Білімдік: Дамытушылық: Тәрбиелік



бет1/3
Дата31.01.2018
өлшемі429,62 Kb.
#36696
түріСабақ
  1   2   3

Сабақ тақырыбы:

Футболға бардық. Жеңіл атлетика ұнай ма?




Білімдік:

Дамытушылық:

Тәрбиелік:

Тілдік коммуникация барысында спорт тақырыбына қатысты жаңа сөздерді меңгерту.

Әртүрлі тілдік тапсырмалар арқылы оқушылардың қазақша байланыстырып сөйлеу дағдысын қалыптастыру.

Қысқа мәтіндер арқылы спортқа деген қызығушылығын арттыру.





Сілтеме:

Оқу бағдарламасы, « Қазақ тілі » оқулығы




Жетістік критерийлері:

Оқушының төменгі жетістігі (ОТЖ) спорт жайлы ақпараттар береді

спорт түрлерімен таныстыра алады



Оқушының орташа жетістігі (ООЖ) қарапайым сөйлемдер арқылы сүйікті спорт түрлері, оның көріністерін сипаттай алады.Оқушының жоғарғы жетістігі (ООЖ):тақырып аясында сыныптастарымен футбол, женіл атлетика туралы тілдесе алады, қарапайым сөйлеу үлгілері арқылы сұхбаттасады.




Негізгі түсініктер:

Доп соғу, доп лақтыру, қақпаға тұру, гол соғу,ұпай алу, алаң, денсаулық кепілі, жақсарту, денені шынықтыру, көтеру, жеңіл атлетика, ауыр атлетика, әлемге, жақсы тебу, жеңді, жеңілді, жанкүйер, ойыншы




Сабақта қолданылатын материалдар:

Интерактивті тақта, слайдтар, А4 парағы, маркерлер, плакат, тақырыпқа қатысты альбомдар, буклеттер, смайликтер




Оқыту әдістері:

Әңгімелеу, сипаттау, түсіндіру, сұрақ-жауап, сергіту жаттығуы




Дереккөздері:

Әдістемелік құрал, дидақтикалық материалдар, сөздік







Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу

Мұғалім оқушыларды топқа бөліп, жоқ оқушыларды түгендейді

Оқушылар « шаттық шеңберіне» тұрып,мұғаліммен сәлемдеседі. Бір- біріне сәттілік, жақсы тілектер айтады.

Өткен сабақты тексеру

Өткен сабақтың тапсырмасын тексереді.Кемшілікті анықтайды, түзетеді, бағалайды. «Спортты ұнатасың ба?» тақырыпқа әңгіме айту

Тапсырманы айтады, тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді

1.Қызығушылықты ояту

Слайд көру.

1.Қандай спорт түрлерін білесіңдер?

2.Қандай спорт түрлерін ұнатасыңдар?

3.Қандай атақты спортшыларды білесіңдер?

4.Сен қандай спорт түрімен шұғылданасың?

Мұғалімнің сөзі: «


Сұрақтарға жауап береді

11.Мағынаны тану

Сөздікпен жұмыс. А/ Интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады, аудармасын айтады.Оқиды, оқушыларға қайталатады

Тыңдалым.Оқылым. Жаңа сөздерді тыңдайды, қайталайды.

Айтылым. Дұрыс айтылуымен ауызша жаттығу жүргізеді






Кластер жасау. Дұрыс сұхбат құруға, сауатты жазуға машықтандыру үшін тапсырманы орындатады.

Плакатта «Футболға барамын» тақырыбы бойынша мәлімет жинайды, жазады, қорғайды. 12 мин




2. Мәтіналды жұмыс. А/ Айтылым. Қисынды ойлау қабілетін жандандыру үшін 1-тапсырманы орындатады.

Айтылым. Сұрақтарға жауап береді, кестені толтырады.




Ә/ Тілдесім. Жазылым. Дұрыс сұхбат құруға, сауатты жазуға машықтандыру үшін 2- тапсырманы орындатады.

Кластерді қорғайды, сөздерден дұрыс сөйлем құрап жазады




Сергіту сәті




111. Ойтолғаныс

Мұғалім оқушылардың ой – өрісін дамыту «Не артық?» ойынын ойнатады.

Ойынның шарты бойынша суретке қарап спорттық ойын түрлерін белгілейді, ненің артық екенін айтады

1111.Бекіту

Жағдаяттық тапсырманы орындатады.

Тапсырманы орындайды

Бағалау

Формативті бағалау. Мұғалім оқушылардың бағалауы бойынша өз ойын айтып, қорытынды бағаны қояды




Үйге тапсырма

Қайталау




Рефлексия

Мұғалім түрлі смайликтер таратып береді

Оқушылар сабақтан алған әсерлерін смайликтерді көрсету арқылы көңіл-күйлерін білдіреді










Қазақ тілі

Сынып:

Сабақтың тақырыбы: Концертке барамыз

Мақсаты: Тақырыптың аясында қарапайым сөйлемдер құрау арқылы ән әлемі жөнінде ақпарат беру.

Қарапайым сөйлеу үлгілері арқылы оқушылардың қазақша сөздік қорларын байыту.

Тілдік коммуникация арқылы оқушылардың қазақ әндеріне деген қызығушылығын арттыру.

Негізгі түсініктер: ән, әнші, қазақ әндері, терең ой, мәдениеттілік, балет, театр, операға бару,қошемет

көрсету, гүл сыйлау.



Оқыту әдістері: әңгімелеу, сипаттау, түсіндіру, сұрақ- жауап, «Көңіл күйді анықтау» тренингі, «Жеке

әңгіме» техникасы,



Нәтиже: * Сөздік қоры көбейеді;

* Топта жұмыс істей алады;

* Мәтін құрай алады;

* Сыни тұрғыдан ойлау арқылы өз ойын жеткізеді

* Сөйлем конструкцияларын өмірде қолдана алады.

Құрал-жабдықтар: суреттер, кластер, флипчарт, қосымша мәліметтер, сөздіктер, оқулық «Қазақ тілі.Бойтұмар»Негізгі деңгей:А2.1 – қалыптасу қарсаңындағы орта игерім. 1 бөлім. /5 сынып,авторлары:Ф.Ш.Оразбаева,А.Қ.Рауандина, Ж.Т.Дәулетбекова,Р.С.Рахметов, Қ.С.Ибрагимов. Көкжиек-Горизонт.2015/

Сабақтың кезеңдері

Уақыты

Жұмыс түрлері

Оқушының іс-әрекеті

Мұғалімнің іс-әрекеті

Психология-лық дайындық





Коллаборативтік ортаны жасау («Атом» стратегиясы арқылы топқа бөлу)

* Көңіл-күйлері көтеріледі;

* Сабаққа деген ынтасы оянады;

* Бір-біріне жақсы лебізін білдіреді


Оқушылармен амандасу,

оқушыларды ортаға шығарып, «Жылы лебізі»тренингін өткізу



Тұсаукесер

2 мин.

1. Ұйымдастыру кезеңі:

-кезекшімен сұхбат;

-топқа бөлу /көшбасшы, спикер,уақыт қадағалаушы,хатшы/

-сабақтың мақсатымен таныстыру

2.Сұрақ-жауап,

өзін-өзі тексеру/буын үндестігі туралы не біледі?/



Түсіңдіреді, тыңдайды, сұрақ қояды, көмектеседі, кеңес береді

Айтады, толықтырады, қабылдайды, қосылады

Негізгі бөлім.

Мұғалім бағыт беріп отырады.

1.Өздік жұмысы


4 мин.

  1. Миға шабуыл .

  2. «Концерт» сөзіне ассоциация: сөз, сөз тіркестері

  3. Ереже /Театрда не істеуге болмайды?/


Дәптерлеріне бүгінгі күнді, тақырыпты, білетін мәліметті жазып, ортаға салады

Қадағалайды,

көмектеседі, талқылайды, тексереді




4. Жаңа тақырыпты түсінгенін тексеру/тәсіл-дер




Мәтін оқылады

Insert әдісі /білемін, білмеймін, мен үшін жаңа ақпарат, мені таң қалдырды/


Жауап береді, тыңдайды, есіне түсіреді, салыстырады, ұсынады


Мұғалім жаңа тақырып бойынша мәтін оқиды

5. Жаңа сабақты пысықтау

5м.

Видеосұрақ құрастыру , ұялы телефонға түсіру

/1 топтан 2 сұрақ/;



Өзін-өзі бағалау парағы

Оқушының аты-тегі__________________


Бағалау критериі

Нашар

/1 балл/

Жұмысты жалғастыру қажет /2 балл/

Өте жақсы /3 балл/

Өзін-өзі таныстыру










Тақырыпқа сай сұрақ










Сауатты сұрақ қойылуы










Айту мәнері,камерамен жұмыс істеуі










Барлығы










Видеосұрақты көрсету


Бағалау критерийлерін қолдана отырып, жұмыс үлгісіне баға қояды.Видеоны модельдеуге көмектеседі


Тыңдайды, анализ

жасайды, қосылады



6. Жаңа сабақты бекіту




Жаңа мәліметті ортаға салады

Синквейн әдісі



Тыңдайды, қолдайды, белгілейді

Тыңдайды, қолдайды, сұрақтарды қояды, түзетеді

7.Видео көрсету




Көрген видеоға анализ жасау:

  • Концерт қандай? /сын есім/

  • Қай театрға бардың?/зат есім/

  • Концертте не істейсің? Адамға оның қандай пайдасы бар? /етістік/




Топ ішінде сұрақ құрастырады, тыңдайды, пікірімен бөліседі, әңгімелеседі, дәптерге жазады

Тыңдайды, бақылайды, көмектеседі, толықтырады

8. Сабақты қорытындылау, бағалау




2 жұлдыз,1тілек

Көмектеседі, тыңдайды, көмектеседі, пікірімен бөліседі, айтады

Көмектеседі, бағыттайды, бағаны қояды, қорытындыны жасайды

9. Рефлексия




Бүгінгі сабақта не білдім?

«Сұрақтар қорапшасы» арқылы не түсінгенін белгілеу


Пікірімен бөліседі, сөйлейді, әңгімелеседі, шығып сөйлейді

Тыңдайды, салыстырады, толықтырады, қосылады

10. Үйге тапсырма беру




Жобалау жұмысына тақырып бойынша қызықты мәліметтер жинау

Эссе


Тыңдайды, сұрақ қояды, жазады

Тапсырманы береді, белгілейді, айтады

11. Жеке оқушыларға озық тапсырма беру




Қосымша мәлімет

Тыңдайды, белгілейді, жазады, сұрақ қояды

Тапсырманы береді, түсіңдіреді, айтады, бақылайды, таратады








Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет