Астрахан №1 орта мектебі Тақырыбы: Квадрат теңдеулерді шешу тәсілдері



Дата10.06.2017
өлшемі13,09 Kb.
#18942

Астрахан №1 орта мектебі Тақырыбы: Квадрат теңдеулерді шешу тәсілдері

  • Математика пәнінің мұғалімі
  • Өмірзақ Алмагүл Қаршығақызы
  • Сабақтың мақсаты:
  • Білімділік: Оқушылардың квадрат теңдеу, келтірілген
  • квадрат теңдеу, биквадрат теңдеулерді шеше білу бейімділіктерін одан әрі дамыту,
  • алған білімдерін бекіту.
  • Дамытушылық: Оқушылардың ойлау және есте сақтау
  • қабілетін дамыту. Есептеу дағдысын
  • жетілдіру, танымдық қызуғышылығын
  • арттыру.
  • Тәрбиелік: Оқушыларды өз бетінше жұмыс жасауға,
  • ізденуге, тез ойлап, тез қорытуға,
  • ұйымшылдыққа тәрбиелеу.
  • Сабақтың барысы:
  • І. Ұйымдастыру кезеңі
  • “Көтеріңкі көңіл күй”-атты тренинг
  • II. Ой қозғау
  • III. “Графикалық диктант”
  • IV. Кім жылдам?
  • V. Өзіндік жұмыс
  • VI. Қорытындылау (Өзіңді тексер)
  • VII. Үйге тапсырма
  • VIII. Бағалау
  • Берілген қасиеттердің ішінде қазіргі уақытта қандай қасиет бойларында бар және жолдастарыңа бүгінгі сабақта не тілейсің?
  • Берілген қасиеттер:
  • Өмірге риза болу Әділдік
  • Ұқыптылық Ашықтық
  • Кеңпейілділік Шыншылдық
  • Өзбетінділік Өзіне сенімділік
  • Ұжымдық Ақылдылық
  • Қарапайымдылық Сапалылық
  • Бауырмалдық Тіл табысушылық
  • Сыпайылылық Батылдық
  • Төзімділік Тұрақтылық
  • Сабырлық Еңбекқорлық
  • ІІ. Ой қозғау. (Теориялық білімдерін саралау)
  • Өткен тақырыптар бойынша теориялық материалды қайталау үшін әр топ берілген тапсырмаларды орындау керек .
  • Тапсырманың жауабын кластер түрінде көрсету керек.
  • І топ - Толық квадрат теңдеу түбірлерінің формулалары.
  • ІІ топ - Толымсыз квадрат теудеуді шешу тәсілдері.
  • ІІІ топ - Келтірілген квадрат теңдеу.
  • Виет теоремасы.
  • «Графикалық диктант»
  • Әр тапсырма 1 ұпайдан барлығы 9 ұпай
  • дұрыс жауабы
  • бұрыс жауабы
  • 1 2 3 4 5 6 7 8 9
  • Бір тал кессең, он тал ек.
  • Мақал – мәтелдер айтылады. Оның ішіндегі екі сан есім квадрат теңдеудің түбірлері, яғни Виет теоремасына кері теорема бойынша квадрат теңдеу құру керек.
  • (Әр теңдеуге 3 ұпай)
  • IV. Кім жылдам?
  • ЖАРАЙСЫҢ!!!
  • Есеп дұрыс
  • ЖАРАЙСЫҢ!!!
  • Есеп дұрыс
  • ЖАРАЙСЫҢ!!!
  • Есеп дұрыс
  • І топ
  • ІІ топ
  • ІІІ топ
  • x4-6x2+5=0
  • x2+4x-5=0
  • 12x2+5x-2=0
  • (6х+1)2+2(6х+1)-24=0
  • x2+2x+1=0
  • 3x2-5x-2=0
  • V. Өзіндік жұмыс
  • Теңдеу
  • Толық
  • Толымсыз
  • Келтірілген
  • Келтірілмеген
  • Жалпы ұпай
  • Теңдеу
  • Толық
  • Толымсыз
  • Келтірілген
  • Келтірілмеген
  • Жалпы ұпай
  • Қате жоқ – 5 ұпай
  • 1 – 2 қате – 4 ұпай
  • 3 – 4 қате – 3 ұпай
  • Теңдеулер
  • Коэффициенттері қосындысы
  • а + в + с
  • Түбірлері
  • VII. Үйге тапсырма
  • П.10-11. №210, 212
  • Оқушының аты -жөні
  • Ой-қозғау
  • Графикалық диктант
  • Кім жылдам?
  • Өзіндік жұмыс
  • Өзіңді тексер
  • Қоры-тынды
  • 3 балл – өз күшіммен орындадым
  • 2 балл – жолдасымның көмегіне жүгіндім
  • 1 балл – қинала отырып орындадым
  • 0 балл – қолымнан келмейді
  • Өте тамаша! Жарайсың!
  • 15-12 ұпай Тарауды толық меңгеріп, сабаққа сараптама жасай отырып, логикалық ойлау қабілеті дамыған, өзіндік ойы бар оқушы. Тамаша! Алға!
  • 11-8 ұпай Тарауды толық меңгерген. Есеп шығара алатын оқушы. Ойлану керек! Қалма!
  • 7-3 ұпай Әлі де дайындалуды қажет ететін оқушы.
  • Назарларыңызға рахмет!
  • Жұмыстарыңызға сәттілік тілеймін!


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет