1. Тегі: Байжуманова Аты: Асел Әкесінің аты



Дата24.05.2017
өлшемі13,14 Kb.
#16825
  • 1. Тегі: Байжуманова
  • 2. Аты: Асел
  • 3. Әкесінің аты: Аманбаевна
  • 4. Пәні: Қазақ тілі мен әдебиеті
  • 5. Санаты: 1
  • 6. Педагогикалық стажы: 10 жыл
  • 7. Сынып: 7
  • 8. Тақырыбы: Сәкен Сейфуллин өмірі мен шығармашылығы
  • “Сыр сандық” өлеңі.
  • 9. Қолданылған әдіс-тәсілдер: жеті модуль
  • Сәкен Сейфуллин өмірі мен шығармашылығы
  • “Сыр сандық” өлеңі. (Досқа жазған хаттан)
  • 7 сынып
  • Байжуманова Асел Аманбаевна
  • Қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
  • І санатты ұстаз
  • Жүректерге құятыны – ғажап тіл,
  • Өмір сырын ұқтырады сабақ бұл.
  • Еркін елдің сенім артар ертеңі –
  • Сәлем бердік, ғажап қыздар, азат ұл!...
  • Бүгінгі сабағымызда сіздерден зор талап, биік намыс, терең зерделілікті күтемін.Барлығыңызға сәттілік тілеймін!
  • Үй тапсырмасын тексеру: Не көрсем де Алаш үшін көргенім, Маған атақ – ұлтым үшін өлгенім.
  • Мағжан
  • Туған жері:
  • Ата – анасы:
  • Білімі:
  • Ұстаздары:
  • Ақындығы:
  • Мағжан туралы айтылғандар:
  • Желтоқсанның алтысы
  • Сәкен Сейфуллин өмірі
  • мен шығармашылығы
  • “Сыр сандық” өлеңі.
  • (Досқа жазған хаттан)
  • “Сыр сандық” - Сәкеннің көңіл – күй лирикаларының ішінде адамға адамның достығы мен ар тазалығының нәзік сырларын шерткен қазақ поэзиясының шоқтығы биік шығармасы.
  • «Сыр сандық » сөзінің мағынасын ашайық. «Сыр» деген не? «Сандық» деген не?
  • Символ (рәміз) – әдебиетте ойды астарлап суреттейтін ерекше балама бейне.
  • Сабақтың тақырыбы: Сәкен Сейфуллин “Сыр сандық” өлеңі Сабақтың мақсаты: Сәкен Сейфуллин өмірі мен шығармашылығы туралы түсінік бере отырып, өлеңнің идеялық мазмұнын ашу. Сабақтың міндеттері: 1. Топтық жұмыстарға дағдыландыру; 2. Ақынның өзіндік мұратын таныту; 3. Сыни ойлауға үйрете отырып, өз пікірін айтуға дағдыландыру. Сабақтың әдіс – тәсілдері: “Бес жолды өлең”, “Топтастыру стратегиясы”, “Ойтолғау”, “Сатылай кешенді талдау” Күтілетін нәтиже: 1. Топтық жұмыстарға бейімделеді; 2. Ақын шығармаларында көтерілген адамгершілік қасиеттерді бойына сіңірген тұлға дайындалады; 3. Бұрынғы біліміне сүйене отырып, жаңа ақпараттармен салыстыруға үйренеді. Ресурстар: Интерактивті тақтадағы слайдтар, ақын өлеңдерінің жинағы, суреттер, ватман, маркер.
  • Пәні: қазақ әдебиеті
  • Сынып: 7 (12-13 жас)
  • Пән мұғалімі: Байжуманова Ә.А
  • Мектеп: Н.К.Крупская арындағы орта мектебі
  • Тақырыбы: Сәкен Сейфуллин “Сыр сандық” өлеңі
  • Қолданылған әдіс-тәсілдер: жеті модуль
  • Мақсаты:
  • Сәкен Сейфуллин өмірі мен шығармашылығы туралы түсінік бере отырып, өлеңнің идеялық мазмұнын ашу.
  • Міндеттері:
  • 1.Топтық жұмысқа байланысты міндет /Кластер жасайды, бағалау, т.б жұмыс жасайды /
  • 2. Мазмұнға байланысты міндет
  • / өлеңнің тақырыптық-идеялық негізін, көркемдік ерекшелігін ашады./
  • 3. Сын тұрғысынан ойлауға байланысты міндет /өлең бойынша өз көзқарасын білдіре отырып, салыстырулар жасайды, тұжырымға келеді./
  • Оқушыларға бағыт- бағдар беру, Топ мүшелерін бағалау
  • Тапсырмаларды жас ерекшілігін ескере отырып дайындау
  • Шығармашылық жұмыстар: сурет салу, шығарманы өмірмен байланыстыру, өлең құрау
  • Ой шақыру.
  • Формативті бағалау, пікірін білдіру, ұсыныс айту
  • Бес жолды өлең, сатылай кешенді талдау
  • Диалогтық оқыту
  • Оқушы жетістігі

Күтілетін нәтижелер

  • Мұғалім үшін
  • -Ынтымақтастық атмосферасын
  • қалыптастыру
  • -Тәжірибелік дағдылардың қалыптасуы
  • -Өз тәжірибесі туралы сыни тұрғыда
  • ойлануы
  • -Сабақ жоспарында 7 модульді қамтуы
  • Оқушы үшін
  • -Сыни ойлауға
  • -Өз көзқарасын жеткізуге
  • -Өзгенің пікірін құрметтеуге
  • -Ой-қорытынды жасауға
  • -Бағалай алуға
  • -Рефлексия жасауға
  • “Сыр сандық шашуы”
  • Сакен - сазгер
  • Сакен - ақын
  • Сакен - драматург
  • Сакен - жазушы
  • Әр адамның ішкі сыры – Берік қойма сақталған. Сол қойманың сыр түкпірін Достың досы – ақ ақтарған

Тапсырма №1

  • 1 - топ
  • Өлеңнің тақырыбы: Өлеңнің негізгі идеясы:
  • 2 – топ
  • Дос, достыққа байланысты мақал – мәтелдер жазу.
  • 3 – топ
  • “Сыр сандық” өлеңіне сатылай кешенді талдау
  • 4 – топ
  • Бес жолды өлең.
  • Тапсырма №2
  • “Досқа айтылар сыр” ішкі толғаныстарын монолог ретінде жазу
  • Жаңа сабақты бекіту:
  • “Сыр сандық”өлеңі желісімен тапсырмалар: 1. Достық деген не? 2. Жақсы досты қалай табамыз? 3. Нағыз достықты жасауға бола ма? 4. Дос қатесін кешіруге, түзеуге бола ма?
  • Үйге тапсырма :
  • Ақынға ашық хат
  • “Ардағы ауылымның – Сәкен аға” ойтолғау жазу
  • Бағалау кезеңі:
  • Бағалау парақтарын алып бағалау.
  • Мәдени
  • ошақтарға бару

Рефлексия

  • Стикерлерге өткізілген сабақ барысындағы ойларын жазу
  • Сабаққа рахмет!

Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет