«№15 жалпы білім беру орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің



Дата22.06.2017
өлшемі354,84 Kb.
#19691


«Бекітілді»

Мектеп директоры Базарбаева.Р.Е ______________

« »_________2016жыл
«№15 жалпы білім беру орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің

2016-2017оқу жылына арналған

мектепті дамыту жоспары
Тақырыбы:Мұғалімдердің оқу үрдісін басқару құзыреттіліктерін дамыту.
Мақсаты: Өткен оқу жылында кеткен кемшіліктердің орнын толтыру, коучинг пен тәлімгерлік арқылы мұғалімдердің кәсіби

шеберлігіне зор ықпал ету, 7 модульді сабақ процесіне тиімді қолдану.Мәңгілік ел, бұл – инновация негізіндегі тұрақты экономикалық өсім. Біз мемлекеттің иноовациялық күш-қуатын, қоғамда білім мен ғалымдық пультін зияткерлік іргетасы ретінде бекітетін боламыз.




Басымдықтары:

Нәтиже және табыс критериийлері:

-Оқу үдерісінде сыни тұрғыдан ойлауға үйрету арқылы оқушылардың белсенділігін арттыру;

-Нәтижеге бағытталған сабақты жетілдіру бойынша зерттеу жұмыстарын жүргізу;

-Мұғалімдерді кәсіби дамыту арқылы оқыту мен оқуды бағалау түрлерін тиімді қолдану;


-Оқу үдерісінде сыни тұрғыдан ойлауға үйрету арқылы оқушылардың белсенділігі 50% -ға артып,олардың өз ойын еркін жеткізу дағдылары қалыптасады;

-50% мұғалім оқушыларға нені және қалай оқыту керектігін біледі,оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін қолдана алады;

-Топтық жұмыстар жүргізу арқылы іс-әрекеттегі зерттеуде оқушылардың оқудағы кемшіліктерінің себебін анықтайды;

-Сабақты зерттеу үдерістерін пайдалану арқылы 30% мұғалімнің сабақ үрдісін ұйымдастыру дағдылары қалыптасады;

-Кемінде 30%мұғалім бағалау түрлерін ажыратады,қалыптастырушы және жиынтық бағалауды өз тәжірибесінде қолдана біледі,кері байланыстың нәтижеге бағытталғандығын түсінеді;

-Оқыту мен оқу үдерісінде 7 модульге негізделген оқу жүйесі енгізіледі,коучинг және тәлімгерлік қызметтері арқылы педагогтердің кәсіби біліктіліктерін дамытуға жағдай жасалады;

-Командалық жұмыс жолға қойылады,мұғалімдер өзара тәжірибе алмасу арқылы кәсіби дамиды; -Оқушылар бағалаудың рөлін түсінеді,өзін-өзі және өзара бағалауды,кері байланыс жасауды тиімді қолданады;


І. Ұйымдастыру кезеңі қыркүйек,қазан, айлары



Іс-шара

Мақсаты

Күтілетін нәтиже

Жауаптылар

Мерзімі

Дәлелдемелер

1

Мектеп мұғалімдерінен,оқушыларынан,ата-аналарынан сауалнама алу

Мұғалімнің кәсіби құзіреттілігін анықтау, табу және деңгей бойынша іріктеу.

Мектеп мұғалімдері өздерін кәсіби құзіреттілік талаптарына сәйкес бағалауға мүмкіндік алады,сыни ойлап,өзін-өзі реттеуге үйренеді.

Мектеп психологы Гафарова.А.

Дюсембаева А.Б



Тамыз 2016ж

Саулнамалар.рефлексия,фотосуреттер.

2

Өзгері енгізу тобымен кездесу,ӨЕТ жоспары.Кәсіби әңгіме..

Әңгімелесу.Айқындалған басымдық бағыттар бойынша мектеп жұмысына өзгеріс енгізу.

Мектептің даму жоспары нақтыланады,толықтырылады.

Директор

1деңгей мұғалімдері

Дюсембаева.А.Б.

Азаматовап.Г.




Тамыз 2016ж

Жоспар,хаттама.

3

«Қысқа.,орта мерзімді сабақ жоспарын жасаудың тиімділігі» коучинг

Оқыту үдерісін жоспарлауды,тізбектелген сабақтар топтамасын жасаудың тиімді жолдарын көрсету.

Мұғалімдер оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдерді өз тәжірбиесіне қалай ықпалдастыру керектігін, сабақ жоспарын қалай жасау керектігін түсінеді.

І деңгей мұғалімі

Сәттіғұлова.Г.



16.09.2016ж

Бейнежазба,фотосуреттер,кері байланыс.

4

«Тәжірбиедегі рефлексия» мектепішілік курс.

Оқыту және оқу әдістемесіне өзгеріс енгізудің қажеттілігін негіздеу

Оқытуды дамыту мен жетілдіру үшін мұғалімдердің оқуы тәжірибие құралы ретінде мұғалімдер мектепке өзгеріс енгізеді.

Тренер ІІ деңгей

мұғалімі Джумалабаева.Д.О.



2016-2017 оқу жылы

Рефлексивті жазбалар

5

«Сыни тұрғысынан ойлау-шыңдалған ойлау» коучинг

Сыни тұрғыдан ойлау технологиясы арқылы оқушылардың сауаттылығын, танымдылығын арттыру

Оқушылардың қызығушылығы мен ынтасы артатынын, сын тұрғысынан ойлай алатынын, сабақтарында қолдана біледі, мұғалімдердің тәжірибесі мен педагогикалық білімдерін жетілдіреді.

І деңгей мұғалімі Базарбаева.А.

19.09. 2016ж.

Бейнефильм.слайд.стикер.жоспар рефлексивті жазба.

6

«Оқытудағы көшбасшылық» коучинг

Коучингке қатысушылардың көшбасшылық қасиеттерін анықтау,кез-келген жағдайда көшбасшылық қабілетімен мақсатқа жету.

Оқыту мен оқудағы басқару және көшбасшылық туралы білімдері кеңейеді.Тілдік қарым-қатынас қалыптасады,ойлау қабілеттері дамиды,материалдарды талдап үйренеді.

І деңгей мұғалімі

Сәттіғұлова.Г.Ж.



10.10..2016ж


Жоспар,рефлексивті жазба

бейнежазбалар,

фотосуреттер.


7

«Мектеп мұғалімдеріне арналған психологиялық тренинг»

Мұғалімдердің көңіл-күйлерін көтеру, қабілеттерін бағалай білу, сыйластық орнату.

Мұғалімдер көңіл-күйлерін көтереді,қабілеттерін бағалайды,сыйластықта болады.,оқушылармен қарым-қатынасын арттырады.

Мектеп психологы Гафарова.А.

17.10. 2016ж

Бейнежазба, сабақ жоспары, рефлексивті жазбалар.

8

«Бағалау және оның түрлері» коучинг

Бағалаудың түрлерін білудің маңыздылығы туралы пікірлесу, тиімді жолдарына бағыттау, дұрыс пайдалану жолдарын үйрету

Бағалау туралы нақты түсінік алады, оны қолдану жолдарын үйренеді, сыни көзқарастары қалыптасады.

І деңгей мұғалімі Базарбаева.А.С.

03.10.2016ж

Бейнежазба

Фотосуреттер

Кері байланыс


9

Ашық есік күнін өткізу

Сабақ өтілуін бақылау

Сабақтың өту тәсілі анықталады

ІІІ деңгейлік курстан өткен мұғалімдер

10-15.10.2016ж

Кері байланыс

10

Тәлімгерлердің және коуч топтардың кеңесі

Өзгеріс енгізуге бағытталған және тәлімгерлік пен коучинг жұмысын жандандыру

Тәлімгерлік пен өзгеріс енгізуші топтар бірлесіп жұмыс жүргізеді. Кәсіби қоғамдастықта білім алушылар сұрақтары анықталады.

І, ІІ, ІІІ деңгей мұғалімдері

Қазан, 2016ж

Тәлімгерлік жоспары

11

Дөңгелек үстел өткізу «Мен неге қол жеткіздім?»

Шаралардың нәтижесін саралау талдау

Кембридж тәсілінің тиімді-тиімсіз жақтары анықталады

Шығармашылық топ

Жыл бойы

Хаттама

12

«Сабақта сын тұрғысынан ойлау стратегияларын оқу үрдісінде қолдану» коучинг

Мұғалімдер сын тұрғысынан ойлау стратегияларыноқу үрдісінде қолдану.

Мұғалімдер өз сабақтарында сын тұрғысынан ойлау стратегияларын оқу үрдісінде қолданады.

ІІ деңгей мұғалімі Джумалабаева Д.О.


24.10.2016 ж.

Жоспар, бейнежазбалар, суреттер

рефлексивті жазбалар



13

«Сыни ойлау арқылы мұғалімдердің бағалау дағдыларын дамыту жолдары» коучинг

Сын тұрғысынан ойлау арқылы бағалау дағдыларын дамыту.

Сын тұрғысынан ойлау арқылы сабақта бағалау дағдыларын дамыту жолдарын түсінеді.




II деңгей мұғалімі

Қайырбаева Г.




14.11. 2016 ж.

Жоспар, бейнежазба, презентация,рефлексивті жазбалар.

14

ҰБТ мен ОЖСБ –дан тест алуды деңгей бойынша өткізу

Негізгі және мектеп бітіру бойынша білім сапасының көтеру.

Мұғалімдер негізгі және мектеп бітіру бойынша оқушылардың білім сапасын көтеруге ат салысады.

І, ІІ, ІІІ деңгей мұғалімдері

2016-2017ж

Тестер жинағы

Жоспар, бейнежазба.






II. Даму кезең қараша,желтоқсан айлары.



Іс-шара

Мақсаты

Күтілетін нәтиже

Жауаптылар

Мерзімі

Дәлелдемелер

1

Фокус топтардың жұмысын жандандыру.

Пікір алмасу,көмек көрсету


Фокус топтағы мұғалімдердің сабақтарына қатыса отыра өз тәжірбиелерімен бөліседі.

І- ІІ деңгей мұғалімі

Дюсембаева.А.Б.

Азаматова..Г.М.

Джумалабаева.Д.О

Кайырбаева.Г.


2016 -2017ж

Сабақ жоспары, кері байланыс.

2

Сабақтың сапасын арттырып,жаңа оқытудың жаңа тәсілдері бойынша жұмыстануын қаматамасыз ету 10»Ә» сыныбына математика пәнінен зерттеу сабақтарын өткізу.


Мұғалімнің іс-әрекетін бақылау

Зерттеу сабағының нәтижесін көреді,сабақта бақылау обьектісі бала екендігін анықтайды және жоспарды бірігіп жасаудың тиімділігі екендігін мұғалімдер түсінеді. Кері байланыс жасаудың тиімділігін ұғынады.

Шайдуллина.А.

Нуруллина.А.

Садвакасова Ә.


Қыркүйек 2016-

Желтоқсан. 2016 ж.



Зерттеу қорытындысы.,зерттеу,сұхбат,интервью,рефлексивті жазба.

3

4»В»сыныбында қазақ тілі,әдебиеттік оқу пәндерінде диалогтық оқытуды қолдану арқылы оқушылардың сыни ойлау дағдысын қалай дамыта аламын?


Lesson stady тәсілдерімен танысу

Оқу үдерісінде іс-әрекеттегі зерттеу әдістері мен тәсілдерін қолдану арқылы 4в сынып оқушылардың сыни тұрғыдан ойлау дағдысын жетілдіреді.

Джумалабаева Д.

Сарсембаева З.

Дүйсенова Ә.М.

Әбілханова.І.



Қыркүйек 2016-

мамыр 2017 ж.



Зерттеу,сұхбат.интервью,рефлексивті жазба.,бейнежазба,камера.

4

«Диалогтық оқыту арқылы оқушылардың қызығушылығын арттыру» коучинг

Оқушылардың қызығушылығын арттыру,олардың білім деңгейін көтеру,сөйлеу мәдениетін қалыптастыру.

Оқушылардың шынайы қызығушылығы артады, құштарлығы дамиды,зерттеуге ынталанады.

Деңгей мұғалімі Азаматова Г.М

28.11.2016ж

Коучинг жоспары , бейнежазба, фотосуреттер,рефлексивтік жазбалар.

5

Жаңашыл сабақ-заман талабы.Ашық сабақтар байқауы.

Сабақ өтілуін бақылау.

Жаңа әдіс-тәсілдерді тәжірибиеде пайдаланады,бағалаудың түрлерін меңгереді.

Деңгейлік курстан өткен мұғалімдер


05.12-10.12.2016ж

Кері байланыс.Сабақ талдауы анықтамасы.

6

Өзіңді сүю-өмірді сүю» психолгиялық тренинг

Қатысушылардың өзін-өзі тануына,өз қадірін өзі білуге,өзін сыйлауға,рухан жетілдіруге,өмір сүруге құлшынысын арттыру.

Мұғалімдерді өзін-өзі тануына,өзін қадірлеуге,сыйлауға,өмір сүру құлшынысына үйретеді.

Мектеп психологы Гафарова А.


05.12. 2016ж

Бейнежазба, жоспар,рефлексивті жазбалар.

7

«Бірлескен және топтық жұмыс тиімділігі» коучинг

Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс туралы мәлімет беру.

Топқа бөлу әдістерін үйрету.



Мұғалімдер топтық жұмыстың маңызын түсініп, өз тәжірибесінде пайдалануға ұмтылады, ортада жайлы әрекеттестік орнатады, өз идеяларын зерделеп, әңгімелесу үшін мүмкіндіктер жасайды.

І деңгей мұғалімі Дюсембаева А.Б

19.12.2016ж

Коучинг жоспары, бейнежазба, фотосуреттер, рефлексивті жазбалар.

8

Уақытымен «Өрлеу», ПШО, қалалық ,желілік қоғамдастығы порталдарына шығып отыру


Мұғалімдер рейтингті көріп отыру

Мұғалімдер рейтингті қарайды,,өз жұмыстарын салып отырады.

І, ІІ, ІІІ деңгей мұғалімдері

2016-2017ж

Коучинг жоспары, бейнежазба, фотосуреттер, рефлексивті жазбалар.

9

Вебинар, он-лайн сабақтарына мұғалімдерді жиі қатыстыру, БАҚ беттерінде көріну

Пән мұғалімдерінің деңгейлерін көрсету, көтеру

Мұғалімдер вебинар,он-лайн сабақтарына жиі қатысады.

І, ІІ, ІІІ деңгей мұғалімдері

2016-2017ж

Фотосуреттер,бейнежазба,кері байланыс.

10

Қоғамдастық жұмысы. Қоғамдастық жұмысының отырысы.

Телефон байланыстары желілік қоғамдастығын құру. Электронды хат алмасуды ынталандыру.

Әріптестер арасында үнемі тәжірибелік қарым-қатынас орнатылады (чат, электрондық почта және т.б)

І, ІІ, ІІІ деңгей мұғалімдері

Жыл бойы

Кездесу фотолары, бейнежазбалар, электрондық почта

ІІІ. Өрлеу кезеңі қаңтар,ақпан,наурыз айлары.




Іс-шара

Мақсаты

Күтілетін нәтиже

Жауаптылар

Мерзімі

Дәлелдемелер

1

Мектепішілік бастауыш,жоғарғы буындар арасында желілік қоғамдас-тық құру

Қарым-қатынас арқылы пікір алмасу,көмек көрсету


Желілік қоғамдастық арқылы көмек алады

Деңгейлік курстан өткен мұғалімдер

18.-23.01.2015 ж

АКТ

2

« Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу модулі » коучинг

Мұғалімдерге нәтижеге қол жеткізу үшін оқушының уәжін көтермелеу арқылы оқу сапасын жақсарту мақсатында тапсырмалардың маңыздылығын ұғындыру.

Балалардың табысты оқуы үшін пәнге деген қызығушылығын оятады, сенімділігін арттырады, сапалы білім алуына жетелейді..

І деңгей мұғалімі Сәттіғұлова Г.

16.01.2017ж

Коучинг жоспары, бейнежазба, фотосуреттер, рефлексивті жазбалар.

3

«Кері байланыс-оқудағы бағалау үдерісі» тақырыбында коучинг өткізу

Мұғалімдерге кері байланыс оқудағы бағалау үдерісі екендігін түсіндіру.

Мұғалімдер өз тәжірибесін жетілдіру үшін кері байланыс жасауды үйренеді.

І деңгей мұғалімі Базарбаева А.С

27.02.2017ж.

Коучинг жоспары , жазбалар

4

«Мектеп, ата-ана, оқушы»

тақырыбында ата-аналар жиналысы.



Мектеп пен ата-ана арасындағы байланысты нығайту

Мектеп, ата-ана, оқушы арасында тығыз байланыс орнайды

Ата-аналар

Деңгейлік курстан өткен мұғалімдер



Ақпан 2017ж

Жоспарлары, рефлексивті жазбалары

5

«Дарынды және талантты балалармен жұмысты ұйымдастыру»коучинг

Дарынды және талантты балаларды анықтап, оқушылармен жүргізілетін жұмысты жандандыру

Дарынды және талантты балалар анықталады, мұғалімдердің жұмысы жүйеленеді

ІІ деңгей мұғалімі

Қайырбаева Г.




13.02.2017ж

Жоспар, бейнежазба, рефлексивті жазбалар

6

Сенімге бағытталған тренинг өткізу

Сенімділік қарым –қатынасын орнату.

Деңгейлік курстан өткен мұғалімдердің бағдарламасымен танысады.

І деңгей мұғалімі Дюсембаева А.

Мектеп психологы Гафарова А.С



наурыз


Тренинг,

бейнежазбалар,

фотосуреттер.


7

«Жеті модуль-тиімді оқыту әдісі» шеберлік сыныбы

Мектеп мұғалімдеріне тиімді оқыту әдістемесін тәжірибеге енгізу.

Мектеп мұғалімдері өз тәжірибелерімен бөліседі.

І деңгей мұғалімі Азаматова Г.М

Наурыз

Тренинг,

бейнежазбалар,

фотосуреттер, рефлексивті жазбалар


8

Іс-әрекетті зерттеу үдерісін жүргізудің жоспарын құру және жүргізу

Іс-әрекетті зерттеу үдерісін жүргізу арқылы мұғалімнің іс-әрекетін бақылау және өзара бірлесіп жұмыс жасау

Алдын ала нысанаға алынған зерттеу проблемасы шешімін табады.

Кокенова М.

Зәкен К.


Сәуір


Рефлексивті жазбалар,есеп

9

Lesson stady үдерісінің жоспарын құру.

4 «В» сыныбы



Lesson stady тәсілдерімен танысу.

Lesson stady үдерісінің барлық циклдары қамтылған жоспар құрылады,тақырыбы және нысаны анықталады

Дюсембаева.А.Б.

Джумалабаева Д.О.

Сарсембаева З.

Дүйсенова.А.


Сәуір


Рефлексивті жазбалар,есеп

10

Lesson stady үдерісінің жоспарын құру


Lesson stady тәсілдерімен танысу.

Lesson stady үдерісінің барлық циклдары қамтылған жоспар құрылады,тақырыбы және нысаны анықталады

Дюсембаева А.

Сейтова Г.

Бокенова Ж.

Садвакасова Ә



Сәуір

Рефлексивті жазбалар,есеп

11

III деңгей курсынан өткен мұғалімдердің сабақтарына қатысу

Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдердің оқушыға тиімділігін бақылау.

Әдіс – тәсілдердің тиімділігі анықталады.

І деңгей мұғалімдері

20.02-25.02.2017ж

Кері байланыс

12

«Жаңа толқын» Серіктестік мектеп арасында семинар өткізу.

«Оқушылардың сыни тұрғыдан ойлауын дамыту-білім сапасын арттыру құралы»



Желілік қоғамдастықты нығайту, кәсіби біліктілігін арттыру.

Тәжірибе алмасады, қала мұғалімдері арасында ынтымақтастық жағдай қалыптасады.

Деңгейлік курстан өткен мұғалімдер

Сәуір

Жоспарлар,

Суреттер, бейнежазбалар



13

«Әріптестік қарым-қатынас» тренинг

Қарым-қатынас психолгиясының негізгі түсініктері,әдісі және құралдарымен таныстыру.

Адамдарды басқаруға,мінез-құлық тиімділігіне және әлеуметтік бейімделу дағдысына үйретеді.

Мектеп психологы Гафарова.А.


Сәуір 2017ж

Жоспар, бейнежазба, рефлексивті жазбалар

ІV. Шыңдалу кезеңі сәуір,мамыр айлары.




Іс-шара

Мақсаты

Күтілетіннәтиже

Жауаптылар

Мерзімі

Дәлелдемелер

1

Зерттеуді қорытындылау.


Зерттеу жұмысының нәтижесі бойынша іс-әрекеттің тиімді жақтарын ашып көрсету.

Жүргізілген іс –әрекеттің тиімділігін дәлелдеу арқылы мұғалімдердің қызығушылығы артады.


Джумалабаева Дүйсенова.А.М..

Сарсембаева З.

Сейтова Г.О.

Бокенова Ж.С.

Садвакасова Ә


Мамыр

Өндірістікте қорғау.

2

Іс-әрекетті зерттеу үдерісін жүргізудің қорытындысы

Іс-әрекетті зерттеу үдерісін жүргізу арқылы мұғалімнің іс-әрекетін бақылау.

Іс-әрекеттің барлық кезеңдері қамтылған жоспар құрылады,тақырыбы және нысаны анықталып,зерттеу проблемасы шешімін табады

Джумалабаева Д.

Сарсембаева З.Д

Дүйсенова.А.М.

Сейтова Г.О.

Бокенова Ж.С.

Садвакасова Ә



Мамыр

Рефлексивті жазбалар,есеп.

3

Деңгейлік курстан өткен мұғалімдердің шығармашылық есебіі

Іс-әрекетіне рефлексия жүргізу

Іс-әрекетіне талдаужасайды, кедергілерді анықтайды, болашаққа жоспар құрады.

Деңгейлік бағдарламалар бойынша курстан өткен мұғалімдер

Мамыр

Презентация

Есеп


4

«Жаңа зияткерлік бағыттағы мектеп» тақырыбындағы шоу

Үш деңгейлі бағдарламанынасихаттау

Мұғалімдердің оқу мен оқытуға қызығушылығы артады.

Деңгейлік бағдарламалар бойынша курстан өткен мұғалімдер

28 мамыр

Бейнежазба.

5

2017-2018ж мектептің даму жоспарын жасақтау

Келесі оқу жылына жоспар жасау

Жоспар жасақталады.

Азаматова.Г.М

Дюсембаева.А.Б.



Сәттіғұлова.Г.Ж.

Мамыр

Жоспар.

  1. кезеңі






Іс-шара

Мақсаты

Күтілетін нәтиже

Жауаптылар

Мерзімі

Дәлелдемелер

1



















2



















3



















4



















4



















5



















6



















7



















8



















9





















І. Ұйымдастыру кезеңі




Іс-шара

Мақсаты

Күтілетін нәтиже

Жауаптылар

Мерзімі

Дәлелдемелер

1

Жаңа 2015-2016 о.ж. проблемасын анықтау семинары «Мектептің оқу үдерісінің жағдайы»

Оқу үдерісінің ахуалын анықтау

Мәселе анықталады

I деңгей

мұғалімдері



05-15.09.2015ж

Сауалнамалар,

ой-пікірлер



2

Жетекші мұғалімдерді анықтау

Шығармашыл топ құру

Мектеп әкімшілігі мен деңгейлік курстан өткен мұғалімдер арасында шығармашылық топ құрылады

I деңгей

мұғалімі


Қыркүйек 2015ж

Даму жоспары бойынша іс-әрекеттің басталу кезеңі

3

«ҰБТ-ге оқушыларды дайындау деңгейі қалай?» -тренинг

Ұлттық құндылықтарды оқушы бойына сіңіру

Оқушы бойында ұлттық құндылықтар қалыптасады

Аталиков Я. Мектеп психологы

.21-25.09. 2015ж.

Жоспар

4

Сенімге бағытталған тренинг өткізу

Ссенімділік қарым –қатынасын орнату.

Деңгейлік курстан өткен мұғалімдердің бағдарламасымен танысады

Дюсембаева А.

Мектеп психологі



12-17.10.2015 ж


Треник,

бейнежазбалар,

фотосуреттер


5

Тәлімалушылар оқ-ды топпен жұмыс істеуге т-тады

Тәлімалушының іс-тәжірибесін жетілдіру

Оқу сапасы жоғарылайды,сыныпта ынтымақтастық жағдай қалыптасады

I –II деңгей мұғалімі,

Тәлімалушылар



үнемі

Кері байланыс

6

«Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау» - - коучинг

Мұғалімдерді бағалау критериясымен таныстыру

Мұғ-дер оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау туралы түсініп, сабаққа қолдануға дағдыланады.

Д.Джумалабаева

19-24.10.2015ж

Бейнежазба

Фотосуреттер

Кері байланыс


7

Ашық есік күнін өткізу

Сабақ барысының өтілуін бақылау

Сабақтың өту тәсілі анықталады

Деңгейлік курстан өткен мұғалімдер

16-21.11.2015ж

Кері байланыс

8

Дөңгелек үстел өткізу «Мен неге қол жеткіздім?»

Өткізілген шаралардың нәтижесін саралау талдау

Кембридж тәсілінің тиімді тиімсіз жақтары анықталады

Шығармашыл топ

26.12.2015ж

Хаттама

9

«Мен әлемнің тамаша туындысымын» --тренинг

Оқушылардың өзіне деген сенімділігін арттыру

Оқушылардың өзіне деген сенімділігі қалыптасады

Мектеп психологі

12.01.2016 ж.

Жоспар , суреттер

10

«Оқудағы кедергілерді анықтау» - коучинг

Кездесетін кедергілерді болдырмау

Мұғалімдер оқу барысындағы кедергілерді болдырмау жолдарын шешеді.

Джумалабаева Д.

Қайырбаева Г.




Қаңтар 2016 ж.

Жоспар, бейнежазба, рефлексивті жазбалар

ІІ. Даму кезеңі




Іс-шара

Мақсаты

Күтілетін нәтиже

Жауаптылар

Мерзімі

Дәлелдемелер

1

Іс-әрекетті зерттеу үдерісін жүргізудің жоспарын құру және жүргізу

Іс-әрекетті зерттеу үдерісін жүргізу арқылы мұғалімнің іс-әрекетін бақылау

Іс-әрекеттің барлық кезеңдері қамтылған жоспар құрылады, тақырыбы және нысаны анықталып, зерттеу проблемасы шешімін табады

Сейтова Г.

Бокенова Ж.

Садвакасова Ә.


қыркүек.2015-қаңтар 2016 ж.

Рефлексивті жазбалар, есеп

2

Lesson stady үдерісінің жоспарын құру

Lesson stady тәсілдерімен танысу

Lesson stady үдерісінің барлық циклдары қамтылған жоспар құрылады,тақырыбы және нысаны анықталады

Джумалабаева Д.

Сарсембаева З.

Алтмишбойева С.


қыркүек.2015-қаңтар 2016 ж.

Рефлексивті жазбалар,есеп

3

«Оқыту және оқу әдістемесіне өзгеріс енгізу қажеттігін негіздеу» тақырыбында коучинг өткізу

оқыту жөнінде және өз тәжірибесін жетілдіру үшін бірлесе оқыту мен жұмыс істеудің тәжірибелік дағдылары мен амалдарын үйрету

Мұғалімдер өз тәжірибесін жетілдіру үшін бірлесе оқыту мен жұмыс істеудің тәжірибелік дағдылары мен амалдарын үйренеді.

Қайырбаева Г.

12.02.2014ж.

Коучинг жоспары , жазбалар

4

Тізбектелген сабақтар жоспарының құрылуын бақылау

Тізбектелген сабақтар жоспарының дұрыс,тиімді құрылуын бақылау

Мұғалімдер тізбектелген сабақтар жоспарын дұрыс құруды үйренеді

Аталиков Я

Дюсембаева А.




22.02.2016 ж

Тізбектелген сабақтар жоспарының үлгісі

5

«Сыни тұрғыдан ойлау »тақырыбында коучинг өткізу

Сыни тұрғыдан ойлау түсінігін қалыптастыру

Мұғалімдердің сыни тұрғыдан ойлау тақырыбындағы түсініктері қалыптасып, іс- тәжірибесіне қолданады

Алдабергенова З

10.03.2016 ж

Коучинг жоспары

6

«Көшб-лық және бөлінген көшб-лық»-коучингтақ

Көшб-лық пен басқару а-лы өзг-терге қол жеткізу

Көшбасшылық және бөлінген көшбасшылық ұғымы туралы түсінік алады

Джумалабаева Д.

Қайырбаева Г.




26.03.2016 ж

Коучинг жоспары

7

Мектепішілік бастауыш,жоғарғы буындар арасында желілік қоғамд-тық құру

Қарым-қатынас арқылы пікір алмасу,көмек көрсету


Желілік қоғамдастық арқылы көмек алады

Деңгейлік курстан өткен мұғалімдер

18.-23.01.2015 ж

АКТ

ІІІ. Өрлеу кезеңі




Іс-шара

Мақсаты

Күтілетін нәтиже

Жауаптылар

Мерзімі

Дәлелдемелер

1

«Диалогтік оқыту тәсілін қолдану арқылы оқушылардың сыни ойлауын дамыту» тақырыбында коучинг өткізу

Диалогтік оқыту тәсілін үйрету.

Диалогтік оқыту тәсілінің тиімділігі практика жүзінде анықталады

Аталиков Я.

Дюсембаева А.



07.04.2014ж

Коучинг жоспары

2

Іс-әрекетті зерттеу үдерісін жүргізудің жоспарын құру және жүргізу

Іс-әрекетті зерттеу үдерісін жүргізу арқылы мұғалімнің іс-әрекетін бақылау және өзара бірлесіп жұмыс жасау

Алдын ала нысанаға алынған зерттеу проблемасы шешімін табады

Кокенова М.

Зәкен К.


Сәуір


Рефлексивті жазбалар,есеп

3

Lesson stady үдерісінің жоспарын құру

Lesson stady тәсілдерімен танысу

Lesson stady үдерісінің барлық циклдары қамтылған жоспар құрылады,тақырыбы және нысаны анықталады

Аталиков Я.

Джумалабаева Д.

Сарсембаева З.

Алтмишбойева С.


Сәуір


Рефлексивті жазбалар,есеп

4

Lesson stady үдерісінің жоспарын құру

Lesson stady тәсілдерімен танысу

Lesson stady үдерісінің барлық циклдары қамтылған жоспар құрылады,тақырыбы және нысаны анықталады

Дюсембаева А.

Сейтова Г.

Бокенова Ж.

Садвакасова Ә



Сәуір

Рефлексивті жазбалар,есеп

4

III деңгей курсынан өткен мұғалімдердің сабақтарына қатысу

Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдердің оқушыға тиімділігін бақылау.

Әдіс – тәсілдердің тиімділігі анықталады.

І деңгей мұғалімдері

Сәуір

Ақпарлама

5

«Мектеп, ата-ана, оқушы»

тақырыбында ата-аналар жиналысы



Мектеп пен ата-ана арасындағы байланысты нығайту

Мектеп, ата-ана, оқушы арасында тығыз байланыс орнайды

Ата-аналар

Деңгейлік курстан өткен мұғалімдер



Сәуір

Жоспарлары, рефлексивті жазбалары

6

Серіктестік мектеп арасында семинар өткізу

Желілік қоғамдастықты нығайту, кәсіби біліктілігін арттыру

Тәжірибе алмасады, аудан мұғалімдері арасында ынтымақтастық жағдай қалыптасады.

Деңгейлік курстан өткен мұғалімдер

Сәуір

Жоспарлар,

Суреттер, бейнежазбалар



7

«Критериалды бағалау жолдары» тақырыбындағы коучинг

Критериалды бағалау арқылы оқушылардың оқуға деген қызығушылығын ояту

Оқушылардың оқуға қызығушылығы артады

Джумалабаева Д.

Қайырбаева Г.




Сәуір

Жоспар, бейнежазба, рефлексивті жазбалар

8

«Дарынды және талантты балалармен жұмысты ұйымдастыру» тақырыбындағы коучинг

Дарынды және талантты балаларды анықтап, оқушылармен жүргізілетін жұмысты жандандыру

Дарынды және талантты балалар анықталады, мұғалімдердің жұмысы жүйеленеді

Джумалабаева Д.

Қайырбаева Г.




Сәуір

Жоспар, бейнежазба, рефлексивті жазбалар

ІV. Шыңдалу ккезеңі




Іс-шара

Мақсаты

Күтілетіннәтиже

Жауаптылар

Мерзімі

Дәлелдемелер

1

Зерттеудіқорытындылау


Зерттеужұмысыныңнәтижесібойыншаіс-әрекеттіңтиімдіжақтарынашыпкөрсету

Жүргізілгеніс –әрекеттіңтиімділігіндәлелдеуарқылы, мұғалімдердіңқызығушылығыартады


Джумалабаева Д.

Сарсембаева З.

Алтмишбойева С

Сейтова Г.

Бокенова Ж.

Садвакасова Ә



Мамыр

Өндірістіктеқорғау

2

Іс-әрекеттізерттеуүдерісінжүргізудіңқорытындысы

Іс-әрекетті зерттеу үдерісін жүргізу арқылы мұғалімнің іс-әрекетін бақылау

Іс-әрекеттің барлық кезеңдері қамтылған жоспар құрылады,тақырыбы және нысаны анықталып,зерттеу проблемасы шешімін табады

Джумалабаева Д.

Сарсембаева З.

Алтмишбойева С

Сейтова Г.

Бокенова Ж.

Садвакасова Ә



Мамыр

Рефлексивтіжазбалар,есеп

3

Деңгейліккурстанөткенмұғалімдердіңшығармашылықесебі

Іс-әрекетіне рефлексия жүргізу

Іс-әрекетінеталдаужасайды, кедергілердіанықтайды, болашаққажоспарқұрады.

Деңгейлібағдарламаларбойыншакурстанөткенмұғалімдер

Мамыр

Презентация

Есеп


4

«Жаңазияткерлікбағыттағымектеп» тақырыбындағы шоу

Үшдеңгейлібағдарламанынасихаттау

Мұғалімдердіңоқу мен оқытуғақызығушылыартады.

Деңгейлібағдарламаларбойыншакурстанөткенмұғалімдер

28 мамыр

Бейнежазба

5

2016-2017оқужылынамектептің даму жоспарынжасақтау

Келесіоқужылынажоспаржасау

Жоспаржасақталады

Турбекова Г.

Аталиков Я.



Умирзакова Г.

Мамыр

Жоспар




Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет