Бөлім Саяси география негіздері мен елтану 1 Дүниежүзі елдері Педагогтың аты-жөні



Дата11.05.2022
өлшемі70,56 Kb.
#142098
Байланысты:
9- сынып ҚМЖ 05.05.2022
Зерт жұмыс 4, Зерт жұмыс 4, Кур час, Протокол НИРС РУС 2020, Карта обеспеченности, Карта обеспеченности, Карта обеспеченности, химия лекция тапсырма, химия лекция тапсырма, 1 зертханалық жұмыс, Күн энергиясы, Күн энергиясы, Документ, Күн энергиясы, Күн энергиясы

Бөлім

 6. Саяси география негіздері мен елтану
6.1 Дүниежүзі елдері

Педагогтың аты-жөні

 Шарапова Фарида Абдрахмановна

Күні

05.05.2022

Сынып

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы

Елдердің экономикалық даму деңгейі бойынша топтастырылуы Халықаралық ұйымдардың деңгейлері мен мақсаттары

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

9.6.1.1 қазақстандық компонентті қосымша қамту негізінде елдерді экономикалық даму деңгейі бойынша топтастырады
9.6.1.2 қазақстандық компонентті қосымша қамту негізінде халықаралық ұйымдарды деңгейі және мақсаты бойынша топтастырады

Сабақтың мақсаты

Барлығы: Халықаралық ұйымдар, олардың құрылуы туралы сипаттайды , мүше болу сипаты бойынша жіктей алады. Қазақстан Республикасы мүшелікке қабылданған кейбір халықаралық ұйымдарды атайды.
Басым бөлігі: Халықаралық ұйымдарды қатысушылар сипаты бойыншаажырата алады, Қазақстан Республикасы мүше аймақтық және аймақаралық ұйымдарға түсінік береді, аймақтық және аймақаралық халықаралық ұйымдарға мүше елдерді анықтап, кескін картаға түсіре алады.
Кейбірі: Әмбебап халықаралық ұйымдардың құрылу мақсатын, атқаратын қызметін, үлкен саясатта алатын орнын өмірмен байланыстырып, талдайды.

Сабақтың кезеңі/ уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

Психологиялық ахуал қалыптастыру: 3 минут
Ой шақыру»
Мұғалім сыныпқа сұрақ қояды:
Елдердің экономикалық даму деңгейінқандай көрсеткіштер бойынша анықтайды?
Оқушылар жеке ойланады.
Бірнеше оқушының өз еріктерімен жауап беруіне мүмкіндік беріледі.

Оқушы өз жұбын табады
Әдіс арқылы қайталау
Сұрақ жауап орындайды

Қалыптастырушы бағалау
Кері байланыс

Ұялы телефон
Және интернет желілері
Кітап

Ортасы

Мұғалім бүкіл сыныпқа дүниежүзі елдерін экономикалық даму деңгейі бойынша топтастыруды тапсырады.
Оқушылар топта талқылай отырып елдердің даму деңгейі бойынша топтастырады.
Топтық жұмыс
1-тапсырма.
Топта топтастырып болғаннан кейін өз жауаптарын нақтылау үшін оқушыларға мәтін таратылады.
- Оқушылар мәтінмен жеке танысады.
- Бастапқыда өз беттерінше жасаған топтастыруларын толықтырады немесе мәтінде берілген ақпарат негізінде топтастыру жасайды.
ТАПСЫРМА
Дүниежүзі елдерін экономикалық даму деңгейі бойынша топтастырыңыздар.Топтық жұмыс.
1-топ: дамыған елдер («Үлкен жетілік»; Экономикалық орталықтар; ЕО елдері). Әр елдер тобын топ ішінде жұптарда орындауға болады.
2-топ: дамушы(жетекші дамушы елдер, кедей, мешеу елдер, )
3-топ: өтпелі экономика тәнелдер(жоспарлы экономикадан нарықтық экономикаға өту) (ТМД елдері; Азияның, Американың социалистік елдері; ЕО-қа мүше Шығыс Еуропа елдері).
Уақыты: 10-12 минут.
...........................................................................
1-ТАПСЫРМА
Дүниежүзі елдерін экономикалық даму деңгейі бойынша топтастырыңыздар.Топтық жұмыс.
1-топ: дамыған елдер («Үлкен жетілік»; Экономикалық орталықтар; ЕО елдері). Әр елдер тобын топ ішінде жұптарда орындауға болады.
2-топ: дамушы(жетекші дамушы елдер, кедей, мешеу елдер, )
3-топ: өтпелі экономика тәнелдер(жоспарлы экономикадан нарықтық экономикаға өту) (ТМД елдері; Азияның, Американың социалистік елдері; ЕО-қа мүше Шығыс Еуропа елдері).
Уақыты: 10-12 минут.
........................................................................... ҚБ: Мұғалім кері байланыс жасайды.

Арнайы ресурстар арқылы жаңа тақырыпты талдайды
Жұп бойынша
Жеке, өзара тақырыпты түсінгендерін мұғалімге қол көтеру арқылы білдіреді
Слайдта көрсетілген ресурстарды талқылайды
Видеороликтан тақырыпқа сай берілген түсініктерді дамыту арқылы, мәтіндегі тапсырмаларды орындау барысында ой өрісін жетілдіру арқылы бәсекелеседі



Бағалау критерийлер
1.Ертегідегі негізгі кейіпкерлердің портретін жинақтайды.
2.Кейіпкердің образына қызмет етіп тұрған маңызды әрекеттерін талдайды.
3.Жинақталған ақпараттар негізінде кейіпкер образына қатысты өз көзқарасын білдіреді
ҚБ Бағдаршам

Ашық сұрап-жауаптар

Сабақтыңсоңы

Ойтолғаныс
«3-2-1»
Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат;
Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 аспекті;
Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет Кері байланыс
«3 минуттық үзіліс»
1. Маған ұнады
2. Маған қиындық туғызды
3. Мен хабардар болдым
4.Мені таңқалдырды
Рефлексия 
«Екі жұлдыз, бір тілек»
- Сабақ уақытында орындаған жұмыстарын бағалау үшін білім алушыларға дескрипторлар арқылы өзін-өзі бағалауды жүргізуді ұсынамын.

Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.


Рефлексия парағы























Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет