Бекітемін:
|
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Бактигалиева Н.Н.
|
Күні:
|
15. 12.23ж.
|
10 «А»
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Ұзақ мерзімді
жоспардың тарауы:
|
«Қалың елім, қазағым»
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Қазақтың Қанышы
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары:
|
10.2.3.1 - әдеби шығарманың сюжеттік – композициялық талдау жасау арқылы идеялық мазмұнын түсіну;
10.1.3.1 – көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау көтерілген мәселелерге талдау жасау арқылы шығармашылық жұмыс жасау.
|
Сабақтың мақсаты:
|
Әдеби шығарманың сюжеттік – композициялық құрлымына талдау жасау. Көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау. Поэмада көтерілген мәселелерді талдау арқылы шығармашылық жұмыс жүргізеді.
|
Тілдік мақсат:
|
Тақырыптық терминдер: Поэма, Шәмсі-жиһан, шаһар,
шынайылылық, батыр,намыс, құндылықтар, тарих, һаруан-Рашид халифа.
|
Құндылықтарға баулу:
|
Адамгершілікті жоғары ұстау, үлкенді, отбасын құрметтеу, мейірімді болу, махаббатты берік ұстау, адал болу, батылдықты.
|
Сабақ
тың кезеңі/уақыт
Сабақ
тың басы:
|
Педагогтің әрекеті
- Амандасу. Жаңа сабақтың тақырыбын таныстыру.
-Бүгінгі жаңа сабақ оқу мақсаттарымен таныстырамын.
-Назарын шоғырландыру
Ой қозғау. Суреттен не көріп тұрсыңдар?
Бүгінгі сабақпен қандай байланысы бар?
Оқушылар өз пікірлерін айтады.
Ой түрткі сұрақтар:
тапсырма.
“Масғұт” поэмасынан оқи отырып, қандай ой түйдіңіздер? Сұрақтарға жауап беріңіздер. Назарын шоғырландыру сұрақтары:
1. Поэманың бас кейіпкері кім? Ол қандай қасиетімен ерекшеленеді?
2. Абай “Масғұт” поэмасы қандай шығарманың желісімен жазды?
Оған не түрткі болды?
3. Поэмада қандай мәселе сөз болады?
4. Поэманың идеясы қандай?
5. Кейіпкердің қызыл жемісті таңдауынан қандай ой түйдіңіздер?
6. Поэмада өлмейтін, мәңгі жасайтын жалғыз жан кім?
|
Оқушы әрекеті
Дескриптор
1-тапсырма бойынша:
-Поэманың идеясын айта алады.
-Сұрақтарға жауап бере алады.
сұрақтарға жауап беріп, өз ойларын ортаға салады.
|
Достарыңызбен бөлісу: |