы санға жазбаша бөлу тәсілін түсіндіру. Жаңа материалмен жұмыс.
  • 9-ды аламын. Тексеремін: 134-ті 9-ға көбейтемін, 1206 шығады. Бұл 1072 – ге қарағанда үлкен, сондықтан бөліндінің мәнінде 9-дан кіші сан болу керек. 8 санын алып көремін. Тексеремін: 134 * 8 = 1072. Бөліндінің мәні 8-ге тең.
  • 1072 134
  • 0
  • -
  • 8
  • І топ ІІ топ ІІІ топ.
  • 1206 : 734 = 1188 : 132 = 2528 : 316=
  • 1960 : 245 = 2097 : 233 = 1107 : 123 =
  • 3 тапсырма. Өрнектің мәнін табу.
  • І топ ІІ топ
  • (13968 – 9756) : 234 = 7791 : (10000-9629) =
  • ІІІ топ.
  • 15953 : 53 + 29080*18-490076=
  • Саяхат
  • 4 есеп. І топ. Биологтар.
  • «Ақсу- Жабағылы» қорығына саяхат.
  • 1 қайыңның жапырағы – 67 литр суды буландырады.
  • 1-ші сая жолдa – 19 қайың қанша литр суды буландырады?
  • 2 –ші сая жолда – 35қайың.
  • Шешуі:
  • Жауабы:
  • 5 есеп. ІІ топ.
  • Экологтар. Каспиий теңізіне саяхат.
  • 5 гр мұнай- судың 50 жерде жайылады.
  • Мұнай дақтары – 10 жерді алып жатса
  • Қанша мұнай өнімі су бетіне төгілді?
  • Шешуі:
  • Жауабы:
  • 6 есеп. ІІІ. Топ Сәулетшілер.
  • Астана қаласына саяхат.
  • А) Бәйтеректің диаметрі = 22м-ге тең
  • Диаметрін см-мен және дм –мен өрнектеу.
  • Ә) Пирамиданың биіктігі 62м
  • Бәйтеректің биіктігі - ?, бірақ 350дм артық.
  • Бәйтеректің биіктігі қанша метр?
  • Шешуі:
  • Жауабы:
  • Сергіту сәті.
  • Орнымыздан тұрамыз,
  • Кесіндіні құрамыз.
  • Сәуле болып созылып,
  • Түзу болып тұрамыз.
  • Нүкте болып қаламыз.
  • ІҮ. Математикалық диктант.
  • 1. 160-ты 6 есе арттыр.
  • 2. 680 мен 590 сандарының қосындысын тап.
  • 3. 180-ді 3 есе кеміт
  • 4. 670-ті 30-ға арттыр.
  • 5. 800 бен 300-дің айырмасын 100 есе кеміт
  • Ү. Логикалық тапсырма
  • 1. 16 қаз, 2 қойдың аяқтары нешеу?
  • 2. 1 қаз 1 аяқпен тұрғанда 5кг, ал екі аяқпен тұрғанда неше кг болады?
  • 3. Үлкейген сайын жеңіл болатын не?
  • 4. Емен ағашында 8 алма 5 алмұрт өсіп тұр. Барлығы неше жеміс өсіп тұр?
  • ҮІ. Семантикалық картамен жұмыс.
  • Ү. Сабақты қорытындылау
  • Біз бүгін нені үйрендік?
  • Сендерге қай тапсырма ұнады?
  • Саяхат сендерге ұнады ма?
  •  
  • ҮІ. Үй тапсырмасы:
  • №3 –тің қалғаны №7, 8 есеп.
  •  
  • ҮІІ. Оқушыларды бағалау.
  • Мадақтау.
  • НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАХМЕТ!


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет