Сыныбы 9
|
Күні
|
Тақырыбы
|
Radio
|
Мақсаты
|
Жаңа сөздер арқылы радио мәтінінің негізгі идеясын қалыптастыру.
|
Күтілетін нәтиже
|
А. Мәтінді оқып, жаңа сөздермен танысады.
|
В. Ауызекі сөйлеуде сөздік қорларын дамытады.
|
С. Сұрақ-жауапта мәтінді салыстырады.
|
Дереккөздер, құрал-жабдықтар
|
www.festival.1september.ru сілтемеден алынған ресурс. Оқушының жұмыс дәптері. Ағылшынша-қазақша сөздік.
Ноутбук, флипчарт, түрлі-түсті бояулар, маркер, смайликтер,
Үлестірмелі топшамалар.
|
Сабақтың барысы
|
Уақыты
|
Мұғалім әрекеті
|
Оқушы әрекеті
|
Кіріспе
|
|
Оқушылар бір-бірінің қасиеттерін техника атауымен салыстырып айту.
«Тelevision»,«Computer» сөз таңдау арқылы 2 топқа бөлу.
|
Техника атауына сәйкестендіріп, бір-бірінің қасиеттерін айтады.
«Тelevision»,«Computer» таңдау арқылы 2 топқа бөлінеді.
|
Тұсаукесер
|
|
«Жұптасып-ойлан-бөліс» әдісімен төмен –жоғары дәрежелі сұрақтар қойып, үй тапсырмасын сұрау.
-What can you say about advertisement?
- What kind of new words are you know?
- How many types advertisement do you know?
Жаңа тақырыпты ашу үшін оқушыларға ноутбуктен сөзжұмбақ көрсету.
|
Сұрақтарды дәптерлеріне жазып, жауабын табады. Кейін көршісіне жауаптарды дауыстап оқиды, дәлелдеме келтіреді. Сынып ішінде еркін сыныптастарының жауаптарын тыңдайды. Өзіне түртіп алып жазады.
Сұрақтардың жауабын таба отырып, жаңа тақырып «Радио» екенін айтады.
|
Негізгі бөлім
|
|
Жеке жұмыста «Radio» мәтінін оқу.
Топтық талқылауда негізгі ойды интеллект картаға түсіру.
«Шеңбер бойы» әдісі арқылы өзара бағалау.
Қол шапалақтау арқылы жұптарды бағалау. Смайликтермен өзара бағалау.
|
Мәтінді оқып жаңа сөздермен танысып, ойды түртіп алады.
Топта тақырып бойынша интеллект карта құрастырады.
Шеңбер бойына жиналып, жұмыстарын қорғайды.
Қол шапалақтап жұптарды бағалайды.
Интеллект картаны өзара смайликтермен бағалайды.
|
Қорытынды
|
|
Қорытындыны «Х тер мен О дер» әдісі арқылы жүргізу.
Кері байланыс «Чемодан, еттартқыш, қоқыс жәшігі» әдісі арқылы жүргізу.
«Басбармақ» әдісі арқылы бағалау.
|
Сұрақтардың жауаптарын тез тауып ұпай жинайды.
«Чемодан» бүгінгі сабақтан не аламын?
«Еттартқыш» әлі де нені қарастыруым керек?
«Қоқыс жәшігі» маған қажеті жоқ, осы бағытта кері байланыс парағын толтырады.
«Басбармақ» әдісі арқылы сабақты бағалайды.
|