ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ БІЛІМ ЖӘНЕ
ҒЫЛЫМ МИНИСТРЛІГІ
ОБЛЫСТЫҚ БІЛІМ БАСҚАРМАСЫНЫҢ
ЗАЙСАН АУДАНДЫҚ БІЛІМ БӨЛІМІНІҢ
«М. ӘУЕЗОВ АТЫНДАҒЫ ОРТА МЕКТЕБІ» КММ
2015-2016 оқу жылы аттестациядан өтетін мұғалімдердің
аудандық семинары
Пән атауы: алгебра
Сабақтың
тақырыбы: Өрнектерді түрлендіруде негізгі
тригонометриялық тепе- теңдіктерді қолдану
Сыныбы: 9
Өткізетін пән мұғалімі:
Файзрахманова А.К
Зайсан қаласы
2016 жыл
Бекітемін: Келісемін:
Аудандық білім бөлімінің Аудандық білім бөлімінің
Бастығы: әдіскерлер кабинетінің
Н.А.Қалибаев меңгерушісі: Г.Қайрақбаева
Сабақтың тақырыбы: Өрнектерді түрлендіруде негізгі
Тригонометриялық тепе- теңдіктерді қолдану
Сабақтың мақсаттары:
Білімділік: Аргументтердің берілен мәндері бойынша тригонометриялық функциялардың мәндерін табуды үйрену дағдысын қалыптастыру, алған білімдері мен біліктерін жүйелеп жалпылау. Оқушылар негізгі тригонометриялық формулаларды , есептерді негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолданып, әр түрлі тәсілдермен шешу , тригонометрия элементтері тақырыптары бойынша алған білім мен білік дағдыларын практикада қолдана білуін қадағалау
Дамытушылық: Оқушылардың логикалық ойлау қабілетімен, есептеу дағдыларын жетілдіріп, белсенділігін дамыту, пәнге деген қызығушылығын арттыру. Есептеу дағдыларын, шығармашылық және стандарттан тыс ойлау қабілеттерін, шығармашылық белсенділіктерін дамыту, негізгі мәселені ажырата білу, іскерлік қабілет – қасиеттерін жетілдіру.
Тәрбиелік: Пәнге деген қызығушылықтарын арттырып, өзіндік және өзара бақылау дағдыларын, коммуникативтік құзырлықтарын қалыптастыру. Оқушыларды саналы сезімге,патриоттыққа, шапшаңдыққа, жауапкершілікке тәрбиелеу, алған білімдеріне жауапкершілікпен қарауға, өз мүмкіндігіне сенуге, үлкен жетістікке ұмтылуға тәрбиелеу. Пәнге қызығушылығын арттырып, өз бетінше еңбек етуге, ізденуге баули отыра, ой - өрісін кеңейтіп, жауапкершілікті сезінуге, адамгершілікке баулу.
9 сынып Алгебра
Сабақтың тақырыбы:
Өрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық
тепе- теңдіктерді қолдану
Сабақтың мақсаттары:
Білімділік: Аргументтердің берілен мәндері бойынша тригонометриялық функциялардың мәндерін табуды үйрену дағдысын қалыптастыру, алған білімдері мен біліктерін жүйелеп жалпылау. Оқушылар негізгі тригонометриялық формулаларды , есептерді негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолданып, әр түрлі тәсілдермен шешу , тригонометрия элементтері тақырыптары бойынша алған білім мен білік дағдыларын практикада қолдана білуін қадағалау
Дамытушылық: Оқушылардың логикалық ойлау қабілетімен, есептеу дағдыларын жетілдіріп, белсенділігін дамыту, пәнге деген қызығушылығын арттыру. Есептеу дағдыларын, шығармашылық және стандарттан тыс ойлау қабілеттерін, шығармашылық белсенділіктерін дамыту, негізгі мәселені ажырата білу, іскерлік қабілет – қасиеттерін жетілдіру.
Тәрбиелік: Пәнге деген қызығушылықтарын арттырып, өзіндік және өзара бақылау дағдыларын, коммуникативтік құзырлықтарын қалыптастыру. Оқушыларды саналы сезімге,патриоттыққа, шапшаңдыққа, жауапкершілікке тәрбиелеу, алған білімдеріне жауапкершілікпен қарауға, өз мүмкіндігіне сенуге, үлкен жетістікке ұмтылуға тәрбиелеу. Пәнге қызығушылығын арттырып, өз бетінше еңбек етуге, ізденуге баули отыра, ой - өрісін кеңейтіп, жауапкершілікті сезінуге, адамгершілікке баулу.
Сабақтың түрі: қайталау, пысықтау
Сабақтың типі: Қайталау, жинақтау, есептер шығару
Сабақта қолданылған әдіс- тәсілдер: топтық, жеке жұмыстар, ойын, шығармашылық, интерактивті мультимедиялық оқыту, практикалық іздену, ой қозғау, зерттеу, өзіндік жұмыс
Бақылау түрі: өзіндік және өзара, мұғалім тұрғысынан бақылау
Пәнаралық байланыс: Тарих , геометрия
Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта, компьютер,презентация, үлестірмелі тапсырмалар, кесте, гүл жапырақшалары, бағалау парағы
Сабақтың құрлымы:
І. Ұйымдастыру
Мотивациялық кезең
ІІ. Үй жұмысын тексеру
ІІІ. Тригонометриялық тренажер
IV .Кім шапшаң?
V. Еске түсіру “Есіңе түсіріп жаттап ал!”
VІ. Сәйкестендіру тесті
VІІ. Ой ойласаң –кең ойла , алды-артын тең ойла. (топтық жұмыс). «Түймедақ» гүлі
VІІІ. Сергіту сәті
ІХ. Шығармашылық жұмыс
Х. Оқулықпен жұмыс. «Кітап –білім бұлағы, білім -өмір шырағы»
ХІ.Қорытындылау. Шағын тест
ХІІ.Оқушылардың білімін бағалау.
Үйге тапсырма: №324 (б)
САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ:
І Ұйымдастыру
І. Мотивациялық кезең: оқушыларды түгендеу, сабаққа ынталандыру
Мұғалім:
Балалар, орнымызда шеңбер бойымен тұра қалайық! Қараңдаршы, біздің әрқайсысымыздың шеңберіміз қандай керемет! Ол жай шеңбер емес, оның сиқыры бар. Әрбір оқушы өз алдында жатқан әр түрлі түстегі ститкерлердің арттарына қарасаңдар бір құпия табасыңдар.
Егер күлкі бейнеленсе- онда бір-бірімізге күлімдей қараймыз, алақан бейнеленсе- қолымызды қысып амандасайық, күн бейнеленсе- жақсы ықыласпен сәлемдесейік, жүрек бейнеленсе-құшақтасайық!
Шеңбер болып тұрайық жылы жүзбен,
Бізге келсін қуаныш нұр іздеген.
Шуақ толы жанымыз, жүрегіміз,
Үлгі алсын көрген жан мына бізден – деп бүгінгі ашық сабағымызды осындай көтеріңкі көңіл- күймен бастайық.
сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру
ІІ Топқа бөлу
1 топ- «Синустар»
2 топ- “Косинустар»
3 топ- “Тангенстер»
4 топ-“Котангенстер»
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
№325. Өрнекті ықшамдаңдар
ІІІ. Тригонометриялық тренажер. «Қайталау - білім айнасы»
IV .Кім шапшаң?
V. Еске түсіру “Есіңе түсіріп жаттап ал!”
VІ. Сәйкестендіру тесті
2
V. «Ой ойласаң –кең ойла , алды-артын тең ойла».(топтық жұмыс).
«Түймедақ» гүлі тапсырмалары:
VІ. Сергіту сәті «Сөзжұмбақ шешу»
Достарыңызбен бөлісу: |