Білім беру ұйымының атауы
|
|
Пәні:
|
География
|
Бөлім:
|
Бөлім 1. Географиялық зерттеу әдістері 1.1 Зерттеу және зерттеушілер
|
Педагогтің аты-жөні:
|
|
Күні:
|
.09.2024
|
Сынып: 8
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Географиялық зерттеу әдістерінің түрлері
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:
|
8. 1. 1. 3 далалық, картографиялық, теориялық географиялық зерттеу әдістерінің мәнін түсіндіріп, қолданады
|
Сабақтың мақсаты
|
Далалық, картографиялық, теориялық географиялық зерттеу әдістерінің мәнін түсіндіріп, қолданады
Географиялық зерттеу әдістерімен тәжірибе жұмыс жасау;
ЕББҚ: Географиялық зерттеу әдістерін зерделейді; кл балаға байланысты өзгертсеңіз болады
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/
уақыты
|
Педагогтің іс – әрекеті
|
Білім алушының іс – әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
4 мин
|
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару.
Сыныпты түгелдеу, сыныптағы оқушыларды назарын сабаққа аудару
Тренинг
«Миллионер» ойыны
Learning Apps платформасы арқылы
Әр үй тапсырмасы
Оқушылар өткен тақырып бойынша алған білімдерін ойында тексеріп ұпай жинайды.
Картография зерттейді?
Геоглобалистика зерттейді?
Рекреациялық география зерттейді?
Геоэкология зерттейді?
Биогеография зерттейді?
Геоморфология зерттейді?
Физикалық география зерттейді?
Климатология зерттейді?
|
Мұғаліммен амандасып, кезекші оқушы сыныптағы оқушылардың санын баяндау;
Оқушылар сыныптастарымен бірге миллионер кімге бұйырады ойынын ойнайды. Бұл тапсырма арқылы ОҚУШЫЛАР БӘСЕКЕГЕ төзімді болады.
|
Топ басшылары тапсырмалар бойынша бағалайды
1-10 балл аралығында
Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне топтасып жұмыс жасау арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады.
Дескриптор:
Жалпы – 2 балл:
Терминдерді анықтайды;
|
https://learningapps.org/watch?v=p6rjc1xa524
|
Сабақтың ортасы
3 мин
5 мин
5 мин
|
Мағынаны тану
Суреттер арқылы жаңа тақырып мағынасын ашады
Тапсырма
Жұптық жұмыс
«Картография» әдісі
Оқушылар картографиялық талдау арқылы тапсырмалар орындайды
Астана қаласының координатасын анықтаңыз;
Картаның масштабы арқылы екі нүктенің арақашықтығын анықтаңыз?
А пункті Алматы
Б пункті Астана
Зd – maps.kz сайты арқылы кез келген жерге вертуалды саяхат жасаймыз
Тапсырма
Жеке жұмыс
ВЕНН «Салыстыру» әдісі
Бұл тапсырма арқылы туған еліне деген Патриоттық сезімі артады
Салыстырмалы – географиялық әдіс арқылы елдерді салыстырады
Жер аумағы?
Халық саны?
Қалалар саны?
Валютасы?
|
Оқушылар бір – бірімен ақылдасып. Пікірталасып сурет арқылы сабақтың тақырыбын анықтап және сабаққа мақсат қояды.
Оқушылар картографиялық талдау жұмыстарын атқарады;
Оқушылар
Тапсырмаға сәйкес сұрақтарға жауап береді.
Дескрипторға сәйкес тапсырмаларды орындайды.
|
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.
Дескриптор:
Жалпы – 4 балл:
Координата анықтайды;
Арақашықтықты анықтайды;
Вертуалды саяхат жасайды;
Дескриптор:
Жалпы -4 балл:
Жер аумағы бойынша салыстырады;
Халық саны бойынша салыстырады;
Қалалар саны бойынша салыстырады;
Валютасын атайды;
|
(Қазіргі жағдайда) ДК экраны
https://3d-maps.kz/ru
https://openai.com/chatgpt/
|
Сабақтың соңы
3 мин
|
Рефлексия
«Нысана» әдісі
8 – 10 балл бәрін түсіндім
6 – 7 балл алдағы сабақта тағы тоқталғым келеді
.
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа padlet тақтасы арқылы қорытынды жасайды;
|
Мұғалім оқушыларды «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. Яғни «Дұрыс келісемін», «Толықтырамын, басқа көзқарасым бар»,
«Менің сұрағым бар». Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.
|
|