Утегенова Гүлжан Сейтханқызы
№83 А.Байтұрсынов мектебінің математика пәні мұғалімі
1.Сабақ тақырыбы: Квадрат түбірдің анықтамасы
2.Сабақтың түйінді мақсаттары және оқыту талабына қол жеткізу тәртібі:
Квадрат түбірдің анықтамасы туралы түсінік қалыптастыру, тақырыпқа есептер шығару
3.Белсенді сабақ беру тәсілдері мен сабақтағы жұмыс түрі:
Жеке жұмыс, жұптық жұмыс, топтық жұмыс
4.Сабақтың нәтижелері (Оқушылар білетін, түсінетін болады және жасай алады):
Білу: Квадрат түбірдің анықтамасын білетін болады (барлығы);
Түсіну: Квадрат түбірдің қасиетін түсінеді (барлығы);
Қолдану: Есеп шығаруда ережені қолдана алады (көпшілігі);
Талдау: Арифметикалық квадрат түбірді ажырата біледі (көпшілігі);
Жинақтау: Арифметикалық квадрат түбірге мысалдар келтіре алады (көпшілігі);
Бағалау: Өзінің және өзгенің жұмысын бағалай алады (кейбіреуі)
5. Өзіне оқыту үшін бағалау кіретін бағалау (әрбір оқушыны оқыту туралы білу):
Мадақтау, өзін-өзі бағалау, жұптарда өзара бағалау, топтарда өзара бағалау, бағдаршам әдісі
6. Жоспарлау барысында әр оқушының сұраныс-талабын есепке алу:
Мен тапсырма мақсатына қол жеткізуге көмектесемін. Мен сондай-ақ қатарларды аралап шығамын.
7.Ресурстар мен жабдықтар (алдын ала тапсырыс беру қажет тех.құрылғылар тізімі): пауер пойнт, үлестірмелер, плакаттар
Сабақ барысы
Бөлім
|
Мұғалім іс-әрекеті
|
Оқушылар іс-әрекеті
|
Ресурстар
|
Кіріс пе
|
Оқушыларды топқа бөлу
|
Стикерлердің түсіне қарай топтарға бөлініп отырады
|
Стикерлер, жұмыс парағы
|
Психологиялық тренинг «Көтеріңкі көңіл-күй»
|
Оқушылар бір-біріне тілектерін айтады.
|
Тұсау кесер
|
Оқушыларды сабақтың мақсатымен таныстырамын және жұмыс жоспарымен таныстырамын
|
Оқушылар күн мен сабақтың тақырыбын жазады.
|
Үлестір ме қағаздар
|
|
Үй тапсырмасын сұрау
|
Тапсырманы жұптарда өзара тексеріп бағалайды
|
слайд
|
Ой қозғау /топтық жұмыс/
1-топқа
Теріс емес а санының квадрат түбірі дегеніміз не?
2- топқа:
а ≥0, в ≥0 болғанда арифметикалық түбірдің анықтамасы бойынша қандай теңдік орындалады?
3-топқа:
Арифметикалық квадрат түбірге мысалдар келтіріңдер
Топ жұмысы бағдаршам арқылы бағаланады
|
Оқушылар топпен талқылайды. Талқылап болғаннан кейін тақырыпты топ баяндамашысы түсіндіреді.
|
плакаттар
|
|
Оқулықпен жұмыс /топтық жұмыс/
І топқа: №27(1,2) және №33 (1,4)
ІІ топқа: №27 (3,4) және №33 (2,6)
ІІІ топқа: №27 (5,6)және №33 (3,5)
|
Оқушылар есептерді топта талқылап содан кейін тақтаға жазатын болады.
|
|
|
Бөшкеден шыққан логикалық сұрақтар /топтық жұмыс/
Қанаттың Арманнан бойы ұзын, бірақ Айгерімнен кіші. Сонда кім ұзын?
Қараңғы бөлмеде май шам мен керосин лампасы бар. Бірінші не жағасыз?
Суға қолды қай кезде кесіп алуға болады?
Машинаның қай дөңгелегі айналмайды?
Әлемдегі ең үлкен алма қайда өседі?
Тарихта ең үлкен қалпақ киген кім?
Есікті ашу үшін не қажет?
Адам нені бұзғанда қуанады?
Ненің көлеңкесі жоқ?
Әліпбидің ең соңғы әрпі.
|
Оқушыларға логикалық сұрақтар беріледі
|
|
Қорытынды
|
Бақылаушылардың, топ басшылардың пікірін тыңдау.
Түсінбеген 1 сұрағын стикерге жазуды тапсыру
|
Топ жетекшілері сабақ басында қойылған критерийлер бойынша өз тобын және басқа топтарды бағалайтын болады.
Сонымен бірге оқушылар сабақ рефлексиясын және сабақ барысында түсінбеген 1 сұрағын қорапқа салады.
|
Бағалау парағы
|
Достарыңызбен бөлісу: |