Бөлім
|
Кинематика
|
|
|
Мұғалімнің аты-жөні
|
Дакен Н.
|
|
|
Күні
|
18.09.2023ж.
|
|
|
Сыныбы: 10
|
Қатысқандар саны
|
Қатыспағандар саны
|
|
|
Сабақ тақырыбы
|
Қисық сызықты қозғалыс.Шеңбер бойымен қозғалыс.
|
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
10.1.1.3 – Қисық сызықты қозғалысты сипаттайтын шамаларды анықтау;
|
|
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
Қисық сызықты қозғалысқа сипаттама беріп, қозғалысты сипаттайтын шамаларды анқтайды;
Оқушылардың басым бөлігі:
Қисық сызықты қозғалысты сипатайтын шамалар арасындағы байланысты тұрғызады, шамалар арасындағы тәуелділікті анықтайды
Кейбір оқушылар:
Қисық сызықты қозғалысты сипаттайтын шамалар арасындағы тәуелділікті анықтап, туара және негізгі бірліктерді көрсете алады.
|
|
|
Бағалау критерийлері
|
Шеңбер бойымен қозғалысты сипаттай алады
Қисық сызықты қозғалатын денелерге мысал келтіріп, сипаттама береді
Қисық сызықты қозғалысты сипаттайтын шамалар арасындағы тәуелділікті сипаттайды
Қисық сызықпен қозғалысты сипаттайтын теңдеулерді есептер шығаруда қолданады.
|
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушылардың іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
|
Ұйымдастыру кезең.
|
1.0 Ұйымдастыру кезеңі.
Стартер
Сабақтың мақсатын анықтау
Оқушылар бейнематериалды көреді
Төменді сұрақтарға жауап жазып отырады:
-
Аттракционның қозғалыс траекторисяы қандай?
-
Аттракционның қозғалысына ұқсайтын қандай денелерді білесің?
-
Оның қозғалысын қандай шамалар сипаттауы мүмкін
-
Қандай шамалар оның қозғалысы барысында тұрақты болып қалуы мүмкін?
.
|
Проблемаларды шешу жолдарын көрсетіңіз және сұрақтар туындаған жағдайда оларды мұғаліммен талқылаңыз.
|
Интерактивті тренинг
|
Таныстырылым
https://www.youtube.com/watch?v=cMoxpJBcivs
|
|
Жаңа материалдарды үйрену
|
Жаңа материалды игеру.
1. Қисық сызықты қозғалыс траекториясы, жылдамдық және үдеу сипаттамалары.
Оқулықпен жұмыс
2.Қисық сызықты қозғалысты сипаттайтын шамаларды анықтау.
АКТ жұмыс.Ақпаратты табу және меңгеру.
-
Радиан анықтамасы, радианды градусқа және кері қарай айналдыру;
-
бұрыштық жылдамдықты есептеу;
-
бұрыштық жылдамдық пен сызықтық жылдамдық арасындағы байланыс;
-
бұрыштық жылдамдық векторын кескіндеу;
-
бұрыштық үдеуді есептеу;
-
бұрыштық үдеу мен сызықтық үдеу арасындағы қатынас.
Бағалау: Қалыптастырушы бағалау: кері байланыс беру, түзету жұмыстарын жүргізу.
3. Қисық сызықты қозғалысты сипаттайтын шамаларды анықтау;Жұппен жұмыс.Өзара бағалау
4.Топтық жұмыс.
Сынып үш топқа мозайка әдісі бойынша бөлінеді.
Тапсырма 1 мозайкадан шыққан суретті сипаттайды
Тапсырма 2 Құрылымдық тапсырманы орындайды
Тапсырма 3 Өзге топқа түсіндіреді
Тапсырма 4 Бағалау критериі бойынша қалған топтардың жұмысын бағалайды
|
1-3 ережені талдаңыз
Шешу әдістерімен танысыңыз
Мұғаліммен бірлесе отырып, ДЛ ұғымын талдайды
|
Мұғалімнің ауызша бағалауы
Өзара бағалау
Стикер стратегиясы
|
https://bilimland.kz/
|
|
Рефлексия
|
есептер бойынша кері байланыс жүргізу
Үй тапсырмасын беру.
|
Оқушылар өтілетін тақырып бойынша алған білімдерін қорытындылайды.
|
|
|
|