Сабақтың тақырыбы Тіршілікте құрыштай бол төзімді Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата11.03.2022
өлшемі25,34 Kb.
#135043
түріСабақ
Байланысты:
6-сынып Қыздығой


Шымкент қаласы, №99 мектеп-гимназия


Бөлім

Әл Фараби

Педагогтің аты-жөні

Қыздығой

Күні:

12. 10.2021 жыл

Сынып: 6

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Тіршілікте құрыштай бол төзімді

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

6.1.4.1 көркем шығармалардан орта, көлемді үзінділерді мәнерлеп оқу, жатқа айту.
6.3.3.1 шығармадағы кейіпкерлер қарым-қатынасын отбасылық құндылқ тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу

Сабақтың мақсаты

Әл Фараби шығармасын талдап, «Тіршілікте құрыштай бол төзімді» өлеңімен танысу, тапсырмалар арқылы өлеңнің мәнін түсіну

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ басы Ұйымдас-тыру бөлімі

5 минут


Үй тапсырма-сымен жұмыс

Сабақ ортасы


25-30 минут

Жаңа сабақтың тақыры-бын ашу



Сәлемдесу «Ынтымақ-тастық» атмосферасын қалыптастыру
«Топтасайық!» әдісі арқылы сурет қиындылары арқылы оқушыларды топқа бөлу

Жаңа білім

Топпен жұмыс жүргізу


Жеке тапсырма
« ТВ-Шоу» әдісі арқылы жұптық жұмыс орындату


Сәлемдеседі. Сыртқы және ішкі шеңберге тұрып, бір-біріне жүрекшелер арқылы сабаққа қатысты тілек айтады.

Сурет қиындыларын жинақтай отырып сурет бейнесіне қарай топқа бөлінеді.


1- топ «Отырар» тобы
2-топ «Самарқан» тобы
3-топ «Бұхара» тобы
4-топ «Мысыр» тобы
Үй тапсырмасымен жұмыс 1. «Стоп кадр» әдісі арқылы оқушылар Әл Фарабидің өмірінен түсінік айтады. «Ия немесе жоқ» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрап, жауап алу
1.Әл Фараби 870-950 жылдар арасында өмір сүрген. (Ия)
2. Әл Фараби 154 трактат жазған (Жоқ) 164 трактат жазған
3. Әл Фарабидің бізге 40-қа жуық еңбегі жеткен. (Ия)
4. Алматыдағы Қазақ ұлттық университеті Шоқан Уалиханов атында (Жоқ) (Әл Фараби атында)
Дескриптор:
1.Әл Фараби өмірі мен шығармашылығынан түсінік айтады;
2. Жауабы ия немесе жоқ деп табылатын сұрақтар дайындайды.
3. Сыныптасының қойған сұрағына дұрыс жауап береді.

«Тіршілікте құрыштай бол төзімді» өлеңін бастан аяқ мәнерлеп өзім оқып беремін, оқушыларға оқытамын, бір шумағын сабақ үстінде жаттатамын.


1. Бір шумақтың әр тармағын үш рет қайталату
2.Бір шумақтың екі тармағын үш рет қайталату
3. Бір шумақты үш рет қайталату арқылы оқушыларға сабақ үстінде жаттатамын.
Оқушылар: тыңдайды, қайталайды, жаттайды.
Топтық тапсырма
Әр топ адал дос пен амал достың ұқсастығы мен айырмашылығын венн диаграммасына салып орындайды. Түйінді ой тұжырымдап, ортада қорғайды.
Дескриптор:
1. Адал достық пен амал достық туралы біледі;
2. Адал дос пен амал достың ұүқсастығы мен айырмашылығын табады.
3. Өз ойларын қағаз бетіне жүйелі түсіріп, ортада тұжырымды ой айтады.


«Менің досым» тақырыбында эссе жазау.
Оқушылар өз достарын суреттеп, оның қасиеттерін тізбектей отырып көркем айшықты сөздердерді қолданып эссе жазады. Топта оқиды.
Дескриптор:
1. Өз досы туралы біледі;
2.Достықтың қасиеттерін саралайды;
3. Көркем-айшықты сөздерді қолданып эссе жазады.
4.Мәнерлеп оқиды

«ТВ Шоу» әдісі арқылы оқушыларға тақырып талдату
1,2-топ оқушылары «Тағдырыңды еш уақытта жазғырма»
3,4-топ «Өмірің – өз қолыңда»
Жүргізуші шоуға келген қонаққа тақырып аясында бірнеше сұрақтар қояды. Келген қонақ тақырып бойынша сұрақтарға өз ойымен жауап береді.

шақырылған қонақ болып, «Отандық дизайнерлер шығарған киімдерді киген дұрыс па?» тақырыбында ой қозғап, әңгіме өрбітеді.


1. Пікір
2. дәлелде
3.Мысал
4. Қорытынды

Тындайды, тапсырмалар орындайды.


Дескриптор:
- тақырып бойынша өз пікірін айта алады
- айтқан пікіріне дәлел келтіре алады
- мысал келтіре алады

Басбармақ арқылы

Мадақтау


Бағдаршам арқылы бағалау

Стикерлер арқылы бағалау

Стикерлер арқылы, мадақтау арқылы бағалау


Түрлі-түсті қаламсап

Тақырыптық слайдтар


Оқулық
Оқулық, тақырыптық слайд

Микрафон, столдар, тақырыптық слайдтар.

Оқулық, дәптер, тақырыптық слайдтар
































Сабақ соңы
5 минут

«БББ» әдісі бойынша оқушылардан кері байланыс алу

БББ–кестесімен жұмыс істеу

Білемін

Білдім


Білгім келеді

Әл Фараби мен оның шығармалары жайлы бұрын не білетінін, бүгінгі сабақта не білгенін, алдағы уақытта не білгісі келетінін бастапқы жүрекше қиындысына жазып қайтарады. Бір-екі оқушы ауызша айтады

Мадақтау

Тақырыптық слайдтар




Үйге тапсырма

«Тіршілікте құрыштай бол төзімді» өлеңін және достық туралы мақал-мәтел жаттау.

Тапсырманы үйде орындайды

Күнделік




Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы







Оқушылардың қабілетіне қарай тапсырмаларды достарының көмегі арқылы еңсеруге жағдай жасаймын

Әр тапсырма оқушы жас ерекшелігі ескеріле отырып дайындалды

Денсаулық пен қауіпсіздікке байланысты нормаларды сабақтың әр кезеңінде ұстанады.




Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Сабақ мақсаты оқу мақсатына сай жоспарланды
Тапсырмалар барлық оқушы қамтылатындай етіп дайындалды.



Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет?


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет