Сабақтың тақырыбы Сулы жер- нулы жер Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары



Дата31.03.2022
өлшемі21,13 Kb.
#137349
түріСабақ
Байланысты:
5- сынып қазақ тілі Абишева К, 10-сынып БЖБ,ТЖБ, қә11с1тТЖБ ЖМБ


САБАҚ: Қазақ тілі

Мектеп: Дауан ЖОМ

Күні: 31.01.2022ж

Мұғалімнің аты-жөні: Уразбаева Алма

Сынып: 6 «Б»

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Сулы жер- нулы жер

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

6.1.3.1.- тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, детальді ақпараттарды анықтау
6.4.4.1.–сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолдану

Сабақтың мақсаттары

-мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, детальді ақпараттарды анықтайды.
- сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсінеді, зат есім, сын есімнің орнына қолдана алады.

Бағалау критерийлері

-тыңдалған мәтіннен детальді ақпаратты анықтайды;
- есімдіктің қызметін түсінеді, зат есім, сын есімнің орнына қолданады.

Тілдік мақсаттар

Тірек сөздер. Көл – айналасы табиғи не жасанды түрде тұйықталған, дөңгелек не сопақша біткен су айдыны; Аумақ – атырап, аймақ, алқап немесе территория; Бөлік – бірнешеге бөлінген тұтас нәрсенің бір бөлігі; Ащы – тұщы емес, тұзды, сор дәмі бар; Тұщы – тұзы жоқ, ішуге жарамды (

Осыған дейін меңгерілген білім

Су жайлы алдыңғы сабақтардан таныс.

Жоспар

Жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс
іс-әрекеттер

Дереккөздер

Сабақтың басы

5 минут




Қызығушылықты ояту.
Жергілікті аймақтағы ең үлкен және ең кішкентай көлдер,өзендер туралы не білесіңдер?
Сабақ тақырыбын және оқу мақсатын таныстырады. Тірек сөздердің мағынасын түсіндіріп кетеді.

Слайд

Сабақтың ортасы

5 минут

15 минут

5 минут




Топтық жұмыс
1-тапсырма. Оқушылар топта сұрақтарға жауап бере отырып, Балқаш көлін суреті бойынша сипаттап көреді. Тірек сөздерді қолданады. Өз болжамдарын топта бір-бірімен салыстырып көреді.


Мәтінмен жұмыс тапсырмасы.
2-тапсырма. Мұғалім оқушылардың жауаптарын тыңдайды және тыңдалым мәтінімен салыстырады. Оқушылар жасаған болжаммен салыстырады

Бағалау критерийі

Дескрипторлары

Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, детальді ақпараттарды анықтайды.

Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді.



Детальді ақпараттарды
анықтайды.

Жұптық жұмыс
5-тапсырма.Мұғалім топ оқушыларына жергілікті көл туралы шағын мәтіндерді үлестіреді. Оқушылар мәтінді оқып шығады және тапсырмадағы сұрақтар бойынша жауабын белгілеп алады. Сонымен қатар, тапсырма сұрақтары бойынша постер дайындайды, ақпараттарды қысқаша жазады.
Кері байланыс «Екі жұлдыз, бір тілек»

Дидактикалық
материал

https://kitap.kz/





Сабақтың соңы
10 минут

Рефлексия Мен қай сатыдамын? Неге?
Үйтапсырмасы:4-тапсырма




Қосымша ақпарат

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)









Ойлану
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?
Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.




Жалпы баға
Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?
1:


2:


Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?
1:


2:


Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет