Бөлім:
|
«Компьютерлік жүйелер мен желілер»
|
Педагогтің аты-жөні
|
Бекишев А.Т
|
Күні:
|
07.10-11.10.2024
|
Сынып: 6
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Операциялық жүйелер
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
6.1.2.1-операциялық жүйелердің негізгі функцияларын атау.
|
Сабақтың мақсаты
|
-Операциялық жүйелердің анықтамаларын, программа ұғымдарын біледі
Оқушылардың басым бөлігі:
- Операциялық жүйелердің негізгі функциялары мен жұмыс істеу мүмкіндіктерін біледі.
Кейбір оқушылар:
- Операциялық жүйелердің түрлерін ажырата алады, біледі, салыстырып айта алады, өзгелермен бөлісе алады.
|
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
0-7
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысушыларды тексеру.
Ынтымақтастық атмосферасын құру.
«Амандасу» тренингі. Оқушылар амандасу сөздерін еске түсіріп айтады. Тақтадағы суретке байланысты іс-әрекет жасайды.
«Күлкі» бейнесі болса, бір-біріне күлімдейді.
«Қол» суреті шықса, қол алысып амандасады.
«Жүрек» бейнесі болса, бірін-бірі құшақтайды.
«Мозайка» әдісі арқылы оқушыларды сурет қиындыларын құрастыру арқылы топтарға біріктіру.
1- топ «Программа»
2 -топ «Компьютер»
3- топ «Операциялық жүйе»
Үй тапсырмасы
LearningApps.org сайтында құрастырылған пазлдарды шешу.
Дербес компьютер қандай құрылғылардан тұрады?
Жүйелік блоктың қызметі қандай?
Компьютер порттары дегеніміз не?
Аналық тақшаның негізі қызметі қандай?
Микропроцессор қандай қызмет атқарады?
Бағалау критерийі:
арқылы бағалаймын.
|
Оқушылар мұғаліммен амандасады.
«Мозайка» әдісі арқылы оқушылар сурет қиындыларын құрастыру арқылы топтарға бөлінеді.
|
Фигуралар арқылы бағалау
|
|
Сабақтың ортасы
20-30
|
«Суреттер сөйлейді» әдісі арқылы оқушылар суретке қарап сұрақтарға жауап бере отырып жаңа сабақтың тақырыбын ашамын.
1.Суреттен не көріп отырсыңдар?
2.Осы суреттердегі белгішелер сендерге таныспа?
Жаңа сабақтың тақырыбы: Операциялық жүйелер
|
Достарыңызбен бөлісу: |