Сабақ тақырыбы 8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары



Дата16.02.2022
өлшемі24,6 Kb.
#131994
түріСабақ
Байланысты:
Сабақ жоспар 1
ОСВАЛЬД АРНОЛЬД ГОТТФРИД ШПЕНГЛЕР, Философия идентичности, ДУХОВНАЯ СФЕРА ОБЩЕСТВЕННОЙ ЖИЗНИ. КУЛЬТУРА, Әлеуметтік философия.

Пән:Сауат ашу
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:Тыңдалым және айтылым
Күні:
Сынып:1 «А»сынып
Мұғалімнің аты жөні: Шәріпхан Парзина

Сабақ тақырыбы

1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

1.1.8.1 берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап айту.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

  • Сюжетті суреттерді сипаттайды.

  • Сюжетті суреттерді реті бойынша әңгіме

құрастырып айтады.
Көптеген оқушылар:

  • Сөз бен сөйлемді ажыратады,тыныс белгілерін біледі.

Кейбір оқушылар:

  • Шағын әңгіме құрап айтады.

Құндылықтарды дарыту

«Мәңгілік Ел» 6-қадам Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы

Пәнаралық байланыстар

математика

АКТ қолдану дағдылары




Бастапқы білім

Оқушылардың бұрынғы меңгерген білімдеріне,үйренгентәжірибесіненегізделеді.







Сабақ барысы

Сабақ жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы
Психологиялық ахуал

Ширату жаттығуы


Оқу диалогы
Оқу міндетін қою

«Өзім туралы» (өздерін таныстырады)


-Бүгін қандай күн?


-Сіздер қайда келдіңіздер?
-Сіздерді кім қарсы алды?
-Бұл күн сіздің өміріңізге қандай өзгеріс әкелді?(оқу міндетін анықтау)




Сабақтың ортасы
Тапсырма


Дескриптор:


Бағалау
Ойлау деңгейінің дағдысы
Сергітусәті
Тапсырма
Саралаутапсырмасы


Бағалау критерийлері


Дескриптор:
Бағалау
Рефлексия


Ойлау деңгейінің дағдысы

Белсенді іс-әрекет
Тапсырма
Диалогті мұқият тыңдаңыз.
 Сенің атың кім?
 Менің атым – Марғұлан.
 Сен неше жастасың?
 Мен алтыжастамын.
 Сен ше?
 ....
Жұптықжұмыс.
Диалогкесүйеніп, досыңызғасұраққойыңыз. Сұрақарқылы
 досыңыздыңанасыныңатыкімекенін;
отбасында неше адам бар екенін;
 сүйіктіойыншығықандайекенін;
 қандайойындыұнататынынанықтаңыз.
 Сөйлесудіңнәтижесі бойынша досыңыздысыныпқатаныстырыңыз.
Таныстырубарысындабасқалардыңназарынаударуүшіндауыс
ырғағын, ым-ишаранықолданыңыз.
Білімалушы
- жұбынасұраққояотырып, диалогкеқатысады;
- жинағанақпараты бойынша досынтаныстырады;
- тыңдаушыныңназарынаударуүшіндауысырғағын,
қимылды, ым-ишаранықолданады.
 Сөз, сөйлем, мәтінді ажыратады.
 Сөйлеу барысында тілдік бірліктерді орынды
қолданады.
«Жұлдызша» арқылы
Түсіну дағдысын дамытамын.

«Дене қимыл жаттығулары»


Ойын: «Кім көп біледі?»
Сызба үлгілері бойынша үш сөзді сөйлем құрау.


.


А:Үш сөзді сөйлем құрайды.
В:Үш сөзді бірнеше сөйлем құрайды.
С:Екі – үш сөйлемнен тұратын әңгіме құрайды.

  • Сөйлемнің жеке сөздерден тұратындығын біледі.

  • Сөйлемнің бірінші сөзі бас әріппен жазылатынын біледі.

  • Сөйлемнен кейін тыныс белгісі қойылатынын біледі.

-Сызбаға сүйеніп сөйлем құрайды.
-Сызба арқылыоқулықтағы суретке сөйлем құрайды.


«Жұлдызша» арқылы
-Сөйлем нелерден тұрады?
-Сөйлемдегі сөздер қалай жазылады?
-Сөйлем соңынан не қойылады?
Қолдану дағдысын дамытамын.

суреттер

Жұлдызша



АКТ көру арқылы

Сабақтың соңы
Қорытынды рефлексия
Кері байланыс
«Қол шапалақ» әдісі

-Бүгінгі сабағымыздың міндеті не еді?
-Осы міндетке жету үшін қандай әрекет түрін жасадыңыздар?
-Кімге не қиын болды?
-Осы алған білімдеріңнің өмірлеріңізде қандай пайдасы бар?
- Болса қандай?





Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет