|
Сабақтың тақырыбы Сәуірбек Бақбергенов. «Құрманғазы» Сабақтың мақсаты
|
Дата | 25.08.2017 | өлшемі | 36,61 Kb. | | #25975 | түрі | Сабақ |
|
Қазақстан Республикасы
Атырау қаласы
Атырау селосы
Фариза Оңғарсынова атындағы орта мектеп
Бастауыш сынып мұғалімі
Мұғалімнің аты-жөні: Калимова Талшын Отарғалиқызы
|
Сабақтың тақырыбы
|
Сәуірбек Бақбергенов. «Құрманғазы»
|
Сабақтың мақсаты
|
Оқушыларды түсініп оқу, мәтінді дұрыс айту, шығарымдағы негізгі ойды таба білу дағдыларын қалыптастыру.
|
Негізгі идеясы
|
Оқушыларды жауапкершілікке, еңбекқорлыққа үйрету.
|
Оқыту нәтижесі
|
Оқушылар өзіндік ойларын еркін жеткізе білуге үйренеді.
Тіл байлықтары қалыптасады.
|
Тапсырмалар
|
Топқа бөліну.
Қайта бағыттау сұрақтары
Ертегіден көрініс
Бағалау парағы
|
Сабақ бойынша мұғалімнің жазбалары
|
Уақыты
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
3 мин
|
Ұйымдастыру бөлімі
Психологиялық дайындық
Оқушылармен шеңберде тұрып амандасу. Бір-біріне сәттілік тілеу.
|
Оқушылар сабаққа жинақталады, шеңберге тұрып бір-біріне жылы лебізін білдіреді.
|
2 мин
|
Сыныптыы топқа бөлу
(домбыра, сыбызғы секілді аспаптары арқылы оқушыларды топқа бөлу )
|
Оқушылар 3 топқа бөлінеді.
|
5 мин
|
Өткен сабақты қорытындылау
Мысалды рөлге бөліп оқыту.
Көрініс көрсету.
|
Оқушылар рөлге бөліп оқиды. Көрініс көрсетеді.
|
5 мин
|
Мағынаны таныту
Оқушыларға Сәуірбек Бақбергенов, Құрманғазы Сағырбайұлы туралы түсіндіру.
Өмір баянын бейнероликтер арқылы көрсету.
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
|
7 мин
|
Оқулықпен жұмыс
Ал енді балаларды топқа бөлу. Сол топтарға жаңа тақырып бойынша тапсырмалар беру.
Балаларға мәтінді үш топқа бөліп оқыту.
Әр топ өз түсінгендерін кішкене айтып өтеді.
Әр топ өздерінің мәтіндеріне ат қойуы керек.
|
Рөлге бөліп оқиды.
|
10 мин
|
Балалар бір-біріне сұрақ қояды:
Мәтін қалай басталады?
Мәтіндегі бастапқы кейіпкер кім?
«Қайран Шешем» күйі кімге арналған?
|
Оқушылар топ болып жұмыс жасайды.
Әр топтың оқушылары бірігіп жұмыстарын қорғайды.
Оқушылар бірігіп талқылап ой бөліседі.
|
2 мин
|
Сергіту сәті
Оқушыларға «Сарыарқа» күйін тыңдатылады.
|
Оқушылар би әуеніне билеп, бойларын сергітеді.
|
5 мин
|
Шығармашылық тапсырма
«5 жол өлең» стратегиясы
|
Оқушылар жеке өз бетінше жұмыс жасайды
|
3 мин
|
Жинақтау
«Конверт сұрақ»
Әр топқа бір конверт тастау.
Оқушылар сұрақтардың жауабын стикерге жазады.
Сұрақтар:
Домбыра деген не?
Домбыраның құрлысын білеміз бе?
Қандай күйшілерді білеміз?
|
Стикерге әр топ атын және сұрақтың жауабын жазады.
|
2 мин
|
Бағалау
Топтарға бір- бірін бағалату.
Мұғалім бағалайды.
|
Топтар «екі жұлдыз, бір тілек» арқылы бағалайды.
|
1 мин
|
Рефлексия
Оқушылармен кері байланыс орнату.
|
Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып алма ағашына жабыстырады.
|
Достарыңызбен бөлісу: |
|
|